Close

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 30
  1. #21
    Gaduła Awatar zgera
    Dołączył
    06 2011
    Miasto
    Siedliska, Podkarpacie
    Posty
    3 112

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysiuk Zobacz posta
    Dziękuje za odpowiedź. . Jestem świeżym użytkownikiem lustrzanki która sam sobie kupiłem. To pytanie zadałem daleko, że wcześniej robiłem zdjęcia na automacie i wychodziły okej. Może to wina otoczenia, mniejsza. Od jutro zabieram się do lektury, poszukam jakiejś książki.


    Dzięki Panowie!

    Co do google: Szukałem, szukałem i znalazłem tylko tematy w których użytkownicy prosili o to żeby aparat im sam rozmywał tło. Błędne koło.
    Potrenuj na tym kalkulatorze: Kalkulator GO w polu Camera, film, format wprowadź właściwy model aparatu, zmieniając przysłonę, ogniskową oraz odległość od fotografowanego obiektu zobaczysz jak zmienia się GO, czyli głębia ostrości.
    Jak zrozumiesz co wpływa na to że raz jest ostro w nieskończoność a innym razem wychodzi mała GO to zapanujesz nad aparatem, ale nie w trybie AUTO, w tych trybach aparat myśli za Ciebie.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    albo instrukcje obsługi.
    a u mnie instrukcja obsługi od D90 leży obok laptopa na biurku. Kiedy chce do niej zaglądam.
    sprzedawałem aparaty, kamery. i wiecie jak to wygląda? przychodzi rodzina, rodzice i dziecko. I rodzice mówią że szukają prostej lustrzanki dla swojego dziecka na prezent. Pytam się dziecka (ok. 16-18 ) lat, co chcesz fotografować? Kiwa ramionami że nie wie. Mówię weź aparat do ręki. Nie chce go dotknąć. TEGO DZIECKA FOTOGRAFIA W OGÓLE NIE INTERESUJE!!!!!!! czuje jednak że lustrzanka to szpan na podwórku i w szkole. Widzi cene. 2 tyś! 3 tyś! to na pewno świetny sprzęt, chce go mieć, w końcu jest drogi.
    Rodzice kupują dziecku ten aparat bo sami kiedyś chcieli mieć aparat ale nie mogli mieć z różnych względów. Albo mieli i chcą by ich dziecko też miało. Nie wiem, tak się domyślam. albo nie mają pomysłu na prezent a wiedzą że lustrzanki teraz modne to chcą kupić lustrzankę.
    rodzice biorą aparat na raty i odchodzą. Później są takie wątki i reklamacje co ja im sprzedałem! aparat robi czarne zdjęcia! albo nie ostre!
    pewnie jestem przewrażliwiony ale tak to działa. Inaczej się szanuje sprzęt gdy się na niego zarobiło w kilka miesięcy w hipermarkecie, podjęło świadomą decyzję o zakupie lustrzanki, niż tak jak opisałem tutaj. Często mówiłem na koniec sprzedaży że polecam przeczytanie instrukcji obsługi to się na mnie patrzyli jak na idiotę. i co? mamy wątki takie jak ten
    moja dziewczyna więcej wie o fotografii niż te dzieci z lustrzankami w dłoniach. Bo codziennie jej coś gadam o zdjęciach. Już nawet zrozumiała co to przesłona i ISO iii super

    a czy dzieciak się zrazi do forum lub do fotografii jak to przeczyta, nie wiem. jeśli tak to może wtedy aparat znajdzie świadomego właściciela który będzie go "kochał" a nie tylko posiadał
    najbardziej wkurzają mnie te kupowanie dzieciom sprzętu który nie potrzebują ja jak miałem 13 lat dostałem na kolonie stary aparat na klisze od taty, który mówił że dał za niego kupe szmalu. Wtedy wstydziłem się z nim chodzić, bo duży, metalowy, milion przycisków, skórzana kabura - wiocha. dziś żałuje że tak myślałem. Ale tak to się zaczęło. Dziś lubię robić zdjęcia, mam swoje małe zainteresowanie. a te dzieci? nawet odrobiny wysiłku nie włożą by przeczytać INSTRUKCJE OBSŁUGI lub jakiś portal o fotografii, kilka ciekawy artykułów.
    zdenerwowałem się koniec pisania bo nudy klepie na klawiaturze
    Ja mając nascie lat zostałem nauczony obsługi zenita z manualną lampą, teraz 9letni dzieciak nieco mnie przymęcza kupnem aparatu i za jakiś czas (musi się jeszcze odrobinę nauczyć szanować prezenty) pewnie mu kupię coś w stylu D80 i do tego tylko jedną jasną stałkę, niech sie męczy aż się nauczy, nie nauczy to odsprzedam - ot wredny ojciec ze mnie
    D90, 18-105, 35/1.8G, 105/2.8VR, SB700 i ... zenit ET ze szklarnią

  3. #23

    Domyślnie

    Człowiek się uczy całe życie. Dzięki za linka do kalkulatora głębi. Kolejna przydatna aplikacja w telefonie wpakowana
    Wypijmy za blendy...

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galaza Zobacz posta
    Człowiek się uczy całe życie. Dzięki za linka do kalkulatora głębi. Kolejna przydatna aplikacja w telefonie wpakowana
    I pomyśleć, że inni płacą majątek żeby mieć nieostre tło. Czasem nieświadomość to skarb.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    I pomyśleć, że inni płacą majątek żeby mieć nieostre tło. Czasem nieświadomość to skarb.
    Pomyśleć, że nie jestem nieświadomy.
    Podziękowałem za dodatkowe narzędzie pomocne w wyznaczaniu GO.
    Wypijmy za blendy...

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez galaza Zobacz posta
    Pomyśleć, że nie jestem nieświadomy.
    Podziękowałem za dodatkowe narzędzie pomocne w wyznaczaniu GO.
    Sorry, niechcący Cię zacytowałem. Mój post był skierowany do autora wątku.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #27

    Domyślnie

    A może nie linczujmy tych nieświadomych tutaj. Szczególnie w wątku entry-level. Przecież to jest do przewidzenia, że takie pytanie były, są i będą się pojawiać. Zawsze.
    Według mnie krucjata niepotrzebna. Tylko cierpliwi userzy.
    "Am Anfang schaute ich mich um, konnte aber den Wagen, von dem ich träumte, nicht finden. Also beschloss ich, ihn mir selber zu bauen." F.Porsche

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez velaskez Zobacz posta
    A może nie linczujmy tych nieświadomych tutaj. Szczególnie w wątku entry-level. Przecież to jest do przewidzenia, że takie pytanie były, są i będą się pojawiać. Zawsze.
    Według mnie krucjata niepotrzebna. Tylko cierpliwi userzy.
    Oj tam, oj tam, co nowego usera nie zabije to go tylko wzmocni ten wygląda na takiego który może szybko nie paść A jak ktoś strzeli focha po pierwszej kąsliwej uwadze to jego strata, ten najgorsze przetrzymał to ma szansę kiedyś an coś więcej )
    D90, 18-105, 35/1.8G, 105/2.8VR, SB700 i ... zenit ET ze szklarnią

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysiozboj Zobacz posta
    Oj tam, oj tam, co nowego usera nie zabije to go tylko wzmocni ten wygląda na takiego który może szybko nie paść A jak ktoś strzeli focha po pierwszej kąsliwej uwadze to jego strata, ten najgorsze przetrzymał to ma szansę kiedyś an coś więcej )

    Nie strzele, jestem odporny na trolling, flamewar, krytykę, uwagi. Nie obrażam się. A tym którzy mimo głupiego tematu starają mi się pomóc - dziękuje!

    Na innych forach też pomagam i początkujący ludzie zadają głupie pytania, ale przyjąłem to jako normę. A jeśli coś wydaje się super głupie to ignoruje taki temat - tyle.

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Krzysiuk Zobacz posta
    Na innych forach też pomagam i początkujący ludzie zadają głupie pytania, ale przyjąłem to jako normę. A jeśli coś wydaje się super głupie to ignoruje taki temat - tyle.
    Tym bardziej, że jak to mówią: "Nie ma głupich pytań, są tylko głupie odpowiedzi"

Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •