Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10
  1. #1

    Domyślnie Nikon D3100 dla amatora ?

    Witam
    To mój pierwszy post na tym forum.

    Chciałbym zakupić lustrzankę nikona , myślę nad nikonem d3100. Głównie będę fotografował maszyny rolnicze w akcji czyli na polu oraz jakieś krajobrazy i trochę makro.

    Chciałbym się zapytać czy ten aparat będzie dla mnie odpowiedni ? Jestem amatorem , to będzie moje pierwsze spotkanie z lustrzanką. Aktualnie posiadam kompakt nikona.

    Jaki obiektyw byście mi polecili ? Będę chodził po polach i przyda mi się zoom. Czy nikkor 18-105 VR będzie odpowieni czy może standardowy 18-55 VR wystarczy ?

    Co jeszcze przyda mi się w fotografowaniu ruchomych maszyn w czasie pracy, jakiś filtr, osłona przeciw słoneczna ?
    Mój budżet ogranicza się do 2100 zł i chciałbym zakupić jeszcze jakąś torbę oraz kartę.

    Pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    18-105 ma w komplecie osłonę przeciw słoneczną. Mam ten aparat i ten obiektyw również i myślę, że jest to dobry wybór, jednak zastanowiłbym się nad 5100, lekko można byłoby budżet nadszarpnąć

    co do filtrów, raczej się na początek nie przydadzą.

    co do makro, to jeśli najniższa linią oporu to soczewki makro, nie używałem, ale są dużo tańsze od pierścieni pośrednich.

  3. #3

    Domyślnie

    do makro ( odradzam zdecydowanie soczewki ) pierscienie posrednie najtansze jak sie da, oraz stare manualne 50mm nikona za grosze. Efekty gwarantowane. Do tego moze jakas lampa jesli makro w domu bedziesz robil.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  4. #4

    Domyślnie

    Korpus zostaw taki, jaki sobie wybrałeś, lepszy nie jest ci potrzebny i 18-105 będzie bardzo dobrym szkłem. Za resztę kasy o ile zostanie możesz zakupić DCR-250 i zewnętrzną lampe - jakieś starsze modele chodza za grosze, dyfuzor domowej roboty a makro na pewno będziesz miał udane
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  5. #5

    Domyślnie

    poszukaj używanego d80,d90 spokojnie d90 z niskim przebiegiem kupisz za 1300-1400 zł ostatnio na allegro widziałem, do maszyn........, no cóż jak ogniskowa pasuje to kit 18-105 wystarczy spokojnie, do makro przez to ,że kupujesz body ze śrubokrętem możesz kupić prawdziwe szkło tańsze tamron 90 bez silniczka nawet za 800 zł zdarza się kupić a kupując d3100 będziesz musiał kupić droższe szkła z silnikiem i wizjer ma taki sobie a LV no cóż ja nie korzystam , jeśli mogę doradzić jednak pomyśl nad teleobiektywem 70-300 z 2 powodów
    1 względy bezpieczeństwa dla samego siebie bo wiadomo jak to przy maszynach bywa a fotografując taki kombajn może się to źle skończyć
    2 fotografując choćby ww maszynę wokół niej unosi się chmura kurzu i b szybko "zabrudzisz" matryce (zawsze coś wciągnie przez szkło ) samo szkło i puszke

    reasumując nie masz ciśnienia teraz bo jest zima i maszyny raczej "są zadokowane" więc uzbieraj trochę i spokojnie kupisz sensowny zestaw ja to widze tak

    d80 (na prawdę do tego typu fotografi nie potrzebujesz mega puszki a body warte polecenia zresztą sprawdź sobie na link z mojej stopki sam ocenisz ok 800-1000zł
    70-300VR (koniczenie z VR ten bez VR jest gorszy optycznie nie wart uwagi ) ok 1000-1100
    18-70 ok 400zł
    myślę ,że jesteś w stanie tyle dozbierać a na tą chwilę aby coś mieć ku[p puszkę i 18-70 na co dzień oczywiście uzywki puszka żeby nie miała więcej jak 20 000 przebiegu im mniej tym lepiej najlepiej poniżej 10 000 a są takie
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  6. #6

    Domyślnie

    Co do puszki - nie wypowiem się, gdyż tego modelu nie macałem. Natomiast obiektyw 18-105vr mogę polecić z czystym sumieniem - do amatorskiego fotografowania "spacerowego" jest w sam raz. Do tego może używany 70-300.

    A co do filtrów - uv (do ochrony obiektywu), polaryzacyjny (do kontroli nad refleksami i przyciemnienia nieba) oraz ewentualnie połówkowy szary.
    Ostatnio edytowane przez varjo ; 27-12-2012 o 17:37
    D90 | F75 | F70
    35/1.8G | 50/1.8D | 28-85/3.5-4.5 | 18-105/3.5-5.6G | T80-200/4 AI-S
    PLC3 | 12XP | H44M-4 | P135/2.8

  7. #7

    Domyślnie

    Kup nowego d3100 z 18-105 VR i będziesz zadowolony.
    Nie kupuj jako totalny amator lustrzanki sprzętu używanego bo jest duża szansa ,że kupisz z wadami o których możesz nie mieć pojęcia.
    Przekonałem się sam na sobie jak kupiłem na allegro używkę N 55-200 VR
    Jedż do sklepu np. saturn i kupisz spokojnie do 2 tyś taki zestaw NOWY
    D5100 / S17-50 F2.8 /Metz52

  8. #8

    Domyślnie

    [QUOTE=Przemek-83;3004836
    Nie kupuj jako totalny amator lustrzanki sprzętu używanego bo jest duża szansa ,że kupisz z wadami o których możesz nie mieć pojęcia.
    Przekonałem się sam na sobie jak kupiłem na allegro używkę N 55-200 VR
    Jedż do sklepu np. saturn i kupisz spokojnie do 2 tyś taki zestaw NOWY[/QUOTE]

    Jest taka sama duża szansa że nowy wadliwy sprzęt "d7000" zerknij ile ludzie borykają się z serwisem wysyłają a serwis twierdzi ,że wszystko jest ok a nie jest a amator nie mając tej wiedzy uwierzy serwisowi i będzie myślał ,że to jego wina
    co do starszych puszek były to puszki sprawdzone i nie psuły się ja te dzisiejsze a co do szkieł to już w ogóle nie kupuje nówek bo to strata kasy a dużo się traci na nówkach , wielu osobą doradziłem z tego forum przy zakupie na allegro i jakoś do wszystkich szkła trafiały w b dobrym stanie , miałeś pecha tym bardziej ,że to systemowe szkło
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  9. #9

    Domyślnie

    Dziękuję za wszystkie posty Narazie jestem skłonny kupić d3100 + 18-105VR a puzniej moge zbierać na jakiś lepszy obiektyw np. 55-200 lub 70-300 VR. A ma ktoś może z was linka do fotek wykonanych nikonem d3100 + 18-105 VR ?

    Pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez przemek11441 Zobacz posta
    Dziękuję za wszystkie posty Narazie jestem skłonny kupić d3100 + 18-105VR a puzniej moge zbierać na jakiś lepszy obiektyw np. 55-200 lub 70-300 VR. A ma ktoś może z was linka do fotek wykonanych nikonem d3100 + 18-105 VR ?

    Pozdrawiam
    Ślubna ma taki zestaw. Ostatnio aparat i 18-105 były wykorzystywane w studio i dały radę znakomicie.
    Później można dokupić inne zabawki
    Tutaj jest... podpis

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •