Close

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 88
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kakersik Zobacz posta
    Dziś nabyłem D800 i pierwsze testy bateryjkowe z N24-70 wypadły ok poza lewym skrajnym. Natomiast mam problem jak kolega. Przy wspomaganiu AF z lampy jest BF. Wspomaganie wyłączone i wszystko ok. Gdzieś czytałem, że nie tylko osiemsetka ma ten problem.
    Moim zdaniem to nie problem puszki, tylko lampy.
    Ja miałem takie cyrki z D700 i SB900. Sprzedałem ją, zostawiłem sb800 i sb600 - z nimi jest OK.

  2. #12

    Domyślnie

    no tak - ale u mnie tak jest w przypadku SB800 (znajomego) oraz yongnuo, a ta ostatnia to juz drugi egzemplarz, ktory z serwisu przyslali - nowiutki - lecz problem ten sam. Nie kupie lampy za 2k tylko po to zeby ja nosic w torbie bo fotografuje glownie studio a lampe zewnetrzna chce miec zeby focic dla rodziny a nie dla zarobku - lecz wydatek chocby tysiaka na sb700 to za duzo. Do tego yongnuo dziala poprawnie z nikonem d90.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez prz3mo Zobacz posta
    Moim zdaniem to nie problem puszki, tylko lampy.
    Ja miałem takie cyrki z D700 i SB900. Sprzedałem ją, zostawiłem sb800 i sb600 - z nimi jest OK.
    Cytat Zamieszczone przez kakersik Zobacz posta
    Gdzieś czytałem, że nie tylko osiemsetka ma ten problem.
    dokładnie ... to nie kwestia puszki ...
    Ostatnio edytowane przez pgaik ; 28-11-2012 o 19:14
    pralka Siemens, żelazko Tefal, kuchenka Samsung, stolik najtańszy z ikei

  4. #14
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Chyba już kiedyś robiliśmy na forum rozkminkę tego problemu i wyszło na to, że odpowiedzialna jest za to długość światła. Te w zależności od długości fali załamuje się w soczewkach pod różnym kątem i w niesprzyjających warunkach może dojść to nieprecyzyjnej pracy AF.

  5. #15

    Domyślnie

    Art Erie, jeśli chodzi o problem z AF Assist z lampy to nie ważne czy wzorek jest wyświetlony czy nie wyświetlony (wystarczy zakryć dłonią), problem z BF występuje. Tak więc czerwony wzorek nie ma wpływu na czujniki....

  6. #16

    Domyślnie

    No wlasnie w rozmowie z Fatmanem wyszedl problem: jak wylacze af assist w lampie to nie dziala af assist w puszce. Natomiast dziala on przy wysunietej lampie wbudowanej oraz bez flasha)

  7. #17
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Fatman Zobacz posta
    Art Erie, jeśli chodzi o problem z AF Assist z lampy to nie ważne czy wzorek jest wyświetlony czy nie wyświetlony (wystarczy zakryć dłonią), problem z BF występuje. Tak więc czerwony wzorek nie ma wpływu na czujniki....
    Gdzieś też wyczytałem o problemach w świetle żarowym, chyba chodziło o szkła Sigmy, ale pewnie nie tylko.

  8. #18

    Domyślnie

    To nie jest wina D 800 tylko wspomagania w lampie ,które trzeba wyłączyć i używać latarki w body .Problem BF występuje u wszystkich. Ci ,którzy twierdzą ,że go nie ma mają FF i po założeniu lampy ze wspomaganiem wychodzi na 0.Sprawdziłem z 10 szt sb 910 i na wszystkich wspomaganie AF było do d..y zawsze BF a przymierzyłem kiedyś sb 800 i było OK.

  9. #19

    Domyślnie

    Lecz pisalem wczesniej, ze led w body nie dziala po wylaczeniu assista w lampie. Pewnie nikt nie kupi do pracy chinskiego badziewia za 460 zl do puszki za 12 tys wiec nikt mi nie potwierdzi, ze ten problem wystepuje w kazdej YN 468 II ale ja z kolei nie potrzebuje innego flasha.

  10. #20

    Domyślnie

    Po wyłączeniu wspomagania AF w SB 910 latarka w body działa .

Strona 2 z 9 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •