Witam, chyba muszę zainwestować w okulary,ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie ;/.
Czy jest jakiś filtr, który wspomaga w ostrzeniu ? Jeśli tak to jaki i ile kosztuje?
Szukaj
Witam, chyba muszę zainwestować w okulary,ponieważ nie znalazłem odpowiedzi na swoje pytanie ;/.
Czy jest jakiś filtr, który wspomaga w ostrzeniu ? Jeśli tak to jaki i ile kosztuje?
Nieważne czym - ważne jak!
matówka z klinem
D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3
na matówke coś nałożyć czy jak ?
Nieważne czym - ważne jak!
wymienić matówka na taką z klinem.
http://img1.liveinternet.ru/images/a...indikator2.jpg
D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3
Czyli mam rozumieć, że nie wymyślili jeszcze takowego filtra wspomagającego wyostrzanie, już nie "spamuje" he... Okey dzięki za odpowiedź
Nieważne czym - ważne jak!
Jest jeszcze kwestia jakimi szkłami chcesz ostrzyć (bo to chyb chodzi o ostrzenie ręczne)? Może potrzebujesz dandelionu do szkieł manualnych?
D600 | D750 | D7200 ||| 35/1.4 ART | 50/1.4 ART | 18-35/1.8 ART | 85/1.8 G | 135/2 D | 17-35/2.8 | 24-70/2.8 | 70-210/4
było: D700 | D3100 | D5200 | CoolPix8800 | 14/2.8 HSM | 28/1.8G | 35/1.8 G DX | 50/1.5 HSM | 85/1.8 D | 135/2 bez D | 12-24/4.5-5.6 HSM | 28-200 D i G | 18-105 G | 18-200 G | 28-300 G | 200-500/5-6.3
Filtr wyostrzający to słowo z zakresu cyfrowej obróbki obrazu (czyli post-proces).
Algorytm, rzecz niematerialna.
Ma i ja RB67, F90X, F4S+F4+1/2 F4, Metz ,SB i brzydkie Canony. Na góry m4/3
a może chodzi Ci o coś takiego:
http://fotozakupy.pl/akcesoria-foto/...nikon,39k,444c
Skontaktuj się z nami