Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Aparaty Fuji typu XPRO1 XE1 X100 X10 i lampy ze stopką Nikon

    Mam dwa proste pytania:
    1. Czy stopka lampy w kompaktowych aparatach Fuji typu XPRO1 XE1 X100 X10 jest kompatybilna z lampami Nikona ?
    2. Jeśli tak - tao jaki zakres automatyki jest przenoszony przez stopkę:
    - nastawy typu ISO, ogniskowa itp ?
    - CLS (ale tu już chyba zbyt wiele wymagam) ?
    Dominik
    Fujifilm X10 | D90 | S 10-20 | T 28-75 | N 70-300 VR | N 35 | Metz 58 AF1 | Metz 48 AF1 l Lensbaby
    flickr

  2. #2

    Domyślnie

    1. Tak
    2. Żaden

    posiadam plecaczek a w nim kliszaczek, tudzież teczkę a w niej cyfróweczkę | moje 500px

  3. #3

    Domyślnie

    To jeszcze dodam, że X100 świetnie pracuje z zewnętrznym flashem, ale musisz w menu ustawić właśnie pracę z zewnętrzną lampą, gdyż inaczej będzie równocześnie odpalał też z wbudowanej. NIezależnie, czy lampę Nikona wstawisz na sanki, czy przez jakiś wyzwalacz. X100 + tani trigger 1+2 oraz posiadane z racji systemu dwie lampy Nikona i można cuda robić. Co ciekawe, to właśnie X100,a nie X-Pro1 czy X-E1, dają największe możliwości kreatywnego wykorzystania lamp, gdyż za sprawą centralnej migawki bez problemu synchronizują się na wszystkich czasach, np. 1/2000s. A wszystko razem mieści się w małej torbie... tak, X100 daje radę z flashem

  4. #4

    Domyślnie

    Mam rozumieć, że lampa nikona tudzież wyzwalacz dedykowany do nikona odpali? To super, bo ciągle się zastanawiałem jak to zrobić bo wyzwalaczy do fuji nie widziałem.
    X-T10: xf 35f2, xf90
    D600:

  5. #5

    Domyślnie

    U mnie SB80DX normalnie odpala na X10, oczywiście w trybie M.

  6. #6

    Domyślnie

    Wyzwalacz odpali, ale albo zwykly prosty w trybie manualnym, a jesli juz masz pocket wizard pod automatyke nikona, to trzeba software'owo przestawic w tryb manualny, bo pod CLSem oczywiscie nie zadziala. Ale zeby nie gmerac co chwila w PW ja kupilem wyzwalacz + dwa odbiorniki Photixa za chyba cale 150zl i dziala bezblednie.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •