Close

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 62
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dziad Borowinowy
    I wcale nie muszą one dotyczyć kultury osobistej czy elokwencji komentującego - to bzdura. Czasami naprawdę niektóre prezentowane tutaj "twory" nie zasługują - jeszcze nie - na miano zdjęcia. Ale na miano gniota tak. I nie ma o co się oburzać. Każdy zaczynał od gniotów, knotów, kiszek i każdemu ciągle się one zdarzają.
    mylisz się w tej kwestii...wysoka kultura jest jedną z niezaprzeczalnych zalet tego forum...
    są ludzie mnie i bardziej wrażliwi na słowa...dla jednego słowo "gniot" bedzie tylko słowem, dla drugiego bedzie miało pejoratywnie charakter obraźliwy, więc aby uniknąć potencjalnych konfliktów, należy unikać takiego słownictwa...to co przejdzie w rozmowie przy pyfku na zlocie, na forum już nie...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  2. #12
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    Cytat Zamieszczone przez Dziad Borowinowy
    I wcale nie muszą one dotyczyć kultury osobistej czy elokwencji komentującego - to bzdura. Czasami naprawdę niektóre prezentowane tutaj "twory" nie zasługują - jeszcze nie - na miano zdjęcia. Ale na miano gniota tak. I nie ma o co się oburzać. Każdy zaczynał od gniotów, knotów, kiszek i każdemu ciągle się one zdarzają.
    mylisz się w tej kwestii...wysoka kultura jest jedną z niezaprzeczalnych zalet tego forum...
    są ludzie mnie i bardziej wrażliwi na słowa...dla jednego słowo "gniot" bedzie tylko słowem, dla drugiego bedzie miało pejoratywnie charakter obraźliwy, więc aby uniknąć potencjalnych konfliktów, należy unikać takiego słownictwa...to co przejdzie w rozmowie przy pyfku na zlocie, na forum już nie...
    I to jest kolejna rzecz, która mnie tutaj drażni. "wysoka kultura" - nie chcę być źle zrozumiany. Nie mam nic przeciwko kulturze jako takiej, nie mam nic przeciwko "byciu kulturalnym". Natomiast uważam, że to, co przedstawiane jest jako sztandarowa wartość tego forum, to twór sztuczny i nie ma nic wspólnego z prawdziwą kulturą. Ludzie kulturalni tacy są, bo po prostu są kulturalni. Nie potrzebują szafować pustymi gestami, udawać dżentelmenów, słodzić herbatę każdemu napotkanemu współbiesiadnikowi, tworzyć obraz nieba na ziemi - moim zdaniem sztuczny i wydumany. Moim zdaniem nie ma to nic wspólnego z kulturą. Za to z obłudą - sporo.

    Bycie kulturalnym, to coś spontanicznego, naturalnego, nie trzeba o to "walaczyć" - dla mnie to absurd.

    I moim zdaniem - podkreślam - moim zdaniem - to co sie dzieje od dawna na tym forum jest bardzo dalekie od tzw. "wysokiego poziomu kultury" I jeśli ja też się do tego przyczyniłem, to na pewno nie byłem jedynym winnym...

    Pozdrawiam
    DB

  3. #13

    Domyślnie

    masz rację...nie każdy się rodzi lub jest wychowany jako człowiek kulturalny...i własnie dlatego niektórym trzeba co jakiś czas przypomnieć, a innych uczyć kultury...ona sama z siebie raczej się nie pojawi :P
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  4. #14
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ALF
    masz rację...nie każdy się rodzi lub jest wychowany jako człowiek kulturalny...i własnie dlatego niektórym trzeba co jakiś czas przypomnieć, a innych uczyć kultury...ona sama z siebie raczej się nie pojawi :P
    Forum, to nie szkolna klasa, tu nie miejsce na połajanki i stawianie do konta. Nawet status moderatora do tego nie uprawnia - moim zdaniem. Bo niby kto Ci dał prawo pouczać mnie, czy kogokolwiek innego na tym forum, co jest dobre a co złe? Co jest kulturalne?

    Jesli mam wybierać pomiedzy dwulicowym dzentelmeństwem i ciepłymi kluchami, a prostacką szcerością to - wybacz - wolę pozostać szczerym prostakiem, czy jak kto woli - niewychowanym chamem. Mój wybór.

    Pozdrawiam
    DB

  5. #15

    Domyślnie

    prawo do pouczania niekoniecznie, ale do dbania o kulturę wypowiedzi dalo mi naczalstwo, a co jest kulturalne? myślę, że można by się posłużyć choćby kodeksem boziewicza :P z definicji to zespół zachowań wykształconych przez wieki i akceptowany w społeczeństwie...a społeczeństwo tego forum, przynajmniej jego większość, akceptuje jego kulturalne założenia...również co do języka, którym sie tu posługujemy...
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #16

    Domyślnie

    Jesli mam wybierać pomiedzy dwulicowym dzentelmeństwem i ciepłymi kluchami, a prostacką szcerością to - wybacz - wolę pozostać szczerym prostakiem, czy jak kto woli - niewychowanym chamem. Mój wybór.
    Z calym szacunkiem, wybor Twoj ale akceptacja czy dezaprobata po stronie innych. Nie oczekuj ze ktos bedzie sie liczyl ze zdaniem prostaka skoro nie bedzie potrafil go zrozumiec. Masz specyficzny sposob wyrazania swoich emocji. Bardzo specyficzny. Wiekszosc odbiera Twoje posty jako impertynenckie a czasem obrazliwe (przyklad w dziale akt, gdzie zwrociles sie do JAW'a "jestes glupi"). Nawiasem mowiac powstrzymalem sie od ostrzezenia tylko dlatego ze wlasnie masz specyficzny sposob wyrazania emocji, ktory staram sie czesto tolerowac by nie zajatrzac problemu. A problem jest, bo w zyciu nie ma tylko kulturalnych ludzi i chamow. Sa jeszcze tacy ktorzy mimo iz sa chamami, staraja sie aby tak ich nie odbierano. Staraja sie, celowo uzylem tego sformulowania. Kolejny problem to to, ze nie potrafisz sie powstrzymac od "pustego" komentarza, mimo iz z definicji "gniot" ktora sam stosujesz powiniennes przejsc dalej nie oceniajac zdjecia aby nie tracic czasu. Moze po prostu czasem warto po slowie gniot napisac dlaczego tak sadzisz? Pewnie, nie musisz, ale nie wymagaj aby autor traktowal wowczas Twoja opinie jako konkretna, a Ciebie powaznie. Piszesz o braku autorytetow na tym forum. Slusznie. Nie ma nikogo takiego i pewnie dlugo nie bedzie. Dlaczego nie bedzie? Poniewaz ludzi ktorzy maja potencjal zniecheca atmosfera. Jesli uczestnikom nie zalezy na tym aby wyrazac sie kulturalnie, to wybacz ale te autorytety ida gdzie indziej bo tam czuja sie lepiej. Dwoch znanych fotografow z ogromnym dorobkiem fotograficznym, ktorych z czystym sumieniem nazwalbym autorytetem dla wielu osob, nazwales w watku konkursowym tak ze nie chce nawet tego przypominac, bo byli laskawi ocenic nisko Twoje zdjecia nie na temat. Konczac ten przydlugi wywod, zwroce rowniez Twoja uwage na pewien niezaprzeczalny fakt ktory czesto umyka Tobie i innym. Otoz sztuka w fotografii jest niedefiniowalna. Polega na indywidualnym odbiorze. Znam cale masy zdjec ktore na tym forum okreslilbys jako gniot. Dlaczego? Bo sam popadasz w rutyne i dostrzegasz w zdjeciu oceniajac na forum jedynie technike miast tresci. Nie tylko Ty, dodam by oddac prawde. Wiecej pokory Jacku, to jedyne co mi sie nasuwa. Mimo iz prywatnie mozesz mi ublizac i okreslac ignorantem lub innym pejoratywnym okresleniem, staram sie aby na forum moje opinie i tresci byly wyrazane kulturalnie i z rozwaga, czego Tobie, sobie i uczestnikom forum z calego serca zycze.

  7. #17
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin

    Z calym szacunkiem, wybor Twoj ale akceptacja czy dezaprobata po stronie innych. Nie oczekuj ze ktos bedzie sie liczyl ze zdaniem prostaka skoro nie bedzie potrafil go zrozumiec. Masz specyficzny sposob wyrazania swoich emocji. Bardzo specyficzny. Wiekszosc odbiera Twoje posty jako impertynenckie a czasem obrazliwe (przyklad w dziale akt, gdzie zwrociles sie do JAW'a "jestes glupi").
    Masz rację. Mój wybór. Pisałeś mi niedawno, że niekuturalnie jest wyrywać słowa z kontekstu. Wyrwaleś moją wypowiedź z całej dyskusji. Proszę - prześledź ją jeszcze raz. Napisałem o zdjęciach JaWa, że mi się nie podobają. Napisałem co o nich myślę, urażony naskoczył na mnie. No ok, jego prawo czuć się obrażonym. Moje prawo się odszczekać.

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Piszesz o braku autorytetow na tym forum. Slusznie. Nie ma nikogo takiego i pewnie dlugo nie bedzie. Dlaczego nie bedzie? Poniewaz ludzi ktorzy maja potencjal zniecheca atmosfera. Jesli uczestnikom nie zalezy na tym aby wyrazac sie kulturalnie, to wybacz ale te autorytety ida gdzie indziej bo tam czuja sie lepiej. Dwoch znanych fotografow z ogromnym dorobkiem fotograficznym, ktorych z czystym sumieniem nazwalbym autorytetem dla wielu osob, nazwales w watku konkursowym tak ze nie chce nawet tego przypominac, bo byli laskawi ocenic nisko Twoje zdjecia nie na temat.
    Zresztą nie widzę żadnego sensu by po raz enty przywoływać sprawę konkursu jeszcez w tej dyskusji.
    Przypomnij. Bo nie pamiętam bym w wątkach , gdzie piekliłem się o werdykt jury nazwał kogokolwiek obraźliwym słowem. Wypowiadałem się krytycznie o WERDYKCIE jury, a nie o jego członkach. I nie dlatego, że byli łaskawi ocenić tak czy inaczej moje zdjęcia. Chodziło mi o całość, ogół, bo nadal nie wierzę, że WSZYSTKIE zdjecia były nie na temat.

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Konczac ten przydlugi wywod, zwroce rowniez Twoja uwage na pewien niezaprzeczalny fakt ktory czesto umyka Tobie i innym. Otoz sztuka w fotografii jest niedefiniowalna. Polega na indywidualnym odbiorze. Znam cale masy zdjec ktore na tym forum okreslilbys jako gniot. Dlaczego? Bo sam popadasz w rutyne i dostrzegasz w zdjeciu oceniajac je na forum jedynie technike miast tresci. Nie tylko Ty, dodam by oddac prawde.
    Tak, ale jest jeszcze warstwa obiektywa, za którą dopiero idzie indywidualny odbiór. Dla mnie to są sprawy oczywiste. Nie ma emocji bez opanowanej techniki. Nie ma sztuki bez znajomości warsztatu. Najwyżej będą przypadki i "tak mi fajnie wyszlo"

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Wiecej pokory Jacku, to jedyne co mi sie nasuwa. Mimo iz prywatnie mozesz mi ublizac i okreslac ignorantem lub innym pejoratywnym okresleniem, staram sie aby na forum moje opinie i tresci byly wyrazane kulturalnie i z rozwaga, czego Tobie, sobie i uczestnikom forum z calego serca zycze.
    Nigdy ani prywatnie ani publicznie Ci nie naubliżałem, nie nazwałem Cię żadnym pejoratywnym określeniem.

    Pozdrawiam
    DB

  8. #18

    Domyślnie

    Napisałem o zdjęciach JaWa, że mi się nie podobają. Napisałem co o nich myślę, urażony naskoczył na mnie. No ok, jego prawo czuć się obrażonym. Moje prawo się odszczekać.
    Jacku, wlasnie w tym problem ze Ty nie zauwazasz pewnych roznic. JAW nie ublizyl Ci w tej dyskusji, Ty zas nazwales Go glupcem. Czlowiek kulturalny nie pozwolilby sobie na to, niezaleznie od stanu emocjonalnego, nawet chwilowego. Po prostu trzeba trzymac fason.

    Co do ocen Jury. Wypowiedziales sie krytycznie o decyzji w kontekscie Jury. Powiniennes wiedziec jako doswiadczony fotograf ze to niedopuszczalne bo zawsze wypowiadasz sie o indywidualnych opiniach osob oceniajacych. Mieli prawo tak ocenic te zdjecia, zrobili to, a Ty nie znajac zdjec oceniles ich. Dla mnie okreslenie przez Ciebie autorytetu fotograficznego zasiadajacego w Jury mianem "co tam wie jakis fotografik" juz jest pejoratywne. Nie zadales sobie bowiem trudu aby odniesc sie do tego w swietle tego "jaki" to fotografik oceniajac jego tworczosc a nie decyzje. To tyle, w tym temacie nie ma sensu dyskutowac wiecej. Zdjecia zawisna wkrotce na scianie, bedzie mozna samemu ocenic ich jakosc.

    Tak, ale jest jeszcze warstwa obiektywa, za którą dopiero idzie indywidualny odbiór.
    Warstwa ktora narzucono Ci wczesniej. Pomysl o tym. Wielu tworcow swiadomie lamie pewne zasady, chocby po to by wyjsc poza sztampe. Lamanie niektorych zasad nie jest zasada sama w sobie, ale srodkiem artystycznym byc potrafi. Masz takiego tworce obok siebie. Zapytaj czemu stosuje odstepstwa od regul w fotografii.

    Nigdy ani prywatnie ani publicznie Ci nie naubliżałem, nie nazwałem Cię żadnym pejoratywnym określeniem.
    Pozwolisz ze wiedze w tej materii zostawie jedynie miedzy nami. Jestem innego zdania.

  9. #19
    Anonymous
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin
    Dla mnie okreslenie przez Ciebie autorytetu fotograficznego zasiadajacego w Jury mianem "co tam wie jakis fotografik" juz jest pejoratywne.
    To nie są moje słowa. Nie użyłem nawet podobnych. Mylisz mnie z kimś.

    Nigdy ani prywatnie ani publicznie Ci nie naubliżałem, nie nazwałem Cię żadnym pejoratywnym określeniem.
    Pozwolisz ze wiedze w tej materii zostawie jedynie miedzy nami. Jestem innego zdania.[/quote]

    Więc jeden z nas jest mitomanem.

    Nie rozumiem dlaczego dyskusję o ogólnym kształcie forum, o atmosferze tutaj panującej zamieniłeś we wzajemne osobiste wypominki i pouczania. Niestety nie po raz pierwszy puściły Ci nerwy, albo nie potrafisz oddzielić warstwy merytorycznej od wzajemnych żali i animozji.

    Pozdrawiam
    DB

  10. #20

    Domyślnie

    A ja uważam że ta dyskusja jest bez sensu i możecie ją sobie kontynuować przez kolejne milion pięćset postów... prawda jest taka i mówię to z całą świadomością i odpowiedzialnością za swoje słowa - że z szanownym kolegą Jackiem nie można dyskutować, ponieważ żadna dyskusja z nim, czyli z Tobą DB nigdy nie dojdzie do końca, nigdy nie zakończy się jakimkolwiek wnioskiem. Dlaczego - ano dlatego, że nie potrafisz przyjąć do siebie zdania innego niż Twoje własne, stąd te wszystkie niesnaski i utyskiwania na polu foto jak i prywatnym.
    boli mnie kolano czasem

Strona 2 z 7 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •