Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8
  1. #1

    Domyślnie Marina Bay, Singapur

    Kilka klatek z Singapuru

    1. Marina Bay

    2. Marina Bay

    3. Gardens by the Bay

    4. ArtScience Museum

    5. Marina Bay przed burzą
    Ostatnio edytowane przez ycp ; 04-01-2013 o 18:49 Powód: Opis zdjęć

  2. #2

    Domyślnie

    1, 3, 4 sie podobaja. 5 moglaby byc szersza. Czemu nie kolor?
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malasana Zobacz posta
    1, 3, 4 sie podobaja. 5 moglaby byc szersza. Czemu nie kolor?
    a czemu nie sepia? czemu nie tonowane do niebieskiego? itd

    tak chciał autor i tak widział swoje dzieło to i tak zrobił,
    jakoś jak fotograficy z Magnum robią w B&W to nikt ich nie podważa

    ---

    co do samych zdjęć to 2,3,4 mi się podoba

    osobiscie jedynkę bym zrobil albo wężej (stając bardziej na prawo) albo dodajac wiecej nieba a mniej drewna,
    ale to juz kazdy ma swoje upodobania do kadrowania, jednak w takiej formie jak teraz czegos mi po prostu brakuje.

    co do piątki to zbyt ucięta przy krawędziach, myslalem ze trzebaby zrobic to jakos wężej z prawej (ucinajac chocby w 1/4 ten niski budynek)
    ale sprawdzilem jeszcze Marcina zdjecie z tego samego miejsca czy daloby sie szerzej
    i jestem tego samego zdania w tym wypadku co mój poprzednik, że szerzej mogło być
    Ostatnio edytowane przez Anar ; 05-01-2013 o 14:07
    D80 | D600, N16-35 | EIZO SX22, i1 Display Pro | WWW | Vieworld Photo Magazine

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za komentarze.

    Anar, z tym Magnum to pojechałeś
    A`propos Magnum - w ArtScience Museum jest właśnie wystawa ich trzech fotografów. Rewelacja, zobaczyć takie prace w dużym formacie.

    Co do szerszego ujęcia na 5 - to tylko szerszy obiektyw, bo miejsca, żeby się cofnąć, nie ma. Zrobiłem też dziś podobne ujęcie do tego z Twojego linka, pewnie z tego samego miejsca co Marcin - i to sugeruje że trzeba by mieć jakieś 20mm albo mniej (FF eq) żeby podobnie wyszło.


  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    11 2009
    Miasto
    Starogard Gdański
    Posty
    82

    Domyślnie

    Jedynka i trójka bardzo O.K.
    D7000; Nikkor 12-24/4; Nikkor 17-55/2.8; Nikkor AF-S 80-200/2.8; Nikkor 105/2.8 VR micro; NIKON 6T; SB-600; MANFROTTO190XPROB+804RC2;MANFROTTO679B+234RC2

  6. #6

    Domyślnie

    Fajne - wszystkie, najbardziej dla mnie 4-6. Na czwórce można by powalczyć tonalnie z elewacją.

  7. #7

    Domyślnie

    Na 5 trochę mało tą burzę widać. 6 najlepsza, bo oprócz kadru ma klimat, którego zabrakło na 5.
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  8. #8

    Domyślnie

    Obie części "Marina Bay" były robione w porze deszczowej, kiedy zamiast powietrza jest zupa. Światło marne, bardzo rozproszone. Najlepiej wtedy wychodzą nocne zdjęcia, bo faktycznie lampy robią wtedy świetny klimat.
    Do tematu Mariny na pewno jeszcze podejdę, z nieco większym formatem niż kompakt.
    Jak się uda zrobić coś godnego uwagi, na pewno się podzielę.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •