Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie Bielizna termoaktywna

    Zakładam, że jest tu trochę osób aktywnych co jeżdzą na rowerach, chodzą po górach itd i używają odżieży termoaktywnej.

    Mam takie pytanie : Czy w przypadku np. bokserek/slipów termoaktywnych po wysiłku fizycznym są one całkowicie suche, zarówno ze strony wewnętrznej jak i zewnętrznej ?

    Pytanie moze błahe ale idzie okres letni a chciałbym uniknąć sytuacji z przeszłości gdzie na nawet krótkich wypadach ze znajomymi na rowerach mam wielką plamę na tyłku :P

    ps
    Ma ktoś doświadczenia z odzieza z wełny z merynosów?

  2. #2

    Domyślnie

    Na rower spraw sobie dobre spodenki z pampersem i po kłopocie z poceniem, zakładaj na gołe ciało bez bielizny

    Co do wełny: polecam ten produkt : https://www.polarsport.pl/odzie/biel...smartwool.html używam cało rocznie i jest naprawdę spoko.

  3. #3

    Domyślnie

    W sumie były by ok tyle, że bardziej zależało by mi na bokserkach/slipach gdyż problem nie dotyczy jedynie jazdy na rowerze ale również codziennego użytkownia. Wiadomo, pocenie ludzka rzecz jednak plamy na tyłku nawet po paru godzinach samego przebywania na mieście podczas upałów nie jest rzeczą komfortową dlatego celuje raczej w bielizne.

    Poza tym, nie chciałbym wymieniać całej garderoby :P

  4. #4

    Domyślnie

    A oczekujesz, że co się z tą wodą stanie?
    Bielizna termoaktywna wyciąga wilgoć od ciała nie teleportuje jej do stratosfery.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

  5. #5

    Domyślnie

    Jak bym się znalazł w stratosferze, to dopiero bym się spocił.
    Jak Robert napisał, bielizna i odzież termoaktywna ma za zadanie odtransportować pot z ciała na zewnątrz. Do tego znacznie szybciej schnie niż taka bawełna, zatem na problem mokrych plam może pomóc. Za to mogą zostać plamy z soli.
    Jeżeli koszulka termoaktywna jest jedyną warstwą odzieży, to zdarza się, że jest sucha po umiarkowanym wysiłku, natomiast jeżeli jest pod bluzą (też termoaktywną) to nie ma bata i jest mokra. Choć nie tak mokra jak bawełna. Do tego nie ma uczucia mokrej szmaty jak w przypadku bawełny.
    Nie bawełna nie jest OK. Z naturalnych włókien dość dobrze sprawdza się wełna i to nie tylko ta z merynosów.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #6

    Domyślnie

    Od dobrych kilku lat używam produktów brubecka. Polska firma, która robi wg mnie całkiem przyzwoite rzeczy. Mam coś cieplejszego na narty i coś lżejszego na rower. I póki co jestem zadowolony. Ostatnio kupiłem sobie bokserki właśnie na rower i są ok. 4 litery jakoś się nie pocą
    Miałem też komplecik na narty crafta, ale ten się masakryczne zaciągał.
    nic...

  7. #7

    Domyślnie

    avedon - mokra plama zawsze będzie, materiał jedynie odciąga wilgoć od skóry na zewnątrz, dlatego też aby pełniła swoją funkcję musi ściśle przylegać o czym wielu zapomina
    Podpowiem z doświadczenia - jedyną metodą na uniknięcie mokrej plamy w kroku jest odpowiedni dobór kolorystyki. Czyli ciemne barwy.

    Jak już jesteśmy w temacie to może podpowiecie bo mam problem z kilkoma koszulkami. Dokładnie z ich okropnym zapachem. Mam różne firmy, różne materiały ale niektóre jak już raz przepocę, nie wypiorę od razu tylko zaschną to śmierdzą potem tak potwornie, że nawet uprane na wszelkie sposoby śmierdzą dalej. Wyczytałem coś o zamoczeniu w occie i potem dodanie do go ponownie do płukania? Może znacie jakieś inne metody?
    Szkoda mi wyrzucać paru fajnych koszulek...
    ... na nic sprzętu kupa gdy fotograf (_._) ...

  8. #8

    Domyślnie

    No niestety to syntetyk więc przesiąka zapachem. Na pocieszenie powiem, że niezaleznie czy masz odzież Brubecka, HiMountain, Quechua, czy z Lidla to efekt końcowy będzie ten sam, takie uroki Panie
    Nikon i podróże ...


  9. #9

    Domyślnie

    A nieprawda, mam koszulki z coolmaxa, polskiej firmy Jaxa Mount i one zapachem przesiąkają podobnie jak bawełniane t-shirty. Da się je po dwa dni na przykład nosić.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  10. #10

    Domyślnie

    ja mam z tych 3 firm co opisałem i przesiąka zapach, Zdyboo może nie najmocniej się spociłeś ? a może inny producent ma inny materiał ?
    Nikon i podróże ...


Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •