Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Drukarka atramentowa do sporadycznych wydrukow cz-b

    Dziędobry,
    nie wiem, czy odpowiedni dział, bo niby komputery, ale nie chodzi mi o wykorzystanie do fotografii.

    Potrzebuję zanabyć tanią w eksploatacji atramentówkę do wydruków cz-b.
    Tak, atramentówkę, bo laserówka się nie nadaje do papierów (właściwie kartonów) o dużej gramaturze.
    Tania w eksploatacji to taka, która ma dość tani i pojemny czarny pojemnik na tusz, nie przyschnie mi po dwóch tygodniach nieużywania, wykona czarne wydruki bez tuszy kolorowych (w pracy mam taką, która nie zacznie drukować cz-b tekstu, jeśli któryś z kolorowych tuszy się skończył).
    Może być używana.
    Jakieś pomysły?
    w.

  2. #2

    Domyślnie

    1) co do zasychania tuszy - będzie bardzo ciężko, to możliwe tylko w drukarkach na tusz stały.
    2) karton o dużej gramaturze - 99% tańszych drukarek atramentowych nie będzie wstanie na nich drukować. Prędzej zrobisz to na laserowej.
    Ja mam Xeroxa Workcenter 3119 (drukarka ze skanerem) - drukuje bez problemów na kartonie o grubości ok 1mm (gramatury nie znam), ale z podajnika ręcznego i przy odtworzeniu tylnej klapki, która "zawraca" papier do przodu. Grubszych nie sprawdzałem, bo nie mam.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  3. #3

    Domyślnie

    Mimo wszystko proponuję zastanowić się nad laserem. Są takie z płaskim prowadzeniem papieru, drukujące na grubych kartonach, znacznie grubszych niż wchodzą w atramentówki. Poza tym wykonanie mechanizmu prowadzenia papieru w laserówkach jest z reguły znacznie lepsze. Koszt eksploatacji wielokrotnie niższy, zero zasychania. Do celów niefotograficznych atrament to w ogóle nieporozumienie.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  4. #4

    Domyślnie

    Ciężki temat. Z grubymi kartonami dobrze radzą sobie PIXMY Canona, niski koszt czerni jest w Hapekach Officejet Pro gdzie nie ma mowy o kartonach, lub w Epsonach L100-200-800 które mogą zasychać.

    Pakowanie grubego kartonu do niedrogiego lasera to bardzo kiepski pomysł.

    Stałoatramenty dobrze sobie radzą z kartonami, koszt czerni jest niski, ale muszą być włączone - jeśli po długim przestoju zaschną, to czasem na wieki-wieków-amen. Do tego są drogie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Pakowanie grubego kartonu do niedrogiego lasera to bardzo kiepski pomysł.
    Dlaczego? Szczególnie jeśli producent dopuszcza? No i wypadałoby sprecyzować na czym konkretnie miałoby być drukowane. Bo 300gr i 300gr mogą być dwoma papierami o zupełnie różnej grubości, sztywności.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  6. #6

    Domyślnie

    W poligrafii kartony to podłoża usztywniane - do opakowań itp. Raczej dość szybko załatwią się z mechanizmami prowadzenia i drukowania większości biurkowych laserówek, na wstępie będą problemy z prowadzeniem, utrwalaniem, wyginaniem itd. Jeszcze większy problem jest z kartonami teksturowanymi.

    Są oczywiście gładkie, 300g podłoża specjalnie przeznaczone do druku laserowego, mniej sztywne i lepiej znoszące wysoką temperaturę, ale nawet do takich trzeba solidniejszej laserówki, tańsze modele są raczej rachityczne i nadają się raczej do druku na zwykłym papierze biurowym. Chyba, że coś się ostatnio zmieniło, nie śledzę zbyt dokładnie oferty tańszych laserówek.

  7. #7

    Domyślnie

    Drukowałbym kreskowe schematy na papierze, nazwijmy go, wizytówkowym. Taki gruby (150-250g) z fakturą po jednej lub dwóch stronach. Moja dawna atramentówka HP720C nie miała z tym większego problemu mimo, że nie miała prostego prowadzenia papieru. Ale niestety nowa płyta główna nie ma portu LPT, a wszelkie przejściówki na USB nie chcą działać - poszła na złom.
    Z tej minimalnej wiedzy, jaką posiadłem o drukarkach laserowych wynika, że laserówki mają problem z rozgrzaniem tak grubego nośnika. Prawda to? No i ta faktura papieru też może być problemem dla laserówek.
    Ostatnio edytowane przez wukaem ; 29-11-2012 o 12:54

  8. #8

    Domyślnie

    Fakturowany papier tej grubości na tanich laserówkach nie przejdzie. Nie tyle przez sztywność, co problem w utrwalaniem. Toner odpryskuje. Proponowałbym się zainteresować większymi, np HP serią 4000. Używane w sensownym stanie są tanie a radzą sobie bez kłopotu. Niedawno w rodzinie poproszono mnie o przysługę wydrukowania kilkuset zaproszeń na takich papierach. Ok 200-250gr, dość głęboka faktura, kilka rodzajów. Na domowej laserówce nie dało rady, toner się mazał, na mojej bez najmniejszego problemu, choć podawanie było z ręcznego.
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #9

    Domyślnie

    Rozgrzanie papieru nie ma znaczenia w laserówkach - grzanie jest potrzebne, aby toner się utrwalił i to on musi zostać rozgrzany. Papier to nie przewodnik i nie odpiera ciepła na tyle aby uniemożliwić wydruk. A przynajmniej nie miałem z tym żadnych problemów.
    Jedyne co może wpływać, to zbyt gruba faktura.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  10. #10

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wukaem Zobacz posta
    Drukowałbym kreskowe schematy na papierze, nazwijmy go, wizytówkowym. Taki gruby (150-250g) z fakturą po jednej lub dwóch stronach. Moja dawna atramentówka HP720C nie miała z tym większego problemu mimo, że nie miała prostego prowadzenia papieru. Ale niestety nowa płyta główna nie ma portu LPT, a wszelkie przejściówki na USB nie chcą działać - poszła na złom.
    Z tej minimalnej wiedzy, jaką posiadłem o drukarkach laserowych wynika, że laserówki mają problem z rozgrzaniem tak grubego nośnika. Prawda to? No i ta faktura papieru też może być problemem dla laserówek.
    Nowsze Hapeki mogą mieć problem z sztywniejszymi podłożami, proponuję raczej rozglądnąć się za Canonem PIXMA - mają czerń pigmentową, dość proste prowadzenie i nieźle szarpią grubsze kartony. Najlepsza byłaby chyba IX7000, bo dodatkowo impregnuje sobie papier, ma wszystkie tusze pigmentowe i łyka grube papierki.

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Toner odpryskuje. Proponowałbym się zainteresować większymi, np HP serią 4000.
    Miałem 5000, 5100 (to samo co 4000 tylko w A3+) i kolorową 5550 - nawet jeśli toner na teksturze się utrwali, to później dość łatwo się ściera. Obecny Phaser 7760 radzi sobie względnie dobrze, pewnie jeszcze lepszym pomysłem byłoby DC12, ale to już drogie zabawki, gdzie toner nie kosztuje 100PLN.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 29-11-2012 o 13:10

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •