Close

Strona 3 z 35 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 342
  1. #21

    Domyślnie

    tak, wiem, 2 mpx różnicy to niewiele ale wole mieć 2 mpx więcej niż mniej, a optymalnie by było mieć matrycę 21-24 mpx. No niestety ale D800 zrobił swoje i w porównaniu z nim 12 mpx to jakieś nieporozumienie. Zdaję sobie sprawę, że jestem marudny ale, nie mówię, że często, ale czasem trzeba coś mocno skadrować i niestety 12 czy nawet 16 mpx zaczyna być mało. Wtedy każdy dodatkowy "pixel" zaczyna mieć znaczenie. A jak już mam wywalić na aparat 22 tysie to nie chcę się czepiać tak podstawowych właściwości aparatu jak jego niewielka wielkość matrycy (jak na dzisiejsze standardy)
    Tak naprawdę to ta niewielka ilość pixeli przeszkadza mi w kupnie D4
    NikonyD850, Z6, D810, i cała szklarnia...

  2. #22
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    A niskie szumy per piksel to po tym kadrowaniu też chcesz mieć? I wiele fps też chcesz?
    D4 przepuszcza najwięcej Mpx/s ze wszystkich body nikona.
    Zawsze jest coś za coś.
    Ja bym chciał D800 z 7-8 fps, tylko, że on wtedy by mielił więcej danych niż D4.
    12 Mpx jest wystarczająco dużo by z ostrym kadrowaniem robić zdjęcia do prasy.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez marciing Zobacz posta
    Ja dokupiłem do D700 D3sa i mogę to wszystko potwierdzić
    O jednak czyta
    Nikon DSLR + N SLR Zenit TTL.
    Amatorzy martwią się o sprzęt, profesjonaliści o pieniądze, a mistrzowie o światło.

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tk422 Zobacz posta
    tak, wiem, 2 mpx różnicy to niewiele ale wole mieć 2 mpx więcej niż mniej, a optymalnie by było mieć matrycę 21-24 mpx. No niestety ale D800 zrobił swoje i w porównaniu z nim 12 mpx to jakieś nieporozumienie. Zdaję sobie sprawę, że jestem marudny ale, nie mówię, że często, ale czasem trzeba coś mocno skadrować i niestety 12 czy nawet 16 mpx zaczyna być mało. Wtedy każdy dodatkowy "pixel" zaczyna mieć znaczenie. A jak już mam wywalić na aparat 22 tysie to nie chcę się czepiać tak podstawowych właściwości aparatu jak jego niewielka wielkość matrycy (jak na dzisiejsze standardy)
    Tak naprawdę to ta niewielka ilość pixeli przeszkadza mi w kupnie D4
    Mam wrażenie, że mając D3s i D800 nie powinieneś mieć kłopotów ze zrobieniem jakiegokolwiek typu zdjęcia No, puryści mogliby może mieć wątpliwości co do "streeta"...
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  5. #25

    Domyślnie

    no taka prawda to co trapi kolegę tk422 "gadget mode" czyli chęć kupienia sobie nowej fajnej zabawki
    a cała reszta - w tym i ten watek - to dorabianie teorii i funkcja terapeutyczna

    aaa i bynajmniej nie potępiam, bo też tak miewam - wlaśnie sprzedałem d3s...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    ...wlaśnie sprzedałem d3s...
    No i ...
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  7. #27

    Domyślnie

    kupie gripa i en-el18 do 800-tki, a z zakupem drugiego body poczekam do kwietnia/maja

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    kupie gripa i en-el18 do 800-tki, a z zakupem drugiego body poczekam do kwietnia/maja
    Czyżby jednak Dxxx pojawiał się na horyzoncie? Czy może coś raczej kiepsko zrozumiałem...
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #29

    Domyślnie

    nie ma w tym zadnego drugiego dna, po prostu wg stanu na dzis to w kwietniu-maju na 99% wezme druga 800-tke, teraz jeszcze nie potrzebuje, a do tego czasu pewnie troche jeszcze stanieje
    ewentualna decyzje mogloby jeszcze zmienic pojawienie sie nastepcy d300s - ale to pozyjemy/zobaczymy

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kichu Zobacz posta
    nie ma w tym zadnego drugiego dna, po prostu w kwietniu-maju na 99% wezme druga 800-tke, teraz jeszcze nie potrzebuje, a do tego czasu pewnie troche jeszcze stanieje
    ewentualna decyzje mogloby jeszcze zmienic pojawienie sie nastepcy d300s - ale to pozyjemy/zobaczymy
    Fakt, że w D800, w trybie DX dalej jest te 15Mpix :smile
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

Strona 3 z 35 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •