Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Muzeum Motoryzacji i Techniki w Otrębusach

    Kilka gniotów z Muzeum Motoryzacji i Techniki, mieszczącego się w Otrebusach k. Warszawy.
    Bardzo specyficzne miejsce, niewiele mające wspólnego z tradycyjnymi muzeami.

    1.

    2.

    3.

    4.

    5.

    6.

    7.

    Więcej zdjęć na blogu: Muzeum Motoryzacji i Techniki - Otrębusy
    ...

  2. #2

    Domyślnie

    hm...i nawet taki nieład można przepięknie wykadrować...duży plus

  3. #3

    Domyślnie

    Korci mnie, żeby tam pojechać, ale ciagle nie po drodze i czasu za mało... Kadry 2-6 fajne, tylko warto powalczyć ze światłem. Czy są tam warunki, żeby użyć statywu i pobawić się w HDR?
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

  4. #4

    Domyślnie

    Zwiedzających bardzo mało (ja byłem w sobotę rano), więc w kadr nikt nie włazi. Warunki oświetleniowe we wnętrzach fatalne. Ciemno jak w grobie (może ze względu na brak zwiedzający nie włączyli świateł?), a z okien bije poświata, więc o przepały nie trudno. W dodatku strasznie ciasno, eksponaty poustawiano jeden obok drugiego, a czasem wręcz jeden na drugim. Miejsce to bardziej przypomina graciarnię, niż muzeum. Specyficzny klimat, ale mi się to właśnie bardzo podobało i planuję tam wrócić.
    To jeszcze trzy szersze, przedstawiające właśnie jak tam jest ciasno:

    8.

    9.

    10.
    ...

  5. #5

    Domyślnie

    To jest właśnie Polska. Byłem w kilku już muzeach moto - głównie Niemcy, ale też i Czechy.
    Po tych wizytach odwiedziłem Szczecin, gdzie mnie miło zaskoczył poziom wystawy, estetyka, eksponaty.
    Jakoś po 2 tygodniach pojechałem do Warszawy, m.in. Pałac Kultury oraz Muzeum Motoryzacji na Filtrowej ... załamałem się.
    Podobnie jak w Otrębusach - to bardziej przypomina złomowisko, pobojowisko, ogólny chaos - a nie muzeum.

    Gdzie my żyjemy ?

    Nie oczekuję, że zdjęcia w takich warunkach będą mega hiper kwadrat sześcian.
    Gdybym miał wybierać, to najciekawsza jest 2.

  6. #6

    Domyślnie

    Ktoś powinien mocno starać się o siedzibę z prawdziwego zdarzenia, a la Norblin w Stolicy. Przecież w kraju podobnych obiektów po upadłych zakładach nie jest mało. Z pewnością wymagałoby to nakładów czasu i finansów, a przede wszystkim pasji, ale da się to doprowadzić do ładu.
    Ciekawa 9. Ogólnie to z moim N 16 mm byłoby ciasno
    Nikoś D90 + MB-D80 + Nikkor 16-85 VR + Nikkor 70-300 VR + Cosina 100 macro + SB-600 + Velbon Sherpa 600R
    Moja racja jest mojsza, niż Twojsza. Moja racja jest najmojsza!

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •