Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie Problem z d300s - prześwietlanie zdjęć przy pracy z TC

    Witam!
    Po nabyciu TC Kenko pojawił się problem przy pracy następującym zestawem: d300s+ TC Kenko 1.4 DGX+Nikkor 300/4 (bez AF-S). Otóż przy fotografowaniu w trybie "A" co parę (3-4) zdjęć jest źle ustawiany czas ekspozycji i fotka jest POTĘŻNIE prześwietlana, np. poprawna ekspozycja jest 1/80[s], a ustawiane i wykonywane jest 1/5[s]. Nie wiem, czy to jest wina elektroniki w TC czy coś innego? Do tej pory aparat działał bez zarzutu, a przy foceniu ptaszków traci się dobre kadry....
    Czy ktoś miał taki objaw? Będę wdzięczny za radę....
    pozdrowienia!

  2. #2

    Domyślnie

    hłi a pytałeś serwis?
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  3. #3

    Domyślnie

    przeczyscic styki w szkle, body, konwerterze - jak nie pomoze to obstawialbym walniety TC - zle przenosi dane z obiektywu to body

    jeszcze co mi przychodzi do glowy to czy dziala poprawnie przymykanie przeslony w szkle (przeniesienie przymykania przyslony)

  4. #4

    Domyślnie

    możliwe że dobrze kombinujesz.. kupiłeś TC nowy? reklamuj niech wymienią, ale sprawdz to może jeszcze na innym szkiełku.
    2x D500 N10,5/2.8fisheye, S18-35/1.8art, S50-100/1.8art, 2xN622mkII, YN460II, RF602, fastpack250 & camrock..

  5. #5

    Domyślnie

    Dzięki! W serwisie nie pytałem (nie zdążyłem, poza tym - z innymi szkłami problemu nie ma). Styki czyste (TC nowy), ale mocowanie TC ma trochę luzu niestety (może zły kontakt?). TC dane przenosi dobrze, bo w exifie dane nt wartości przesłony są poprawne. Wstępnie zakładałem, że przenosi b. zamkniętą przesłonę - np. 16 albo 22, ale dane są prawdziwe. Po powrocie do domu strzeliłem chyba z 30 fotek z okna i jest OK... Muszę jeszcze poobserwować...

  6. #6

    Domyślnie

    Przeniesienie przymykania przesłony jest bez znaczenia, bo fotki robiłem na max otwartej przesłonie (4 w obiektywie, 5.6 z TC). TC nowy.

  7. #7

    Domyślnie

    Pytanie jak zakładasz konwerter i czy już popsułeś puszkę
    W trakcie Euro serwisant NPS z Niemiec niemalże z krzykiem wyrwał mi aparat, kiedy chciałem przypiąć szkło z założonym już konwerterem. Powiedział że to podstawowa przyczyna uszkodzeń popychacza przysłony w korpusie. Najpierw zakładamy konwerter na korpus, a potem sam obiektyw. Dodam, że sam przez wiele lat robiłem źle, a nigdy nie zawracałem sobie głowy czytaniem instrukcji do telekonwertera
    dwie puszki, kilka słoików, świeczka i... scyzoryk

  8. #8

    Domyślnie

    no do zostaje elektronika - aparat dostaje zle dane i dupa

    czasem dziwne rzeczy z TC moga sie dziac - mialem taki przypadek z tc 1.4x nikona - podlaczony do 70-200 nie chcial w zadnych warunkach ustawic ostrosci (nie chodzil af, krecil , krecil i nic)

    ten sam tc podpiety do innego szkla spoko, samo szklo podpiete do body - tez spoko
    takze czasem jakies dziwne niekompatybilnosci moga sie trafic

    najlepsze wyjscie na ta chwile to chyba podpisac innym egzemplarz tego tc i zobaczyc co sie dzieje...

  9. #9

    Domyślnie

    O kurczę.... No ładnie... Ja też tak robiłem - tzn .konwerter do obiektywu a potem razem z obiektywem na puszkę... Zaraz zajrzę do środka!

  10. #10

    Domyślnie

    AF działa dobrze, jakość obrazka też całkiem fajna. Próbowałem jeszcze z N 85/1.8 i też git. Muszę sprawdzić jeszcze z N 80-200/2.8...

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •