Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 65 z 65
  1. #61

    Domyślnie

    Sklep fotograficzny, poza sprzętem oferują wykonywanie zdjęć. Poważnie facet wcisnął mi jakąś głupotę?

    GonzoG, czyli wystarczy samo tło? Że czarne lub szare lepsze to wiadomo, do tej pory działałam głównie na białym bo mój cudowny aparat na czarnym nie łapie ostrości (w ogóle, w sumie nie wiem czemu), a szare po obróbce wygląda jak brudne białe, także wolę "chamskie" białe na którym przynajmniej widać przedmiot i nie wygląda to niechlujnie. Ale absolutnie marzy mi się możliwość robienia w końcu zdjęć na czarnym tle

    D90, pewnie, gruntowna wiedza jest zawsze bardzo przydatna, i wiem że na takim forum to bluźnierstwo, ale... Fotografia nie jest moją pasją Biżuteria nią jest, zdjęcia to nielubiana konieczność, zresztą zupełnie nie mam do nich oka. Dlatego zresztą nie wymagam cudów, chciałabym tylko sprzęt w miarę prosty w obsłudze dający w miarę przyzwoite efekty, dawno pogodziłam się z tym że fotograf ze mnie żaden (mam na profilu link do bloga, możecie zerknąć coby się pośmiać ).
    Naprawdę jakiekolwiek sugestie dotyczące rzeczy potrzebnych do w miarę sensownego oświetlenia będą dla mnie na wagę złota

  2. #62

    Domyślnie

    Muszę Cię zasmucić ale skoro "szare (...) wygląda jak brudne białe" to troszkę trzeba się dokształcić. Bez tego nawet aparat za 30 tys. i obiektywy za podobną kwotę niewiele Ci pomogą.

  3. #63

    Domyślnie

    Ja dorzucę jeszcze swoje zdanie. Jeśli chodzi o biżuterię, to polecał bym dobry kompakt z obracanym ekranem. Jest większa głębia ostrości, i razem z stałym światłem można zrobić lepsze zdjęcia niż Dxxxx. Może masz złe doświadczenia z kompaktami, ale może kompakt był słaby, albo wiedzy brakło. Każdy aparat rejestruje to, co mu się poda przed obiektyw. Lustrzanka może pomóc jedynie tyle, że prędzej ustawi ostrość i łatwiej można zrobić plastyczne zdjęcie ze stałką, kładąc je w niemal przypadkowym miejscu, ale lustrzanka będzie bolączką przy produktowych, zwłaszcza biżuterii, bo za mało będzie na zdjęci ostre.
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

  4. #64

    Domyślnie

    Andrzej1974, to w dużej mierze była kwestia strasznych cieni które nie bardzo dało się usunąć w PS-ie. W każdym razie mam wrażenie że szare tło wcale nie jest takie łatwe, białe i czarne wydają się jakoś przyjaźniejsze.

    Fotoon, no nie Już zdecydowałam się na lustro, wybrałam model, nie mieszaj mi teraz w głowie

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sol89 Zobacz posta
    Fotoon, no nie Już zdecydowałam się na lustro, wybrałam model, nie mieszaj mi teraz w głowie
    Wiem, że to wprowadza zamęt w głowie, ale to jest ostatni moment zanim wyrzucisz sporo pieniędzy i wciąż nie będziesz zadowolona. Naprawdę lustrzanka nie jest lekiem na wszystkie problemy, a czasem je pogłębia. Jak dla mnie to kupisz sobie 2 akrylowe szyby (czarną i mleczną), do tego ze 3 lampki ze świetlówkami lub ledami, pokobinujesz z czarną zastawką, żeby się odbiła w biżuterii i masz spoko zestaw, widzisz wszystko na ekranie. Lustrzanka da minimalnie lepszą jakość obrazu, której nie zauważysz i mniejszą głębię ostrości, z którą będziesz walczyła i to odczujesz. Takie jest moje zdanie. Gonzo jest specem od wszystkiego, więc jeśli by się wypowiedział, to był by to znaczny głos
    | D800 | D700 | 14-24 | 24-70 | 70-200vr2 | 35 | 50A | S85 | 3x SB900 |3x SB800 | Phottix Odin

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •