Close

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12
Pokaż wyniki od 11 do 17 z 17
  1. #11

    Domyślnie

    Ja mogę polecić serię plecaków Benro Quicken. Sam posiadam największy model 500N i jestem z niego bardzo zadowolony. Wykonanie myślę nie dużo gorsze niż bardzo podobny plecak Vanguarda a cena jednak niższa. Zmieści się w nim naprawdę sporo, choć ja trochę przesadziłem z rozmiarem i teraz wziąłbym któryś z mniejszych modeli...
    Jeśli Benro Cię zaciekawi to warto poczytać http://www.optyczne.pl/57.1-poradnik...zy_torba_.html a jak masz jakieś pytania to służę pomocą.
    D5100, SB-910, N35 1.8G, N18-105, A500ex+BH2

  2. #12

    Domyślnie

    Nie wiecie czy to Lowepro TLZ 50 (Lowepro kabura Toploader Zoom 50 AW) wejdzie d5100 z obiektywem 18-105? Nie chcę większej, bo chcę aby wszedł tam tylko aparat z tym obiektywem i ewentualnie drugi aku oraz filtr polra.

  3. #13

    Domyślnie

    Proponuję Lowepro Rezo 140 AW , wchodzi d5100 z 18x105 , ładowarka i parę dodatków . Torba niewielkich rozmiarów , stabilnie stoi , pokrowiec przeciwdeszczowy ale chyba wszystkie Lowepro to mają .
    D5100 , D5300 , AF-S DX 35mm f/1.8G , AF-S DX 18-105 VR , AF-S Nikkor 70-300 mm G IF-ED , SB-700

  4. #14

    Domyślnie

    Witam właśnie kupiłem d5100 z 18x105 i szukam torby z powiedzmy "przyszłością" Jak trochę się odłoży kasy to chciałbym kupić jakąś 50 i jakąś fajną lampę. Ale priorytetem teraz jest dla mnie futerał. Podobają mi się te pistoletowe ale tam nic nie włoży się i każdy widzi że się nosi lustrzankę za pare tysiaków a złodziei nie brakuje dlatego poszukałem i spodobał mi się LOWEPRO Nova 170 AW. Czy taki pomieści na spokojnie d5100 z 18x105 z tulipanem plus stałkę 50 i lampę i ładowarkę. Czy może być problem? chciałbym jak najmniejszy co pomieści wszystko. Czy raczej polecacie inny poszukać? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Pozdrawiam Jakub.

  5. #15

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Yey Zobacz posta
    Witam właśnie kupiłem d5100 z 18x105 i szukam torby z powiedzmy "przyszłością" Jak trochę się odłoży kasy to chciałbym kupić jakąś 50 i jakąś fajną lampę. Ale priorytetem teraz jest dla mnie futerał. Podobają mi się te pistoletowe ale tam nic nie włoży się i każdy widzi że się nosi lustrzankę za pare tysiaków a złodziei nie brakuje dlatego poszukałem i spodobał mi się LOWEPRO Nova 170 AW. Czy taki pomieści na spokojnie d5100 z 18x105 z tulipanem plus stałkę 50 i lampę i ładowarkę. Czy może być problem? chciałbym jak najmniejszy co pomieści wszystko. Czy raczej polecacie inny poszukać? Z góry dziękuję za odpowiedzi
    Pozdrawiam Jakub.
    Zakup torby lub plecaka należy dokładnie przemyśleć.Raczej kup coś większego bo sprzętu będzie przybywać.
    Wiem,że myslimy, że aktualny zestaw nam wystarczy na długo ale z reguły tak nie jest.Duże torby są pojemne ale nieporęczne.Celuj od razu w plecak!No chyba że będziesz chodził ze sprzętem tylko do cioci na imieniny.
    Ja miałem tak;mała torba-duża torba-mały plecak-wiekszy plecak.Nie popełniaj tego błędu!!!
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

  6. #16

    Domyślnie

    Witaj. No przeglądałem plecaki ale są trochę nieporęczne i duże przede wszystkim. Na dzień dzisiejszy posiadam tylko jeden obiektyw i mojego nikona. Jestem całkowitym amatorem. W tej chwili się uczę podstaw fotografowania i na przyszłość myślę dokupić lampę bo ta co jest w lustrzance jest trochę słaba i w dodatku obiektyw mam duży i zasłania trochę. Masz rację że sprzęt będe kompletował ale myślę tylko o jednym dodatkowym obiektywie ze względu na duży koszt. Ja nie jestem jakimś zamożnym człowiekiem a wydać na obiektyw tysiąc czy za lampę 700 zł to jest bardzo dużo ale zawsze fascynowała mnie fotografia i postanowiłem trochę z bólem wydać te 2200 za aparat i jestem zadowolony. Teraz szukam statywu i myślę że najlepszym będzie Velbon Sherpa 600 ale też koszt 350zł nie jest mały i myślę o jakiejś niezniszczonej używce. Tak samo torba też bym chciał by była w miarę tania i podejrzewam że gdybym nie trafił na to forum to bym miał statyw za 70zł z allegro i torbę nikona za też 70zł ale jak coś kupuję to z głową i by mi posłużyło trochę.
    Więc w najbliższych 2-3 latach na pewno kupię lampę i jakiś obiektyw. Chciałbym by mi się to zmieściło w torbie i oczywiście ładowarka i bateria i karty pamięci. No Jak twierdzisz że ta może okazać się mała to może by szukać 180? Ona ma pare centów więcej i myślę że zmieściła by drugi obiektyw (jak by mi się uwidziało jakiś zoom kupić). Czy radzicie jakąś inną kupować? Może ktoś ma 170 lub 180 używaną ale w bardzo dobrym stanie? Bo nie powiem koszt nowej jest duży ale jak nie będe miał alternatywy to kupię.
    Dziękuję za każdą radę.
    Pozdrawiam Jakub.

  7. #17

    Domyślnie

    Z torbą sprawa jest niejednoznaczna.Po pierwsze,co będziesz focił? Najbliższe otoczenie czy będą to plenerowe wypady czy dalsze wyjazdy?.Przeładowana torba i statyw w plenerze urwie Ci szyję a plecak da komfort.Jedni na wakacje zabierają cały sprzęt a inni body z jednym obiektywem.W domu też można cały sprzęt trzymać w torbie albo na półce.To są indywidualne preferencje i sam wypracujesz własną metodę bo każdy będzie radził inaczej.Nie ma jednej opcji na każdą okazję.Ja mam mniejszą torbę i plecak.Jeżeli to hobby Cię fascynuje sprzętu będzie przybywać.Ja też miałem poprzestać na body i obiektywie a nie mam nieograniczonych możliwości finansowych.
    [Nikon d7100]+[Sigma10-20/4-5,6]+[Sigma17-50/2,8]+[Sigma70-200/2,8 OS]+[sb700] +[różne klamoty]

Strona 2 z 2 PierwszyPierwszy 12

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •