Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie Monitor do obrobki zdj najlepiej IPS

    witam was mam mały dylemat wiem że podobne tematy był juz poruszane na forum. W przyszłym czasie zastanawiam sie nad kupnem monitora a dokładnie Eizo Fs2332 co wy na to czy jest to dobry wybór.Drugie pytanie które mnie nurtuje to to ze jak obrobie zdj na takim monitorze i u mnie bedzie wszystko wporządku z barwami czy u klienta na monitorze bedzie wszystko ok np.z jasnością czy z kolorami?

  2. #2

    Domyślnie

    jak klient będzie miał beznadziejny stary monitor z poprzedniej epoki, to wątpię by u klienta było wszystko ok. Kupujesz monitor dla siebie, po to by wydrukowane zdjęcia wyglądały tak jak sobie tego życzysz. Co Cie interesuje jak będzie to u klienta wyglądało na monitorze? By mieć pewność że u klienta będzie dobrze wszystko wyglądało, musiałbyś mu kupić taki sam monitor jaki Ty będziesz miał.
    Kupisz EIZO, to musisz ten monitor SKALIBROWAĆ, koniecznie!
    Też chce kupić EIZO, nawet dziś szukałem na mieście jakiegokolwiek monitora EIZO.
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  3. #3

    Domyślnie

    bez przesady z tą koniecznością kalibrowania, fabryczne profile są całkiem okej, u mnie po kalibracji nie było jakiejś drastycznej różnicy

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krolewicz Zobacz posta
    bez przesady z tą koniecznością kalibrowania, fabryczne profile są całkiem okej, u mnie po kalibracji nie było jakiejś drastycznej różnicy
    Po kalibracji MUSI być różnica i to widoczna. Jeśli nie ma to prawdopodobnie kalibracja jest do kitu. Można zaryzykować opinię, że wysokiej jakości monitory mniej wymagają kalibracji, ale im gorsze tym bardziej. No i "profil" nie równa się "kalibracja".
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  5. #5

    Domyślnie

    nie wiem czy to ważne, ale ja kalibrowałem s2231w z i1display pro

    nie mówię, że nie ma różnicy, ale twierdzę, że fabrycznie eizo było niezłe

  6. #6

    Domyślnie

    ja miałem przez chwile eizo s2231 i po obróbce zdjęcia na tym monitorze sprawdziłem to zdj na telewizorze sony i było całkiem inaczej za jasno po pierwsze, czy karte graficzna trzeba ustawic na domyślne ustawienia mam radeona 6850 czy trzeba zmniejszyc jasność?

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelo1991 Zobacz posta
    ja miałem przez chwile eizo s2231 i po obróbce zdjęcia na tym monitorze sprawdziłem to zdj na telewizorze sony i było całkiem inaczej za jasno po pierwsze,
    trzeba było wydrukować zdjęcie w kilka labach i sprawdzić z odbitkami a nie z TV, telewizory są specjalnie oczo%%bne by klientowi w sklepie się wydawało, że ten telewizor jest super, bo ma super czerwony i zielony! Super w sensie super intensywne
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  8. #8
    Gaduła
    Dołączył
    04 2010
    Miasto
    Kraków
    Posty
    3 609

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawelo1991 Zobacz posta
    j... czy karte graficzna trzeba ustawic na domyślne ustawienia mam radeona 6850 czy trzeba zmniejszyc jasność?
    Sterownik GPU zostaw w spokoju i ustawiaj TYLKO monitor (!).
    Medice, cura te ipsum.

  9. #9

    Domyślnie

    czyli zostawic karte na ustawieniach domyślnych tak ?

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    jak klient będzie miał beznadziejny stary monitor z poprzedniej epoki, to wątpię by u klienta było wszystko ok. Kupujesz monitor dla siebie, po to by wydrukowane zdjęcia wyglądały tak jak sobie tego życzysz. Co Cie interesuje jak będzie to u klienta wyglądało na monitorze?
    ale najberdziej chodzi mi o zadowolenia klienta.Ich nie interesuje że ma źle ustawiony monitor lub całkiem do bani oni chą miec wszystko ładnie i pięknie

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •