Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Obiektyw do filmowania.

    Panowie, piszę do Was, ponieważ sam już nie radzę sobie z nadmiarem informacji wpływających do mojej głowy za pomocą internetu i różnego rodzaju stron/for/filmów.
    Mówiąc prosto i bez zbędnego zawijania: poszukuję obiektywu który będzie mi docelowo służył do filmowania - ma oferować duże pole ostrości bo nie będę mógł cały czas poprawiać parametrów. Czasami jakieś zdjęcia, głównie w pomieszczeniach zapewne. Wiem już, że powinien być to szeroki kąt ale tutaj powoli tracę grunt pod nogami.
    Obiektyw musi pasować do FX. Zastanawiałem się nad Sigma 20 F1.8 ale cena dla mnie na dzień dzisiejszy jest hmm.. duża.
    Nikkor 20 mm f/2,8D, cena już lepsza ale czytałem opinie na forum, że mydli i nie warto - powyższa Sigma bije to szkło na łeb.
    Zatem mam rozumieć, że z opinii osób używających obu obiektywów wygrywa Sigma.
    Ale moje pytanie brzmi: czy jest jakiś inny obiektyw godny polecenia oferujący ogniskową około 20mm?
    Nie miałem styczności z innymi markami, jedynie z Nikkorem i dlatego pytam - może Wy coś wiecie?

  2. #2

    Domyślnie

    "Duże pole ostrości" oznacza rozumiem duży kąt widzenia i dużą głębię ostrości, tak sądzę po przykładowych szkłach... dobrze myślę?

    Jeśli tak, to nie musisz się przejmować przysłoną, bo i tak będziesz przymykać. Ja skierowałbym się w stronę szkieł z płynną regulacją przysłony, najlepiej przystsowanych do follow-focusa. Rozejżyj się za Samyangami VDSLR 14/2.8 i 24/1.4. No chyba, że musi być 20mm... wtedy polecałbym Sigmę 20/1.8, chociaż nie wiem, czy do filmowania taka fajna. Do zdjęć jak najbardziej. Nikkora 20mm nie znam.

    Dobrym wyborem byłby też obiektyw stabilizowany... np. 16-35/4, 24-120/4 lub 24-85
    |D200|D7000|D3200|N17-55/2.8|S70-200/2.8|S10-20/3.5|S35/1.4|N18-70/3.5-4.5|kilka M42|M48AF-1iN|

  3. #3

    Domyślnie

    Wybacz, pisałem na szybko i jestem trochę chory - ciężko zebrać mi myśli dzisiaj.
    Tak, mam na myśli dużą GO - zależy mi na tym, żebym nie musiał cały czas poprawiać ostrości bo to będzie się mijać z celem jeśli aparat będzie na Glidecamie...
    Rzucę okiem na tego Samyang 24/1.4 ale do glidecama nie zaloze followfocusa ..

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    Rożne, raczej dynamiczne bo zależy mi na płynnym ruchu aparatu. Coś na zewnątrz, coś w pomieszczeniach. Głównie praca z modelkami...

  6. #6

    Domyślnie

    i na FXa...
    dynamika...
    14mm ciamciang - ale on troszkę ciemny jest
    ale za to daje GO taka ze wyrobisz się...

  7. #7

    Domyślnie

    Myślisz, że nie rozciągnie mi dziewczyny do nienaturalnych kształtów ?:P

  8. #8

    Domyślnie

    filmujesz w kadrze poziomym to raz
    dwa... reszta zależy od ciebie
    Nawet przy 24mm można zrobić krzywdę
    24 jest bezpieczniejszym szkłem ale z mniejszą GO co przy dynamicznych ruchach jest problemem
    chyba ze będziesz miał tyle światła by f8 ustawić

  9. #9

    Domyślnie

    Wiem, wiem że w poziomym...nigdy nie miałem tak szerokiego szkła i dlatego mam kilka obaw...
    Ale z tego co się dowiedziałem i sam widziałem tak szeroki kąt jest nie do zastąpienia przy filmach.
    Myślisz że różnica w postrzeganiu obrazu pomiędzy 14mm a 24 jest bardzo duża?
    Niestety porównując zdjęcia w internecie ciężko mi to określić ( zazwyczaj jest inny autor, inne zdjęcie, cholera wie co obciął w PS ). Hmm...
    EDIT: jeszcze czysto teoretyzując, gdyby nabyć taki obiektyw zmiennoogniskowy 16-35 mm f4 G. To tak przy 16mm też dawałby dużą GO a można jeszcze zmieniać ogniskową hmm...
    EDIT2: czytałem o Samyangu 14 mm, strasznie winietuje i kiepsko wypada przy FX. Zaraz przyjrzę się temu 24 mm..
    Ostatnio edytowane przez thenewone ; 04-12-2012 o 19:37

  10. #10

    Domyślnie

    Imo 14mm to zdecydowanie za szeroko na fx do ujęć 'różnych'. Bardziej 24, albo nawet 35mm jesli nie chcesz znieksztalcen. Zawsze tez możesz filmować w trybie dx, głębia trochę wieksza. Poszukaj na YouTube, może znajdziesz jakieś filmy nakrecone np 5d2 i takimi ogniskowymi.
    I think in f-stops..
    24, 35, 50, 105

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •