Close

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 137
  1. #21

    Domyślnie

    Nie śledzicie w ogóle wątku kalendarzowego który wisiał ponad miesiąc. Pisaliśmy skąd pochodzą zdjęcia w tym roku. Pisaliśmy że będą czarno/białe. Dla mnie ten kalendarz jest i tak wyjątkowy. Co prawda zawiesiłbym nawet z zielonym zafarbem bo jest nasz ale ten kalendarz jest kolejnym ważnym elementem tego forum. Zawsze można zawiesić coś z Empiku

  2. #22

    Domyślnie

    Piotr - a gdzie ten wątek? Chciałbym poczytać ale nic znaleźć nie mogę więc będę wdzięczny za linka.
    Z5; Voigt15; N35/1.8S; Vil85/1.8; SB700; Statywy; torby; plecaki itd.itp

  3. #23

    Domyślnie

    Po uruchomieniu tego tamten był zbędny.

  4. #24

    Domyślnie

    Moi Drodzy,

    sprzedam Wam dość gorącą i już oficjalną plotkę

    Otóż, Kalendarz 2013, w ramach uznania za całoroczną pracę i starania, powstanie z ostatniej selekcji zdjęć The Best Of. Wyróżnionych autorów, którzy mam nadzieję, że nadal pamiętają o tym wyróżnieniu i posiadają odpowiednie prace, prosimy o szczególną czujność i sprawny kontakt z moderatorami!

    Dodam tylko, że ze względów edytorskich, mogą pojawić się do wybranych przez Grupę Trzymającą Kalendarz autorów prośby i pytania dotyczące drobnych poprawek w plikach (chodzić może głównie o format i konwersję). Tym bardziej, szczególnie prosimy o płynny kontakt w sprawie zdjęć do Kalendarza!

    Jednocześnie dziękuję za wytrwałość, rzetelność i sumienność w nadsyłaniu prac w ramach TBO...

    No i, co najważniejsze - gratuluję wspaniałych kadrów.

    Dalsze informacje będziemy przedstawiać zgodnie z następującymi decyzjami.
    Cyt z 12 listopada...

  5. #25

    Domyślnie

    Trudno się wypowiadać nie mając kalendarza w ręku, nie patrząc na niego w wersji drukowanej z bliska i daleka... jednak jest coś co mnie osobiście lekko przeszkadza w układzie miesięcy, może dlatego, że jestem tradycjonalistą ale niektóre zdjęcia nie pasują mi do poszczególnych miesięcy. Również nie jestem zwolennikiem wersji czarno-białej dla kalendarza ściennego. Być może kalendarz przypadnie do gustu mniej "tradycyjnym" nabywcom. Pozdrawiam

  6. #26
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 749

    Domyślnie

    Kilka słów tłumaczenia kogoś z GTK (umownie - od lat - Grupa Trzymająca Kalendarz), czyli mnie.
    Skład GTK to oczywiście admin, bez klepnięcia którego by się nic nie stało. Oraz czornyj, stig, psychotrop, pilon i ja.
    Zdjęcia od ludzi zbierał psychotrop - to te wyróżnione w konkursie The best off....
    Mając materiał przed oczami zaproponowałem by kalendarz w tym roku był BW - więc biorę na klatę jak sie to komu nie podoba. Ale GTK się ten pomysł spodobał.
    Dobrych BW było coś chyba 10 szt, więc poprosiliśmy autorów kilku barwnych zdjęć by przerobili je na BW. Wskazaliśmy takie zdjęcia barwne, które w BW też były OK.
    Stig zrobił projekt gdzie ramka była czarna - jak w poprzednich latach. Czornyj i ja zasugerowaliśmy, że może lepiej jednak biała i tak stig przerobił projekt. Czarna ramka lepiej podkreśla, wyciąga kolor. Ale jest też ciężka. Więc w kalendarzu BW daliśmy białą.
    Oczywiście rzeczy nad którymi dyskutowaliśmy było więcej, odniosłem sie do tego o czym wy tu pisaliście.
    Wracając do tego,że kalendarz jest w wersji BW. Fotografia czarno - biała jest często uważana za szlachetniejszą odmianę. Nie mam pojęcia dlaczego ona ma być uważana sama w sobie za "smutną". To chyba znak czasów, że zdjęcie są generalnie barwne. Za analoga popularniejsze były filmy czarno-białe, zresztą chronologicznie patrząc to fotografia najpierw była BW. Jesli ktoś uważa z założenia, że BW jest gorsze od koloru, to się delikatnie mówiąc bardzo z nim nie zgadzam.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 14-12-2012 o 12:43
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #27

    Domyślnie

    A ja mam jeszcze tylko jedno pytanie, w jaki sposób wybierane są zdjęcia "the best of"?? Pytam na przyszłość, bo nie chciałbym w przyszłym roku również czegoś przegapić :/ Teraz widzę w kategorii "the best of" zdjęcia z 2011 to tamte były wybierane?

    Ok już chyba znalazłem, czyli jest to kalendarz na 2013 ze zdjęciami zrobionymi w 2011 i wybranymi w styczniu 2012, hehehe pełen przekrój. Czyli czekam na styczeń 2013
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 13-12-2012 o 13:59

  8. #28
    Oszczędny w słowach Awatar misio1399
    Dołączył
    04 2012
    Miasto
    Kraków/ Faringdon UK
    Posty
    138

    Domyślnie

    Greg77 jeżeli to Twoje zdjecie to gratuluje! Najlepsze

  9. #29

    Domyślnie

    Powiedzcie mi. Jak można nie mieć naszego kalendarza?

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Powiedzcie mi. Jak można nie mieć naszego kalendarza?
    Czyżby w tamtym roku poszło ich 50 tysięcy? ;>>

    Ja tam znów kupię, wprawdzie rzeczywiście niezbyt mi tegoroczny wybór pasuje, ale do kolekcji trzeba dołożyć.

    Dwa z zeszłego roku wiszą w mieszkaniu, w tym roku dojdzie biały a kiedyś... kiedyś sprzedam kolekcję z 17M $ u Sothebejów

Strona 3 z 14 PierwszyPierwszy 1234513 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •