Close

Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 111 do 120 z 137
  1. #111

    Domyślnie

    Wiesz, ja juz po akcji PNS nauczylem sie, ze ludzie duzo gadaja, a malo robia... 6 kola do tyłu, to smutne. Naprawde

  2. #112

    Domyślnie

    To może skutecznie zniechęcić do kolejnej akcji kalendarzowej. 2013 ostatnim kalendarzem Nikoniarzy
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  3. #113

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez żółto-czarny Zobacz posta
    To może skutecznie zniechęcić do kolejnej akcji kalendarzowej. 2013 ostatnim kalendarzem Nikoniarzy
    Oby nie, nowy kalendarz jeśli będzie wydany to przez nowego admina. Piotr nie ma już praw do nikoniarze.pl
    Trzeba tylko dopracować formę ustalania nakładu i zbierania zamówień, żeby znowu nie zostało kilkanaście jego procent u wydawcy.

  4. #114

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rychu_cmg Zobacz posta
    żeby znowu nie zostało kilkanaście jego procent u wydawcy
    kilkadzieścia, niemal kilkadziesiąt...

    a i wydawca (drukarnia) martwić się nie musi, wystawia fakturę do opłacenia za wykonaną usługę. Martwić się musi zamawiający/sprzedający :/
    Wychowany na Fuji...

    Obecnie - "jedną nogą" w Nikonie... =]

  5. #115

    Domyślnie

    A moim zdaniem takie wyniki to także błąd samego GTK. Nie przyjął się co tu dużo mówić sposób wyboru zdjęć (brak przyciągającej zabawy) jak również format bw.

  6. #116
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez lazik_s Zobacz posta
    A moim zdaniem takie wyniki to także błąd samego GTK.
    Będę bronił GTK. Sprawę kalendarza na 2013 zaczęto .. w listopadzie. I wtedy jest za późno na cokolwiek.
    Zdjęcia (choćby w formie zabawy) powinny byc zbierane od końca sierpnia-poczatku wrzesnia. Kalendarz powinien być dostepny do kupienia w pierwszej połowie listopada. A w tym terminie to admin dopiero podjął długo odwlekaną decyzję o finansowaniu także w tym roku jego wydania. Niektóre rzeczy to nie wiadomo czy robić tak późno, czy lepiej nie robić ich wcale.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-03-2013 o 19:23
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #117

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Będę bronił GTK. Sprawę kalendarza na 2013 zaczęto .. w listopadzie. I wtedy jest za późno na cokolwiek.
    Zdjęcia (choćby w formie zabawy) powinny byc zbierane od końca sierpnia-poczatku wrzesnia. Kalendarz powinien być dostepny do kupienia w pierwszej połowie listopada. A w tym terminie to admin dopiero podjął długo odwlekaną decyzję o finansowaniu także w tym roku jego wydania. Niektóre rzeczy to nie wiadomo czy robić tak późno, czy lepiej nie robić ich wcale.
    Najpierw chcesz bronić GTK a później piszesz co za błędy popełnili.

    Co by nie wymyślił GTK i kalendarz powinien się sam bronić sprzedażą.

  8. #118
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    GTK nie finansuje kalendarza. A podstawą jest prozaiczna rzecz - pieniądze. GTK było w gotowości od czerwca. A nawet i wcześniej, dzieki czemu w ogóle kalendarz jest, bo mysląc o nim zbieraliśmy zdjęcia z konkursu the best off. Gdyby nie to, to w ogóle nie byłoby o czym tu pisać. Decyzje finansowe nie są podejmowane przez GTK, sa podejmowane jednoosobowo przez admina.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 05-03-2013 o 20:07
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  9. #119

    Domyślnie

    Niektóre rzeczy to nie wiadomo czy robić tak późno, czy lepiej nie robić ich wcale.
    Oczywiście. Lepiej nie robić i mieć gdzieś prośby użytkowników i kontynuację tradycji. Kalendarz kupuje się w grudniu a nie październiku czy listopadzie. Kiedy już wiadomo że będzie a taka decyzja zapadła to oczywistym jest że podjąłem się realizacji. Zaprosiłem partnera, ogłosiłem że kalendarz będzie bo to tradycja. Teraz ponoszę osobiste koszty z tym związane. Co ciekawe w tym roku jakoś nie było zbiorówek, zamówień grupowych i innych. Wspólnie z fomagiem podjęliśmy decyzję o dystrybucji przez cyfrowe co tylko miało ułatwić zamówienia. Problem w tym że to po pierwsze naprawdę wspaniały kalendarz. Po drugie nie ma jakiejś więzi z forum wśród tych którzy odpuścili sobie zakup. Rozumiem że można nie mieć miejsca na ten kalendarz ale po co zachęcać do jego wydania skoro ma się świadomość że się go nie kupi? Mam kolejną, mocno bolesną nauczkę że za deklaracjami idą często tylko chęci. Przykre.

  10. #120
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Milecki Zobacz posta
    Oczywiście. Lepiej nie robić i mieć gdzieś prośby użytkowników i kontynuację tradycji.
    ..Kiedy już wiadomo że będzie a taka decyzja zapadła to oczywistym jest że podjąłem się realizacji.
    To dlaczego w połowie 2012 ( dokładniej - w sierpniu) gdy Grześ i ja o to pytaliśmy nie odpowiadałeś czy się podejmiesz? Pisałeś, że nie podjełeś decyzji bo kasy brak (tak pisałes nawet 22.10), że się zastanowisz. Pytania o kalendarz ponawialiśmy ja, psychotrop i stig - co pare miesięcy/tygodni. Dopiero dokładnie 5 listopada podjąłes decyzję na tak.
    Cytat Zamieszczone przez Piotr Milecki Zobacz posta
    Kalendarz kupuje się w grudniu a nie październiku czy listopadzie.
    Kolega nie mówił o kupnie ale o akcji zbierania i nadsyłania zdjęć, akcji z głosowaniami nad wybranymi zdjęciami. To trzeba robić wcześniej, każdy z tych etapów zabiera czas. Podobnie jak projekt, skład, druk. Jesli chciałes bezpieczeństwa zakupów, (przedpłat) to kalendarz trzeba było mieć w listopadzie. A nie w listopadzie dac hasło GTK - będę jednak finansował kalendarz, niech GTK rusza. 5 listopada!
    Wtedy trzeba było ruszać z kopyta - brac tylko zdjęcia z the best off, odpuścić inne zbieranie, odpuścić głosowanie, za późno było na przedpłaty (zreszta długo nie potrafiłes podac ceny)

    Cytat Zamieszczone przez Piotr Milecki Zobacz posta
    Rozumiem że można nie mieć miejsca na ten kalendarz ale po co zachęcać do jego wydania skoro ma się świadomość że się go nie kupi? Mam kolejną, mocno bolesną nauczkę że za deklaracjami idą często tylko chęci. Przykre.
    Mamy od dawna tego świadomość (ty i ja) - kalendarze były ok kilku lat, deklaracje zawsze przerastały późniejsza sprzedaż. To samo jest z udziałem w kursach i plenerach - część osób deklarujących udział wycofuje się. Nie możesz być tym zaskoczony, bo to się powtarza wielokrotnie. A gdy kalendarz jest w dystrybucji od połowy grudnia to wydawca sam sobie jest winien, że mu zalega. To miałem na myśli pisząc, że jak robi sie późno to nie wiadomo, czy nie powinno sie robić wcale.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 12 z 14 PierwszyPierwszy ... 21011121314 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •