Close

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 49
  1. #21

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez acidjazz Zobacz posta


    Specjalnie pod to szkło kupiłem Canona 5D, by mieć możliwość bezproblemowej wymiany matówki wspomagającej manualne ostrzenie
    Ja mam taką matówkę precyzyjną z Canona przyciętą do D700 I mogę potwierdzić jej użyteczność w ostrzeniu manualami. Ostatnio na pewien czas wróciłem do matówki standardowej; jest jaśniejsza z ciemniejszymi obiektywami, ale po powrocie do tej precyzyjnej upewniłem się tylko że różnica efektywnosci ostrzenia jest wyraźna, i co dziwne widoczna nawet z obiektywem 45/2.8.

    W nowym Canonie 6D podoba mi się możliwość stosowania wymiennych matówek (5D3 jakimś dziwnym trafem nie ma, nie mówiąc o Nikonie który do D600/D800 oczywiście również nie oferuje matówek dla jasnych manuali).

    Jeśli chodzi o obiektywy w okolicy 50mm, Zeissa 50/1.4 nie miałem ale może kiedyś się na niego zdecyduje. Miałem 50/1.2AIS, a teraz mam Voigtlander 58/1.4 który jako używany nabyłem niezbyt drogo, bo za 1000 zł i mogę go zdecydowanie polecić. Obiektyw bardzo ostry, pozbawiony dystorsji, stosunkowo lekki, bokeh podobny do tego z Zeissa 50/1.4.

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zdyboo Zobacz posta
    Dla Ciebie, bo ja na przykład uważam, że zwykły Planar ma f/1.4 przez co jest bardziej uniwersalny niż Planar makro.
    Nie sadze ze mozna porownywac obiektywy poprzez pryzmat samej przyslony
    Fotografia dla zabawy nie dla zarobku!!!
    D600,Zeiss 35mm F2,N 60/2.8D,N 85mm 1.4 AI-S,N 105mm 2.5 AI-S,N 105mm DC,N 28-80mm f/3.3-5.6g,Tamron 19-35mm

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zorro1212 Zobacz posta
    Nie sadze ze mozna porownywac obiektywy poprzez pryzmat samej przyslony
    A dlaczego nie?
    Dla Ciebie większą uniwersalność oferuje funkcja makro. Dla mnie natomiast, jako osoby kompletnie nie zainteresowanej zdjęciami makro, większą uniwersalność oferuje przysłona o oczko jaśniejsza.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  4. #24

    Domyślnie

    Mam pytanie do szanownych kolegów.
    Czy istnieje możliwość skorygowania dużego BF-a w obiektywie CZ 50/1.4? Oczywiście mam na myśli wykonanie takiej czynności przez serwis producenta.
    Niestety zakres mikroregulacji nie wystarcza na odpowiednie ustawienie ostrości, a regulacja puszki do szkła nie wchodzi w rachubę z wiadomych względów.

  5. #25

    Domyślnie

    yyy? albo za duzo wypilem albo ja czegos nie rozumiem chcesz manualne szklo korygowac?
    D700 + D610 + D7100 + Pixel Vertax MB-D14/MB-D15, + dużo szkieł http://1drv.ms/QpEswo

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adrianek32 Zobacz posta
    yyy? albo za duzo wypilem albo ja czegos nie rozumiem chcesz manualne szklo korygowac?
    Nie, nie chcę. Pytam, czy manuala można korygować?

  7. #27

    Domyślnie

    Rozumiem, że skala na obiektywie pokazuje głupoty, w stosunku do rzeczywistej odległości fotografowanego obiektu?

    Czy pomimo zielonej świecącej kropki, ostrości nie ma tam gdzie powinna być?
    Ostatnio edytowane przez hostman22 ; 14-06-2015 o 09:37
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

  8. #28

    Domyślnie

    Jak Ci wskazanie ostrości w wizjerze źle działa, to masz skopany aparat.
    Certo Six 2.8/80, Zenity, Praktica BX20
    Nikon
    D7000; S17-50/2.8, D610; 16--200/2.8, T70-300USD | Metz 50 AF-1

  9. #29

    Domyślnie

    Nie Panowie, aparat działa bardzo dobrze na 7 innych obiektywach w tym 3 manualach.
    Niestety na Zeissie mam potężnego FF-a, tak dużego, że nie ma szans wyregulować tego mikroregulacją w korpusie.
    FF jest tym większy im większego otworu przysłony używam. A może jest jednakowy, tylko widać to dokładniej.
    Obiektyw oddałem do reklamacji i zastanawiam się, czy będą go próbowali regulować (jeśli to możliwe), czy wymienią mi na nowy egzemplarz.

  10. #30

    Domyślnie

    jak już to nie FF tylko FS - focus shift..
    A7mk2 Zeiss 24-70/4 Sony G 70-200/4 v35/1.4,v50/1.1 FM2 Z50/1.4

Strona 3 z 5 PierwszyPierwszy 12345 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •