Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15
  1. #1

    Domyślnie Nikon Coolscan IV / V

    Chcąc kupić skaner, zastanawiam się nad tymi Nikonami - Coolscanem IV i V. Daje to radę? Jest sens kupować akurat Nikony a nie tańszą konkurencję? O porady i opinie proszę, czas start.

  2. #2

    Domyślnie

    znam wielu fotografów, którzy skanują na Epsonach (od V500 do V700) i robią później wiele dużych wydruków np. na wystawy czy sprzedaż
    dla mnie osobiście Coolscany są zdecydowanie za drogie fakt ... w testach laboratoryjnych jakość skanów Nikona wypada baaaardzo dobrze... ale Epsony wcale nie są dużo gorsze
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

  3. #3

    Domyślnie

    Dla mnie nie ma sensu kupowanie drogiego skanera do małego obrazka. Wielkiej jakości z małego i tak nie wyciągniesz.
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bartos Zobacz posta
    [...]ale Epsony wcale nie są dużo gorsze
    Czy jest sens kupować skaner Nikona to inna historia, ale tu się nieco zagalopowałeś.
    Nawet gdzieś kiedyś wstawiałem na forum bezpośrednie porównanie V z V200.
    To, co widzisz, nie jest tym co widzisz.

  5. #5

    Domyślnie

    Ok, a jak juz sie bawic to Coolscan IV czy V?

  6. #6

    Domyślnie

    Osobiście mam epsona v700 i coolscana IV , jak kupiłem epsona to chciałem sprzedać nikona bo po co mi 2 . Ale zanim wystawiłem na sprzedaż zrobiłem skan małego obrazka na epsonie , mz. ale to tylko moim zaznaczam zdanie epson jest o 100% gorszy od nikona , a zarazem nikon jest tańszy . Więc polecam nikona . Co do jakości to robiłem wydruk z małego obrazka 50/60cm i wyszedł bardzo przyzwoicie .

  7. #7

    Domyślnie

    Problemem Epsona jest słaba ostrość skanu a przyczyną gówniane holdery, które dają ze skanerem. Poradziłem sobie z tym w prosty sposób - używam szybek matowych do spłaszczenia negatywu, diapozytywu w holderze. Nawet zdjęcia z Jupitera 35/2.8 nie wyglądają tragicznie (jeśli nie liczyć rogów, ale ten obiektyw już tak ma).

    http://farm9.staticflickr.com/8492/8...eae78470_o.jpg

    Z Ilforda XP2, 35/2.8
    flickr / Rolleicord, Canon

  8. #8

    Domyślnie

    No dobra, ale te nikony są tylko pod 35mm czy się mylę? Czy są takie skany, do powiedzmy 1500zł, dedykowane dzięki którym zeskanuję i 35 i średni format?
    bo z tego co widzę tylko płaszczaki dają taką możliwość?

    Cytat Zamieszczone przez gibber Zobacz posta
    Problemem Epsona jest słaba ostrość skanu a przyczyną gówniane holdery, które dają ze skanerem. Poradziłem sobie z tym w prosty sposób - używam szybek matowych do spłaszczenia negatywu, diapozytywu w holderze. Nawet zdjęcia z Jupitera 35/2.8 nie wyglądają tragicznie (jeśli nie liczyć rogów, ale ten obiektyw już tak ma).

    http://farm9.staticflickr.com/8492/8...eae78470_o.jpg

    Z Ilforda XP2, 35/2.8
    oj b. słaba jakość jakim epsonem? Będę wiedział czego uniknąć, bo planuję w nowym roku zakupy.
    edit: aczkolwiek nie ma co wieszać psów, jupitery to słabe obiektywy, no może prócz 135mm
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 26-12-2012 o 21:06

  9. #9
    Ahmed The Dead Terrorist Awatar WojtehP
    Dołączył
    09 2006
    Miasto
    Mauretania
    Posty
    1 894

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gibber Zobacz posta
    Problemem Epsona jest słaba ostrość skanu a przyczyną gówniane holdery, które dają ze skanerem. Poradziłem sobie z tym w prosty sposób - używam szybek matowych do spłaszczenia negatywu, diapozytywu w holderze. Nawet zdjęcia z Jupitera 35/2.8 nie wyglądają tragicznie (jeśli nie liczyć rogów, ale ten obiektyw już tak ma).

    http://farm9.staticflickr.com/8492/8...eae78470_o.jpg

    Z Ilforda XP2, 35/2.8
    ale te płytki dają ziarno .. na Twoim przykładzie tez je widać ... a ja uczulony jestem na to bo ja chce ziarno z filmu a nie ze szkła ...

  10. #10

    Domyślnie

    Ziarno z płytki...muszę sprawdzić.
    flickr / Rolleicord, Canon

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •