Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie używanie filtra polaryzacyjnego kołowego

    Mam pytanie jak sobie radzić z ustawianiem (kręceniem filtrem polaryzacyjnym kołowym) przy używaniu jednocześnie osłony p. słonecznej, czy ktoś ma inne sposoby poza ustawieniem filtra przy zdjętej osłonie i potem założeniem osłony?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak tak bardzo Ci ona przeszkadza w obracaniu nim to jej nie używaj.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  3. #3

    Domyślnie

    kiedy używam filtra nie używam osłony, chyba że w 500/4

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wilk325 Zobacz posta
    chyba że w 500/4
    Cwaniak

  5. #5

    Domyślnie

    Zakładam, że chodzi o osłonę dedykowaną. Rozwiązaniem jest dokupienie osłony wkręcanej w filtr - przy czym nie musi się to sprawdzić przy każdym obiektywie (może występować winieta przy szerokim kącie). Można też w ogóle zrezygnować z osłony i w razie potrzeby osłonić obiektyw... dłonią.
    D90 | F75 | F70
    35/1.8G | 50/1.8D | 28-85/3.5-4.5 | 18-105/3.5-5.6G | T80-200/4 AI-S
    PLC3 | 12XP | H44M-4 | P135/2.8

  6. #6

    Domyślnie

    A czy "lanshood" jest tak bardzo potrzebny???

  7. #7

    Domyślnie

    Pytanie do wilk 325 są wersje "szufladkowe" filtrów polaryzacyjnych ?, tak z ciekawości pogmerałem w necie ale nic nie znalazłem. Dziękuję wszystkim za porady, chyba jednak najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie z hooda

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gangun Zobacz posta
    Pytanie do wilk 325 są wersje "szufladkowe" filtrów polaryzacyjnych ?, tak z ciekawości pogmerałem w necie ale nic nie znalazłem. Dziękuję wszystkim za porady, chyba jednak najrozsądniejszym rozwiązaniem będzie zrezygnowanie z hooda
    Tak,
    zarówno Nikon ( 300/2.8, 400,2.8, 200-400/4.0, 500/4.0 i 600/4.0 ) ma takie wersje; stosuje się zamiast filtra, są specjalnie zbudowane z pokrętłem do zmiany polaryzacji.
    Mam również do Sigmy 300-800/5.6.
    Do Canona też są, a wygląda to tak:


  9. #9

    Domyślnie

    Jakbyś chciał użyć wkręcanej osłony w filtr, to masz opcje:
    - w postaci oryginalnego produktu Nikona (77mm: http://www.nikonusa.com/en/Nikon-Pro...ng-Filter.html)
    - gumowej taniej osłony (http://www.cyfrowe.pl/aparaty/hama-o...zna-77-mm.html)
    - kupna osłony dowolnej firmy, Canon, Sony itp. - gwint w filtrach jest w końcu niezależny od marki obiektywu
    - silikonowe składane osłony (np.: http://fripers.pl/product_info.php/i...FreePower.html) - bez znajomości dokładnego typu obiektywu, lub przy użyciu z kilkoma kombinacjami szkieł i filtrów, może to być całkiem użyteczne
    - masę innych możliwości, bazujących na powyższych rozwiązaniach i będących ich rozwinięciem lub jakąś wariacją
    - samoróbka - w końcu to tylko kawałek materiału chroniący przed światłem - ludzie używają do tego nawet dłoni, czy czapki

    Oczywiście osłony są dostosowane do konkretnego produktu - obiektywu, jego kątów widzenia. Tak by nie dawały winiety. Zatem wybór nie jest banalny, jeżeli chce się sprawę załatwić z pozycji "kanapowej". Opis produktów bywa różny.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 19-01-2013 o 12:57

  10. #10

    Domyślnie

    Tulipan i filtr pogryza się jak pies z wiewiórką. Musi być j.w. osłona okrągła.
    Ew. bez osłony. Tutaj Tobie pomogą.
    Tutaj jest... podpis

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •