Close

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 60
  1. #21

    Domyślnie

    Najstarsze panele jakie układałem służą już ponad 10 lat. Kupione w markecie po taniości. Jeśli to nie drewno to nie ma sensu przepłacać za "jakość". Pozostaje tylko kwestia podobania. Panele to wytrzymałe podłoże niezależnie od ceny, a jak coś się stanie to szybko, łatwo i tanio można wymienić.
    red light, dark room...

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Amadeusz Zobacz posta
    Najstarsze panele jakie układałem służą już ponad 10 lat. Kupione w markecie po taniości. Jeśli to nie drewno to nie ma sensu przepłacać za "jakość". Pozostaje tylko kwestia podobania. Panele to wytrzymałe podłoże niezależnie od ceny, a jak coś się stanie to szybko, łatwo i tanio można wymienić.
    Panele w domu zwykle zdecydowanie dłużej się trzymają - dziesiątki lat nawet - w biurze np. tanie panele, jak sporo ludzi chodzi po okreslonych trasach wycierają się baaaardzo szybko i wymienianie ich "łatwo i tanio" odpada, gdyż taka wymiana oprócz kosztu samych paneli pociaga za sobą demontaż całego biura i zatrzymanie działania jego na ten okres.
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    Panele w domu zwykle zdecydowanie dłużej się trzymają - dziesiątki lat nawet - w biurze np. tanie panele, jak sporo ludzi chodzi po okreslonych trasach wycierają się baaaardzo szybko i wymienianie ich "łatwo i tanio" odpada, gdyż taka wymiana oprócz kosztu samych paneli pociaga za sobą demontaż całego biura i zatrzymanie działania jego na ten okres.
    U nas w biurze firma od wykładzin dokonała jej wymiany, co też wiązało się to z wyniesieniem wszystkiego w trzy weekendy. Biuro nie takie małe, bo ok. 80 ludków nas jest. Pracy to nie zatrzymało. Jedynie w piątek przed wyjściem z pracy trzeba było posprzątać.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    U nas w biurze firma od wykładzin dokonała jej wymiany, co też wiązało się to z wyniesieniem wszystkiego w trzy weekendy. Biuro nie takie małe, bo ok. 80 ludków nas jest. Pracy to nie zatrzymało. Jedynie w piątek przed wyjściem z pracy trzeba było posprzątać.
    ok, można wymieniać w weekendy i wówczas nie będzie przestojów w pracy biura... chyba, że biuro w weekendy też pracuje - dodatkowo wymiana wykładziny to trochę mniej zabawy niż położenie paneli
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Wiesz 64 metry do ułożenia. Deska z tych co się podoba to wyjdzie blisko po 200zl za metr czyli jak by nie patrzeć koszt D800. Panele tylko coś po 52 zł ze wszystkim po 70zl
    Ja kupowałem deskę barlinecką, ale pozaklasową (robioną z odpadów - ma 110 zamiast 220 cm długości), po 67 zł za metr. Oczywiście, że drewno będzie bardziej podatne na uszkodzenia, tylko, że te uszkodzenia wyglądają naturalnie. Z panela jak się kancik wyszczerbi to kichowo to wygląda...
    U mnie dwóch chłopaków + kot pazurzasty i na razie podłoga wygląda dobrze. Także po kilku "zalaniach" nie ma śladów.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  6. #26

    Domyślnie

    Radziłbym poszukać po promocjach i wyprzedażach w marketach, bo nawet da się tanio te 60 metrów kupić. Szukałem na wiosnę paneli do połowy kuchni (na drugiej, przy zlewie są płytki). Zamiast deski barlineckiej czy paneli na 50-60 zł, kupiłem deskę dębową za 90. Śliczna. Różne długości ma więc przy układaniu była zabawa. Ale wyszło kozacko. Założyłem sam, dużo roboty, bo na kleju i dodatkowo przez pióro szły ze dwa wkręty.
    Wiem, że moje 9 metrów to nie 60 metrowe mieszkanie czy część domu, ale to decyzja na lata.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Dużo więcej trzeba tych paneli kupić niż ma się do ułożenia, 5% więcej wystarczy ?
    Z paneli prawie nie ma odpadu. To co się odetnie na końcu, wykorzystuje do rozpoczęcia nowego rządka. Kłopotem są tylko te docinane tuż przy ścianie, bo oczywiście nie wyjdzie nigdy pełna szerokość panelu. Mam położone łącznie ok 60m paneli i kupowałem z 8-10% zapasem. I zostało mi dwie prawie całe paczki czyli ok 4,5m. No i jeszcze kombinacja z dobieraniem egzemplarzy bo jak się trafi dwa identyczne wzory koło siebie to żona Pana najpierw zagryzie a potem każe rozbierać pół podłogi.

    A co do koloru, w dwóch pomieszczeniach mam ciemne. Classen, stylizowany na stare drewno, coś jak dechy. Wygląda bardzo ładnie i nie zauważyłem żeby było bardziej widać brud niż na jaśniejszych.
    Ostatnio edytowane przez Tom01 ; 06-12-2012 o 14:27
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  8. #28

    Domyślnie

    Panele kupiłem
    Panowie, a dawaliście takie mazidło na pióra paneli żeby je uszczelnić
    http://www.e-bato.pl/product-pol-644...rd-125-ml.html
    warto się pobawiać, bo niby uszczelnia.No i podkład co w tym temacie doradzicie potrzebuje raczej 3mm, a także cieńszy 2 mm ale ten to już na ogrzewanie podłogowe. macie jakieś doświadczenia z podkładem na ogrzewanej podłodze.Cholercia spory rozrzut cenowy tych podkładów, a to tylko podkład
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Panele kupiłem
    Panowie, a dawaliście takie mazidło na pióra paneli żeby je uszczelnić
    Ja nie dawałem i zdarzyło się nieduże zalanie podłogi, woda z kwiatka pociekła i stała cały dzień. Wypaczyły się w tym miejscu krawędzie. Niedużo ale widać. Może gdyby taka masa była, to by nie wsiąkło pomiędzy panele. Jak będę kładł jeszcze raz to pewnie zastosuję. Nie wiedziałem nawet że takie coś jest.

    Podkład grubszy, ok 5mm, taka jakby miękka płyta pilśniowa, dobrze wyrównuje drobne nierówności wylewki i dobrze tłumi. W ogóle nie ma typowego "pudełkowego" stukania paneli.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  10. #30

    Domyślnie

    Podobno są też panele z piórem pokrytym woskiem czy czymś w tym rodzaju. Chyba droższe firmy CLASEN.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 3 z 6 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •