Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Kto wie może to już ostatnie w tym roku ...

    ... kwiatki

    Witam
    Jedno zdjęcie z sobotniego spaceru.

    Nikon D800 | Nikkor 70-200 vr | iso 400 | 170 mm | f4 | 1/1250s

    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

  2. #2

    Domyślnie

    Wszystko fajnie tylko światełek brakuje przez co klatka jest szaraaaaa
    FX

  3. #3

    Domyślnie

    Ja to chyba ślepy jestem i udam się do optyka coby zakupić okulary, ja dziwnym trafem widze kolory na zdjęciu, niebieskie niebo, w tle złote liście, biało-żółte kwietki, zieloną trawę i kolorowe ubranko dziecka, a że nie ma słońca ? Natura ma to do siebie że nie zawsze to słońce świeci i nie każdy jak widać sztywno trzyma się zasady, nie ma słońca, nie pstrykam, Mnie się podoba pozdrawiam
    Coś tam, coś tam .... i jeszcze troszkę ....

  4. #4

    Domyślnie

    Ja też jakoś szarzyzny nie widzę, piękna fotka i piękne kolory
    Nikon i tak już zostanie...
    Krzysztof

  5. #5

    Domyślnie

    A ten wyraźny cień pod rękawem to niby skąd się wziął?.. Ostre cienie = musiało być słońce (albo inne źródło silnego światła). Wyciąganie z cieni sprowadziło zdjęcie do lekkiego poziomu szarości, osobiście wolę mocniej podkręcić czernie, nawet tracąc szczegóły, ale - jak kto lubi
    FX / 20 / 35 / 50 / 85

  6. #6

    Domyślnie

    Dzięki za komentarze, też jestem zwolennikiem dużego kontrastu - tutaj akurat coś takiego mi pasowało.
    Słońce oczywiście było, zdjęcie robione tuż przed 15. Warunki natomiast, które były (mała przejrzystość powietrza, niebo pokryte bardzo cienkimi smugami chmur) sprawiały, że światło nie było bardzo kontrastowe - cienie nie potrzebowały mocnego wyciągania.
    Nie twierdzę, że było identycznie jak na zdjęciu - starałem się zbliżyć do naturalnego wyglądu.
    Pozdrawiam Mirek
    Dyplomata to człowiek ,który powie ci spier... w taki sposób ,że będziesz czuł zachwyt przed zbliżającą się podróżą

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •