Close

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314
Pokaż wyniki od 131 do 137 z 137
  1. #131

    Domyślnie

    pozwole sobie na moje 3gr, choc co prawda wspoltworzylem tylko jeden kalendarz forumowy,akurat ten ktory okazal sie kalendarzem widmo bo podobno zostal wydrukowany, zaplacony ale nikt go nie widzial.

    uwazam tegoroczna edycje za najlepsza z dotychczasowych. dzieki decyzji o bw zdjecia wreszcie wygladaja jak komplet a nie jak powyciagane kazda z innego albumu. oczywiscie kazdemu moze podobac sie co innego.

    robie rocznie po kilkanascie kalendarzy dla przeroznych Klientow. i tak jak napisal Jacek - artyzm sie nie sprzedaje. mimo tego co opowiadaja klienci jakie to by chcieli artystyczne zdjecia na kalendarzu i tak zawsze konczy sie na "panience w bikini albo bez"
    mozna bylo przypuszczac ze w grupie ludzi zwiazanych z fotografia wersja czarnobiala bedzie bardziej szlachetna i zbierze wieksze grono zwolennikow. ale jak widac musi byc przasnie i kolorowo. choc podkresle ze jak dla mnie jest to pierwsza edycja ktora moglbym na scianie powiesic. prezentuje sie naprawde fajnie i gratulacje dla GTK za takei wydanie.

    mam dwie glowne uwagi jesli chodzi o te dyskusje - kalendarze owszem kupuje sie w listopadzie i grudniu. dlatego juz wtedy musza byc wydrukowane. dlatego produkuje sie je z reguly w okolicach wakacji. podejmowanie decyzji o wydaniu kalendarza w listopadzie ma szanse powodzenia tylko w przypadku zapewnionego zbytu (i najlepiej zaplaconego). to jedna uwaga. druga jest taka ze zawsze ale to zawsze trzeba kalkulowac 20% niefart - brak sprzedazy, zniszczenie w transporcie itp. hurraoptymizm na zasadzie "na pewno wszyscy kupia" ma znikome szanse powodzenia (w szczegolnosci jesli poprzednie lata pokazaly ze nie dziala)

    i jeszcze jedno - kalendarze sie tworzy:
    - dla przyjemnosci - wtedy kwestia kosztow jest pomijalna bo nikt nie liczy kosztow hobby
    - dla reklamy - wtedy koszty sa czescia budzetu reklamowego a kalendarz sluzy prestizowi/reklamie/czy co sobie wydawca wymysli
    - dla zysku - wtedy wydanie kalendarza jest czystym biznesem - inwestor inwestuje i kalkuluje tak by nie stracic. z reguly kalkulacja zaklada ze sprzedaz 1/3-1/2 nakladu zwraca wszelkie koszty, a reszta to czysty zysk. to jeszcze jeden powod dla ktorego powinny byc dostepne juz w listopadzie/grudniu - czyli gdy popyt jest najwiekszy. zawsze mozna potem niesprzedany naklad puscic po kosztach po nowym roku.
    ale to tylko moje przemyslenia.
    mam nadzieje ze nabywcow tegorocznego kalendarza znajdzie sie jeszcze odpowiednio wielu by Piotr nie musial dokladac do interesu, a kalendarz 2014 bedzie przygotowany odpowiednio wczesniej
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  2. #132
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Mogę sie pod wszystkim tu podpisać. Sailor zebrał to w jednym poście
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  3. #133

    Domyślnie

    Niezależnie kto i pod czym by się podpisał, dzisiaj drukarnia zwróciła się do mnie o zapłatę. Postarajcie się mnie zawieść i może wezmę Was na litość, szacunek do cudzej własności, odpowiedzialność, etc. Pomagaliście mi wiele razy, teraz wszystko co do tej pory od Was dostałem, muszę wysłać drukarni za kalendarze których nie można na forum którego dotyczą, sprzedać.

  4. #134

    Domyślnie

    Czy kalendarz na rok 2014 jest przewidywany?
    D700 ¦ MB-D10 ¦ N24-70/2.8 ¦ N50/1.8G ¦ N85/1.8G ¦ YN560-III ¦ thinkTANK photo

  5. #135

    Domyślnie

    Odświeżam temat, bo 2014 za pasem i smutno by było jakieś tam NG na ścianie wieszać
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  6. #136

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    uwagi jesli chodzi o te dyskusje - kalendarze owszem kupuje sie w listopadzie i grudniu. dlatego juz wtedy musza byc wydrukowane. dlatego produkuje sie je z reguly w okolicach wakacji. podejmowanie decyzji o wydaniu kalendarza w listopadzie ma szanse powodzenia tylko w przypadku zapewnionego zbytu (i najlepiej zaplaconego
    I chyba tyle w temacie
    Znowu "zabieramy" się za to pod koniec roku...
    A jak znowu ktoś z "grupy trzymającej władzę" wrzuci swoje propozycje = nie będzie zabawy w zgłaszanie prac, głosowanie itd. to mz "sukces" z zeszłego roku gwarantowany.

    Przykre bo jak się pojawiłem na tym forum to była bardzo fajna akcja i zabawa.
    Teraz już to tak fajnie nie wygląda ... niestety
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  7. #137

    Domyślnie

    Późno bo późno, ale działamy w temacie! Jeśli nie zawiedziecie ze zgłoszeniami i głosowaniem to będzie kalendarz na 2014r przed Mikołajem 6.12.2013r!

    Reszta zapraszam tutaj:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=238169
    Na końcu wszystko będzie dobrze... a jak nie jest dobrze, to znaczy, że to nie koniec!

    Proszę przeczytaj Regulamin.
    Polityka Prywatności forum
    Informacje dot. reklamy na forum

Strona 14 z 14 PierwszyPierwszy ... 4121314

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •