Close

Strona 2 z 35 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 342
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Z uporem maniaka będe powracał do sprawy joysticka do zmiany pól AF. Ja mam 90% zdjęć w pionach i wolałem body DXXX z gripem niż D3s. Dla mnie łatwy i wygodny dostęp (bez zmiany chwytu) do wybieraka AF to rzecz pierwszorzędnej wagi.
    Jesli ktoś robi prawie same poziomy to mu wsio rybka.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #12
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    No ja tez sie zastanawiam nad przesiadką ale mam mniejszy problem bo z D700 i sam nie wiem co wybrac czy D3s czy D4. Ten drugi kusi ale prawda że karty do niego to ładny wydatek.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tk422 Zobacz posta
    Dzięki chłopaki, z tego co sprawdzałem to tej karty już nie dodają (choć cena jest podobna do tej co była na początku). D3s mam już ok 2 lata i 230 tysięcy klapnięć i z moim tempem do 300 dojadę przed wakacjami. Tak sobie myślę czy nie jest już czas, żeby go sprzedać ale co wziąć w zamian wychodzi, że nie mam zbyt dużego wyboru tylko D4. Strasznie mnie to irytuje, wychodzi nowy sprzęt, tak wiele droższy od swojego poprzednika i tak mało się od niego różniący
    Bo prawda taka, ze obecnie nie ma juz rewolucji jaka sie dokonywala od 2007 roku przy premierze D3 i praktycznie rzecz biorac dzisiaj kazdy nastepny model to jest juz tylko lekka ewolucja poprzedniego. Jesli chodzi o serie jednocyfrowa w N zmiana generacji odbywa sie circa co 4 lata (D2 -> D3 -> D4), natomiast co 2 mamy na ogol lekki lifting (a la D3 -> D3s - choc tutaj lifting ladnie podrasowal matryce . I patrzac na ten "cykl wydawniczy" i zmiany jakie mamy z kolejnych generacjach coraz mniej oplaca sie zmieniac sprzet co generacje (bo koszt spory, zmiany relatywnie niewielkie, a body nie zdazy sie nawet dobrze zuzyc czy zestarzec) a coraz wiekszy przeskoczenie w gore o 2 gen do przodu.

    Odnosnie Twojego D3s i jego zuzycia czy przebiegu, to jak Ci padnie migawka, wymienisz nowa wraz z mechanika w aparacie, zaplacisz cos w granicach 1,5-2 tys - i jedziesz dalej Bym sie tym kompletnie nie przejmowal. Z kolei 2 lata jak na elektronike to tez niewiele. Majac D3sa na tym etapie to najwczesniej na co bym zmienial to jak/jesli wyjdzie D4 po lekkim liftingu (D4s) - pewnie koniec tego albo poczatek przyszlego roku (patrzac na dotychczasowe kalendarium premier).

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez manfred Zobacz posta
    No ja tez sie zastanawiam nad przesiadką ale mam mniejszy problem bo z D700 i sam nie wiem co wybrac czy D3s czy D4. Ten drugi kusi ale prawda że karty do niego to ładny wydatek.
    Jest tu taki kolega no forum co dokupil do D700 D3s-a, moze sie wypowie, ale zdaje sie zakochany jest w D3s.
    Nikon DSLR + N SLR Zenit TTL.
    Amatorzy martwią się o sprzęt, profesjonaliści o pieniądze, a mistrzowie o światło.

  5. #15

    Domyślnie

    Nowego D3S to już chyba nie można kupić, bo nie jest już produkowany.

  6. #16

    Domyślnie

    Ja się przesiadłem z D700 na D3s i z tego co pamiętam różnica była naprawdę kolosalna - szybkość, wygoda, niezawodność i nawet jakość zdjęć nie mówiąc o różnicach na wysokim iso, no właśnie i tego chciałbym oczekiwać po przesiadce na D4. Myśląc jednak o D4, ze wszystkich stron słyszę raczej o małych, bardzo delikatnych ulepszeniach, w dużej mierze takich z których raczej nie korzystam lub nie są mi one niezbędne. Czemu Nikon tak jak Canon 1DX nie mógł dać trochę większej matrycy i jeszcze lepszego i bardziej rozbudowanego systemu AF. Albo przynajmniej ta cena powinna być na poziomie ok 17000 - 18000 pln.
    NikonyD850, Z6, D810, i cała szklarnia...

  7. #17

    Domyślnie

    NIE narzekaj mistrzu zrób jak radzi kichu !!! chyba że masz taką zachciankę to kup d4.

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tk422 Zobacz posta
    ... Czemu Nikon tak jak Canon 1DX nie mógł dać trochę większej matrycy ...
    Różnica między16 a 18 Mpix jest pomijalna. Jeśli jesteś zadowolony z D3s, to nie widzę za bardzo sensu na jakiekolwiek przesiadki. No chyba, że lubisz się przesiadać
    Pozdrawiam
    Paweł

    Moja radosna twórczość

  9. #19
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel92 Zobacz posta
    Różnica między16 a 18 Mpix jest pomijalna.
    Określiłes to bardzo dyplomatycznie. To jest róznica na całej powierzchni, liniowo to wygląda dokładnie tak: 4928 × 3280 vs 5184 x 3456
    czyli o jakies 200 pikseli na boku Canon ma więcej.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tk422 Zobacz posta
    Ja się przesiadłem z D700 na D3s i z tego co pamiętam różnica była naprawdę kolosalna - szybkość, wygoda, niezawodność i nawet jakość zdjęć nie mówiąc o różnicach na wysokim iso
    Ja dokupiłem do D700 D3sa i mogę to wszystko potwierdzić
    Nikon FX

Strona 2 z 35 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •