Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18
  1. #1

    Domyślnie Ubezpieczenie sprzetu NIKON D800 - AZJA

    Witam,

    Bede wyjazdowo na 3 tygodnie Tajlandia, Wietnam, Kambodza.
    Czy ktos wie jakie ubezpieczenie mozna kupic na aparat, obiektywy itp i gdzie ?...

    Moze ktos wie czy trzeba taki sprzet zglaszac na wjezdzie do tych panstw ?
    Ponoc trzeba wypelnic jakas deklaracje, zeby nie byc oskarzonym o szmuglowanie towaru.

    Nie wiem, czy w dobrym watku ogloszenie dalem.

    Pozdrawiam
    Darek
    .................................................. .................................................. ............
    www.greniuk.com

  2. #2

    Domyślnie

    Nawet w Polsce ciężko ubezpieczyć...

    Spytaj w biurze podróży, powinni mieć ofertę takich ubezpieczeń.

  3. #3

    Domyślnie

    No to ladnie ...
    Mieszkam na stale w Londynie ... Bede szukal mozliwosci u mnie ...
    Jedno ubezpiecznie znalazlem, ale to caloroczne i na caly Swiat co za tym idzie nie maly koszt ...

    Dzieki
    I czekam na jakies podpowiedzi ...

    Darek
    .................................................. .................................................. ............
    www.greniuk.com

  4. #4

    Domyślnie

    A w biurze podróży nie mają żadnych propozycji?
    To chyba najsensowniejsze wyjście, wprawdzie nigdy nie próbowałem, ale to wydaje się logiczne.

  5. #5

    Domyślnie

    Jutro bede dzwonil i pytal, mam ubezpieczenia przez bank na sprzet fotograficzny podczas krotkich wyjazdow ale do £500 ...

    Jutro bede dzwonil ...
    .................................................. .................................................. ............
    www.greniuk.com

  6. #6

    Domyślnie

    W tych krajach nie trzeba wypełniać takich deklaracji, no chyba że mówimy o kwotach powyżej 10k USD. A i tak raczej chodzi o gotówkę niż sprzęt.

    Upewnij się co będzie pokryte z ubezpieczenia; np kradzież, uszkodzenie - przez co i kogo, itp. I oby nie było potrzebne.

    Uważaj na dwie sprawy:
    - szczególnie w turystycznych miejscach zdarzają się "wyrywki" przez zmotoryzowanych, im głębiej w interior tym bezpieczniej. Dużo osób używa czarnej taśmy na logo aparatu + pasek no-name. Albo pasek-rękawica (nie znam polskiej nazwy).
    - klimatyzacja: jak z ostrej klimy wyjdziesz na zewnątrz, woda skropli się momentalnie; oby wie wewnątrz aparatu. Co prawda tam teraz pora sucha, ale i tak będzie wilgotno.

    Miłego wyjazdu i oby ubezpieczenie było niepotrzebne.

  7. #7

    Domyślnie

    Dzięki za fajne wskazówki.
    Mam już pasek CarrySafe. Bez nazw I z linka stalowa nie do przecięcia nozem bo właśnie zmotoryzowani pojezdzaja I obcinaja jak ktoś nosi na szyji.
    Za tydzień wyjazd a nikt mi nie chce ubezpieczyć aparatu wartego 3 500 000 funtow. To znaczy chcą ale na cały rok a ją chce na 2 tyg.

    Darek
    ___________
    A powyżej jest zawsze pytanie albo odpowiedź...
    .................................................. .................................................. ............
    www.greniuk.com

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gdariusz Zobacz posta
    Za tydzień wyjazd a nikt mi nie chce ubezpieczyć aparatu wartego 3 500 000 funtow. To znaczy chcą ale na cały rok a ją chce na 2 tyg.
    A co ta za aparat?
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  9. #9

    Domyślnie

    Pomyłka 3 500 funtow

    Darek
    ___________
    A powyżej jest zawsze pytanie albo odpowiedź...
    .................................................. .................................................. ............
    www.greniuk.com

  10. #10

    Domyślnie

    to chyba z obiektywami.

    protectyourbubble.com za ok £15/mies.

    Ja mam sprzet ubezpieczony w photoguard.co.uk, ale uzywam caly rok
    D4,D700+grip,N14-24&24-70&70-200/2.8,50/1.4g,85/1.4g,sb-900

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •