Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1

    Domyślnie D70s, pytanie o dodatki

    Witam,
    obawiam się, że zostanę za moment ubity, ale szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
    Przesiadam się na D70s z Fuji 5600. Niestety zakup pochłonie całość gotówki przeznaczonej do wydania. Spora część moich zleceń wymaga robienia dużych zbliżeń. Dotychczas korzystałem z konwertera Raynox DCR-250. Ponieważ nie mam na ten moment pieniędzy na zakup obiektywu makro zastanawiam się, czy będę nadal mógł korzystać z tego konwertera.
    Druga kwestia dotyczy lampy błyskowej. Mam uniwersalnego Tumaxa 880, czy z podstawowym zakresie będzie współpracował z D70s?
    Wiem, że to wszystko są protezy, ale chwilowo wykończyłem kasę

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xathloc Zobacz posta
    Witam,
    obawiam się, że zostanę za moment ubity, ale szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytanie.
    Przesiadam się na D70s z Fuji 5600. Niestety zakup pochłonie całość gotówki przeznaczonej do wydania. Spora część moich zleceń wymaga robienia dużych zbliżeń. Dotychczas korzystałem z konwertera Raynox DCR-250. Ponieważ nie mam na ten moment pieniędzy na zakup obiektywu makro zastanawiam się, czy będę nadal mógł korzystać z tego konwertera.
    Druga kwestia dotyczy lampy błyskowej. Mam uniwersalnego Tumaxa 880, czy z podstawowym zakresie będzie współpracował z D70s?
    Wiem, że to wszystko są protezy, ale chwilowo wykończyłem kasę
    mysle, ze z obu rzeczy bedziesz mogl nadal korzystac, raynox da rade z obiektywami, musisz tylko pamietac o jednym, w przypadku obiektywow o wiekszej srednicy, po zalozeniu raynoxa na zdjeciach moze pojawic sie winieta. lampa pewnie w podstawowym zakresie bedzie wspolpracowac, automatyki chyba nie bedzie, ale z manuala bedziesz ja mogl uruchamiac

  3. #3

    Domyślnie

    Co do winiety, nie ma problemu. W tej chwili też czasem mi wchodzi, ale zdjęcia są kadrowane tak, że nie ma to znaczenia. Co do lampy zależy mi jedynie na wyzwalaniu błysku, resztę do momentu zakupu jakiejś lampy dedykowanej będę ogarniał tak jak dotychczas, czyli manualnie.
    Dzięki za szybką pomoc,

    Jeszcze jedno pytanko, jaka jest średnica gwintu w kitowym obiektywie d70s?

    pozdrawiam
    Krzysiek

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xathloc Zobacz posta
    Jeszcze jedno pytanko, jaka jest średnica gwintu w kitowym obiektywie d70s?
    67mm (mowa oczywiscie o Nikkorze 18-70)

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xathloc Zobacz posta

    Jeszcze jedno pytanko, jaka jest średnica gwintu w kitowym obiektywie d70s?

    pozdrawiam
    Krzysiek
    67mm

    edit:
    ups - był szybszy
    TATA ROBI ZDJĘCIA czyli fotoblog młodego taty
    Pozdrawiam Piotrek

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za info
    Czyli największy możliwy dla mojego Raynoxa
    No i oczywiście wszystkie filtry idą pod młotek

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Xathloc Zobacz posta
    Dzięki za info
    Czyli największy możliwy dla mojego Raynoxa
    No i oczywiście wszystkie filtry idą pod młotek
    no na kicie 67mm widac juz bylo mocna winiete, najlepiej ten raynox pracowal z obiektywem 62mm (ja akurat uzywalem go kiedys z 70-300g), powiekszenia porazajace

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •