Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Co myślicie o takim pomyśle - Nikon D800E

    Dylemat: D800 czy D800E, rozwiązanie: D800E + stosowanie filtrów UV/IR CUT http://www.optyczne.pl/2221-nowo%C5%...UV_IR_CUT.html , słowem nic nowego bo patent znany użytkownikom Leica M8... co myślicie o takim pomyśle?, czy jednak lepiej D800 bez E?, a może D800E?

  2. #2

    Domyślnie

    należy się mocno zastanowić czy coś w ogóle uzyskamy stosując d800e zamiast d800 a potem rozważyć czy warte to jest dopłaty rzędu 30% .... bo mniemam, że ryzyko związane z d800e jest ci znane...
    w dobie narzekania na podpisy sprzętowe, w poczuciu winy usunięty ...

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez siona Zobacz posta
    należy się mocno zastanowić czy coś w ogóle uzyskamy stosując d800e zamiast d800 a potem rozważyć czy warte to jest dopłaty rzędu 30% .... bo mniemam, że ryzyko związane z d800e jest ci znane...
    Tzn?, o jakim ryzyku piszesz?

  4. #4

  5. #5
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2005
    Miasto
    Jaworzno, Dominikowice
    Posty
    213

    Domyślnie

    Przy stosowaniu takiego filtra może się pojawić hot na środku matrycy tak było gdy konwertowało się SONY 717 (707) na IR.
    800E jest zwyczajnym aparatem i nie trzeba nic kombinować a jak wyjdzie mora można sobie z nią poradzić.
    Ogólnie to dobre Nikony
    F6,F5,F100,F80,F50,FM3a
    Hasselblad 503,905
    D6,D800E,D700,D70IR,Z6II


  6. #6

    Domyślnie

    Możesz kupić D800 i Ci ściągną filtr, a zapłacisz mniej niż za D800E. Tylko po co Ci to?

  7. #7

    Domyślnie

    Jeżeli nie masz zamiaru robić powiększeń 2 x 3 metry to nie zauważysz różnicy.
    Fuji : X-T1 , X-PRO1 + różne szkła

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez skynyrd Zobacz posta
    Jeżeli nie masz zamiaru robić powiększeń 2 x 3 metry to nie zauważysz różnicy.
    Myślę że na takich też nie zauważysz.
    Canon do pracy, Nikon z sentymentu

  9. #9
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 751

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez powerfactorx Zobacz posta
    .. a jak wyjdzie mora można sobie z nią poradzić.
    Próbowałeś czy powtarzasz co w necie wypisują? Zresztą wypisują pomijając część najistotniejszą - że się zredukuje efekt mory, a nie że ona "zniknie". Zresztą zredukuje się razem z ostrością i ilością detalu.
    Optyczni pracując na niewyostrzonych plikach pokazali, że D800E ma całkiem sporo więcej rozdzielczości. Tylko kto dziś nie wyostrza plików? Po tej operacji jak dla mnie różnica (D800vsD800e) robi się pomijalna w formatach do bilboardu włącznie.
    jak dla mnie D800E jest modelem dla kamikadze. Bo może problem wyjść w zdjęciach ślubnych, portretach, w krajobrazie, architekturze itd. - praktycznie wszędzie.
    Nikt nie kontroluje wszystkich zrobionych zdjęć na wyświetlaczu LCD w body w powiększeniu 100%, rzadko się zrzuca zdjęcia od razu na duży monitor. Czyli niestety - zrobi się sesję, a część zdjęć będzie do wyrzucenia i tego nie zobaczymy podczas sesji. A jak się nie da zrobić poprawki sesji? (zresztą poprawka to strata czasu i koszty).
    Jak dla mnie D800E o dziwo jest bardziej dla amatora, bo amator nie musi mieć zdjęć bez wad.
    D800E jest też OK dla zawodowca pracującego w studiu, z ekipą gdzie grafik siedzi przy kompie z dużym monitorem i mogą szybko wyłapać problem (i natychmiast coś poprawić - odległość itp)
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •