Close

Strona 5 z 42 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 41 do 50 z 418
  1. #41
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    śląsk i zagłębie
    Posty
    198

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stock Zobacz posta
    Tomku - najlepiej się sprawdzi coś co Ci wskaże kierunek i odległość do domu. Wszelkie mapki i cuda się w medynie nie sprawdza raczej. To dośc specyficzny twór. 9 tysięcy wąskich uliczek, setki tysięcy ludzi. Niektórzy przez całe swoje życie nawet jej nie opuścili. Jest przeogromna i zgubienie się w niej to podstawa każdej udanej wycieczki
    w sumie tak, fajnie jest sie zgubic
    ale fajnie jest tez w koncu wyjsc
    no a mapy to faktycznie raczej nie przydatne
    Przemo K.
    F801s/ELAN7/C5DMk2 + szkła

  2. #42

    Domyślnie

    Jacku,

    Wprawdzie nie uczestniczyłem jeszcze w plenerach nikoniarzy, ale tym wyjazdem jestem poważnie zainteresowany, Afryka to mój dream destination od wielu lat
    jak wygląda sprawa wyjazdu do Maroko od strony zdrowotnej? Żółta książeczka, jakieś konkretne szczepienia? Czy uda się jakoś ubezpieczyć sprzęt foto i nasze zdrowie i życie?
    Jak liczyć tą wpłatę na początek stycznia (jakiś kurs sugerowany, NBP)?

  3. #43
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Zacznę od tego, że trzeba mieć paszport (ważny jeszcze minimum ponad 3 miesiące (czyli do końca maja 2013), bo tego wcześniej nie napisałem. Maroko leży poza UE więc dowód osobisty nie wystarczy. O czym może już zapomnieliśmy jadąc w ostatnich latach gdzies blisko.
    Nie ma żadnych obowiązkowych szczepień. Weźmiemy na wszelki wypadek lek - nifuroksazyd, to jest na biegunkę gdyby kogoś to dopadło. Martyna twierdzi, że rzadko, ale bywa. Zalezy jaki kto ma żołądek i czy ma pecha Tradycyjnie też wezmę cos przeciwbólowego i przeciwgorączkowego. To biore na kazdy plener i wyjazd.
    Ubezpieczenie nasze (NFZ) jest ważne tylko na terenie UE, czyli musimy wykupić coś dodatkowo (we własnym zakresie). Ubezpieczycieli jest multum. Tu problemu nie ma, żadnego.
    Ubezpieczenie sprzętu foto - też we własnym zakresie. To z kolei może być problem, bo generalnie takie ubezpieczenia są słabe, nie obejmują tego co my byśmy chcieli by obejmowały. Czy to w Polsce czy za granicą. Nasi ubezpieczyciele nie stają na wysokości zadania.
    Wpłata do początku stycznia. Możesz wpłacić teraz (podam konto jak potrzebujesz) złotówki, po aktualnym kursie. Ja będe wymieniał zł na euro przez stronę walutomat.pl (tam jest parę zł opłat przy przelewaniu do mojego banku, ale generalnie można przyjąć tamten kurs wymiany). Dziś szło wymieniać po 4,13 zł. Można mi przelać w euro, mam konto także w tej walucie.
    Cięzko przewidziec czy na przełomie grudzień/styczeń będzie taniej czy drożej, jaki będzie kurs. Sam bym chciał wiedzieć kiedy wymienić.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 20-11-2012 o 03:42
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #44

    Domyślnie

    do tego dorzuciłbym kilka literków czystej 40% - mówię zupełnie poważnie. Mając na uwadze ichniejsze jedzenie i osoby z bardziej drazliwymi żoładkami to najlepszy sposób na pierwsze dni pobytu. pic codziennie. Nie na umór - ale pić

  5. #45
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Słyszałem o takim sposobie, ale nie wszyscy go jednak polecali. Ja generalnie jestem niepijący, a tam będzie gorąco, więc będę raczej stronił od alkoholu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #46

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Słyszałem o takim sposobie, ale nie wszyscy go jednak polecali. Ja generalnie jestem niepijący, a tam będzie gorąco, więc będę raczej stronił od alkoholu.
    Jacek, to jest generalnie sposób właśnie na ciepłe kraje - zobacz historię Australii, żeby nie whisky to by europejczycy wymarli już dawno.

  7. #47

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Słyszałem o takim sposobie, ale nie wszyscy go jednak polecali. Ja generalnie jestem niepijący, a tam będzie gorąco, więc będę raczej stronił od alkoholu.
    Ja też słyszałem i ... nie ma żadnego naukowego potwierdzenia skuteczności działania takiej terapii.
    Widziałem osoby które mimo spożywania takiego "lekarstwa" padały a raczej siadały w wiadomym celu
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  8. #48
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2006
    Miasto
    śląsk i zagłębie
    Posty
    198

    Domyślnie

    Sposób jest dobry. A w lutym/marcu jeszcze będzie całkiem znośnie. My w październiku mieliśmy max 30-32stC w miastach. Nie sądzę żeby luty był cieplejszy, nawet uwzględniając pustynie, gdzie noce na pewno będą zimne.
    Przemo K.
    F801s/ELAN7/C5DMk2 + szkła

  9. #49

    Domyślnie

    Nie byłem w Maroku ale na przełomie lutego i marca odwiedziłem Tunezję i temperatura o poranku spadała do ok 5-8 stopni , w dzień maks 19 !
    Więc proponowałbym zabrać ciepłe ubrania zwłaszcza na poranne fotograficzne wypady.

    ps.
    O proszę tutaj i tutaj info o temperaturze
    D610. F801s. N28-70/2,8. N50/1,4D. N55/1,8micro. N85/1,4. N70-200/2,8VR. Sb800. LP mini trekker

  10. #50

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Robert_P Zobacz posta
    Ja też słyszałem i ... nie ma żadnego naukowego potwierdzenia skuteczności działania takiej terapii.
    Widziałem osoby które mimo spożywania takiego "lekarstwa" padały a raczej siadały w wiadomym celu
    a musi być naukowe potwierdzenie ? Ja znam naprawde wiele osób które w ten sposób podrózuja i mają się wrecz znakomicie. jedza wszystko, prochów nie łykaja i jest miło. Sam tak kilka krajów objechałem - a ze podrózuję tanioto z reguły jadam na ulicy i śpię w tzw syfie. I nic mi nigdy nie było. Oczywiście nikogo do niczego nie zmuszam - a jedynie proponuje powszechnie znany patent wypróbowany przez jak mniemam tysiące podrózników

Strona 5 z 42 PierwszyPierwszy ... 3456715 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Fotowyprawa Madryt 30.03-3.04
    By TOP67 in forum Turystyka fotograficzna
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 29-02-2016, 08:19
  2. Fotowyprawa MAROKO 2014 - powrót :)
    By Jacek_Z in forum Warsztaty i plenery
    Odpowiedzi: 48
    Ostatni post / autor: 01-03-2014, 00:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •