Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Nikon D5200 vs Nikon d7000

    Witam, czytam to forum już od dłuższego czasu. I nie znalazłem takiego tematu więc go założyłem.

    Zastanawiam się nad kupieniem pierwszej lustrzanki, wiedze teoretyczna juz posiadam, teraz czas na praktyke.
    Zastanawiam sie nad tymi modelami Nikon D5200 vs Nikon d7000.

    W D7000 naczytałem sie o kurzu i oleju na matrycy, o d5200 jeszcze nie ma zbyt duzo opini.
    Aparat bedzie służył do robienia zdjec rodzinnych,Na zlotach samochodowych, oraz pojedynczo stojacych aut (zdjecia statyczne) na roznych tłach tematycznych.

    Jezeli taki temat juz istnieje prosze o usuniecie. Kazda sugestia porada jest dla mnie wazna


    Wazne sa dla mnie +/- tych dwóch modeli.

  2. #2

    Domyślnie

    Jaki budżet na body i optykę? Wiesz już jakie ogniskowe będą Ci potrzebne?
    Używałeś już jakiś Nikonów? Pytanie w kontekście przyzwyczajeń do klawiszologii.
    Jak to twoje pierwsze body to co nie kupisz będzie dobrze.
    Mnie osobiście ergonomia D5xxx dobija. D7000 ma jak dla mnie więcej Nikona w Nikonie.
    Obrazek porównywalny i również bardziej będzie zależał od optyki i twoich umiejętności.
    Parę słoików + głowa na karku...

  3. #3
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  4. #4

    Domyślnie

    Wpisywalem ale wyszukalo mi tylko tematy o d7000.

    Kwota jaka chce przeznaczyc na body to 3k-3.5 Na optyke tyle samo.

    Czytajac tamten temat nasuwa mi sie pytanie dlaczego 5200 to VW
    A D7000 to porshe ?

    Nie mam zadnych przyzwyczajen to bedzie moja pierwsza lustrzanka na ktorej chce sie uczyc. Tak zeby nie ograniczal mozliwosci a zebym nie musial jej zmieniac za rok.

  5. #5

    Domyślnie

    Po trzykroć ergonomia, 5200 to plastikowa mała zabawka, d7000 ma już w sobie ducha Nikona, jak kolega wyżej napisał.
    "Idiotów na świecie jest mało, ale są tak sprytnie rozstawieni, że spotykasz ich na każdym kroku."

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gallon Zobacz posta
    Wpisywalem ale wyszukalo mi tylko tematy o d7000.

    Kwota jaka chce przeznaczyc na body to 3k-3.5 Na optyke tyle samo.

    Czytajac tamten temat nasuwa mi sie pytanie dlaczego 5200 to VW
    A D7000 to porshe ?

    Nie mam zadnych przyzwyczajen to bedzie moja pierwsza lustrzanka na ktorej chce sie uczyc. Tak zeby nie ograniczal mozliwosci a zebym nie musial jej zmieniac za rok.
    To wpisz "D5200 D7000"...
    Poza tym linka dostałeś, to pisz tam.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  7. #7

    Domyślnie

    To ja odpowiem nieco przewrotnie.
    Mając budżet ~7000 zł kupiłbym:
    - D600
    - Nikkor 50 1.8 G

    Do zastosowań jak autor opisał genialne, jakością zje na śniadanie każdy zestaw oparty o body DX.
    Do nauki najlepszy... Nauczymy się myśleć nad kadrem.
    Rozwojowy...po czasie można kupić ogniskowe których będzie brakować w praniu.
    Żadnej z w.w. rzeczy nie będzie trzeba zbyt szybko wymieniać

    Celowo nie piszę o D700 żeby nie robić zamętu i dywagacji na temat sprzętu używanego.
    Parę słoików + głowa na karku...

  8. #8

    Domyślnie

    pełna klatke jako pierwszy aparat ? czy to nie troche tak "kupie lepsze buty bede szybciej biegał" ?

  9. #9

    Domyślnie

    raczej nie. Kupując crop jeżeli wciągniesz się w zabawe to szybko zapragniesz czegoś lepszego. A tak masz fajną pusze wysokie iso używalne. tylko optyke z czasem kompletować

  10. #10

    Domyślnie

    Z taką kwotą to bierz D7000 + N17-55/2.8,albo sprawdzone D300/s i będziesz zadowolony,skoro nie chcesz wchodzić w FX.
    D700,Samsung NX1/NX300,30/2,20/2,8,16/2,4,Samyang12/2,N.35-70/2.8D,N.70-200/4G VRIII,Samyang 85/1,4,SB800

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •