Close

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 88
  1. #1

    Domyślnie d800 - problem z sb800 i yongnuo 468 II

    Problem polega na tym, ze jak jest ciemniej w pomieszczeniu to lampy sb800 oraz YN 468II przestrzeliwuja cel oddalony o 2m o ok 15cm (50mm f1.8 ). Na 4 metrach jest to juz pol metra wiec kompletnie nieakceptowalne. Dzieje sie tak z wlaczonym wspomaganiem AF lub z wylaczonym oraz na wszystkich trybach flasha. Dodam, ze lampa wbudowana dziala perfekcyjnie - nie ma zadnych problemow nawet gdy af assist jest w puszce wylaczony. Jesli lampy uzywam w dobrym swietle - problem nie wystepuje lecz np na sali slubnej wszystkie zdjecia sa skopane. Czy ktos mial podobny problem i czy da sie go jakos skorygowac czy tez tylko serwis ?

  2. #2

    Domyślnie

    Jak lampy mogą coś przestrzeliwać ? Coś pokręciłeś, albo ja nie rozumiem pytania.
    2x D750 | 2x MB-D16 | SB-800 | SB-900 | N24-70/2.8 | N80-200/2.8 AF-S

  3. #3

    Domyślnie

    Też nie wiele rozumiem. Może napisz chociaż co znaczy zdjęcie skopane. Prześwietlone/niedoświetlone, nierównomiernie oświetlone?

  4. #4

    Domyślnie

    Zdjecie jest poprawnie naswietlone lecz nieostre tam gdzie chce. Nie umiem tego prosciej wyjasnic - po prostu gdy jest swiatla niewiele - lampa strzela 15 cm za celem - tak jakby byl backfocus. Gdy sie ja zdejmie lub uzyje lampy wbudowanej - w tych samych warunkach - to idzie doskonale w cel. Po dziesiatkach testow wiem, ze to nie przypadek i tak po prostu jest. Na d800 robilem przesiadke z canona 5dmk2 - moze to dziwne ale tesknie za tym niby prymitywnym autofocusem - z lampa w absolutnej ciemnosci sprawowal sie po prostu znakomicie i lapal ostrosc bezblednie. W d800 mimo regulacji AF w serwisie dzieja sie takie cyrki po wpieciu lampy. Czy ktos z Poznania lub okolic moglby mi pomoc ? Mam na mysli podpiecie jeszcze innej lampy - wszystko jedno jakiej - systemowej badz nie.
    Ostatnio edytowane przez Dziedzic Pruski ; 28-11-2012 o 18:08

  5. #5

    Domyślnie

    Wylacz wspomaganie autofokusa w lampie ... I problem zniknie. Miałem to samo z sb900
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  6. #6

    Domyślnie

    Każdy tak ma? Po to jest wspomaganie aby go wyłączać?
    D7100 + MB-D15 | D80 + MB-D80 | 14-24/2.8G | 18-55VR | 70-300VR | 35/1.8G | 85/1.4G | SB-900 | SB-800 | 650AW | 055XPROB | 501HDV |

  7. #7

    Domyślnie

    Dokładnie. Gdy jest ciemno AF assist ma pomagac - jednak w moim przypadku - jak z reszta wczesniej pisalem - problem nie znika przy wylaczeniu wspomagania. Za to w takich samych ciemnych warunkach BEZ UZYCIA ZADNEJ LAMPY - 50tka idzie w cel (inne szkla rowniez). Ponizej zobrazowalem problem z uzyciem built in flash oraz YN 468II:





    Oczywiscie AF uzywalem wylacznie srodkowego pola i nie przekadrowywalem.
    Ostatnio edytowane przez Dziedzic Pruski ; 28-11-2012 o 18:44

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kros23 Zobacz posta
    Każdy tak ma? Po to jest wspomaganie aby go wyłączać?
    Czy każdy to nie wiem ... ja miałem kilka lamp nikona (obecnie mam dwie sb900) i z każdą było to samo... trzeba byłą wyłączyć wspomaganie AF w lampie bo inczej był potężny BF...
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  9. #9

    Domyślnie

    Dziś nabyłem D800 i pierwsze testy bateryjkowe z N24-70 wypadły ok poza lewym skrajnym. Natomiast mam problem jak kolega. Przy wspomaganiu AF z lampy jest BF. Wspomaganie wyłączone i wszystko ok. Gdzieś czytałem, że nie tylko osiemsetka ma ten problem.
    Pozdrawiam, Karol.

  10. #10

    Domyślnie

    Troche dziwne, ze w puszce za 12 tysiecy i wspolpracy z lampa systemowa jest to "normalne". Dodam jeszcze, ze gdy mikroregulacje 50tki ustawilem na -20 (normalnie mam na +3) to lampa idzie w cel prawidlowo, lecz jak ja zdejme to musze mikroregulacje na nowo ustawiac. Cos jakby lampa na sankach powodowala backfocus przy kiepskim swietle. Nie bede dzwonil z tym do serwisu bo wiadomo co powiedza - "prosze przyslac aparat" - a ja na to, ze pracuje nim i nie mam na to czasu - standardowa gadka szmatka bo niestety zawodowca serwis zawsze traktuje jak polglowka, ktory pierwszy raz trzyma lustro w rece. Moze w ktoryms kolejnym sofcie to spaprali i jakos przez soft sie uporaja z tym ?
    Ostatnio edytowane przez Dziedzic Pruski ; 28-11-2012 o 18:59

Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •