Close

Strona 1 z 119 1231151101 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 1186
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Łyczanka
    Posty
    22

    Smile Książki do nauki fotografii

    witam
    jestem zainteresowany kupnem ksiażki, która opisuje może nie wszystko, ale wiele zagadnień związanych z fotografią cyfrową. czy ktoś może polecić jakiegoś autora?

    dzięki i pozdrawiam
    K70

  2. #2

    Domyślnie

    A czym sie rozni fotografia cyfrowa do innej?
    Zasady fotografii sie zmieniaja?

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    A czym sie rozni fotografia cyfrowa do innej?
    Zasady fotografii sie zmieniaja?
    same zasady fotografowania sie nie zmieniają, ale zwróć uwagę, że te wszystkie książki o fotografii cyfrowej po prostu w połowie traktują o tym jak zgrać fotki na dysk i jak podnieść jasność i inne sprawy z tym związane
    FX

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Łyczanka
    Posty
    22

    Smile wrocław - piękne miasto...

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    A czym sie rozni fotografia cyfrowa do innej?
    Zasady fotografii sie zmieniaja?
    witam.

    bardzo przepraszam, że nie dopracowałem swojego pytania. Oczywiście, zasady fotografii się zasadniczo nie zmieniają…, ale pytając o książkę, która mówi o fotografii cyfrowej miałem na myśli obszar technologiczny: zasada działania matrycy, rodzaje matryc, jak powstaje obraz, jak powstaje plik, co to jest format RAW, jak go obrabiać, co się dzieje w pliku jak się zmienia jakiś parametr w jakimś programie, jak czytać histogram, i tym podobne. Zgrywać z aparatu do komputera potrafię. Rozjaśnić też.
    Wydawało mi się, że zadałem precyzyjne pytaniem, ale jak widzę myliłem się. Książek jest wiele, i zawsze jest jakaś „najlepsza” w sensie ma najwięcej pochlebnych opinii.(niekoniecznie musi być najlepsza dla każdego). Przez słowo najlepsza mam na myśli taka, która w przystępny sposób omawia większość zagadnień z którymi musi się zapoznać człowiek, który stał się właścicielem aparaty cyfrowego…

    pozdrawiam

  5. #5

    Domyślnie

    Ksiazki do PSa Scotta Kelbyego, poza tym reszte poradnikow mozna pominac, poniewaz teraz ksiazki pisze sie byle jak.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Łyczanka
    Posty
    22

    Smile

    dzięki wielkie.

    pozdrawiam

  7. #7

    Domyślnie

    kolega pytał o książkę dotyczącą zagadnień technicznych związanych z fotografią cyfrową ... nie sądzę aby książki Kelbyego odpowiedziały mu na pytania dotyczące matryc itd. A nawet w kwestii PS'a nie są rzetelną pozycją (choc na pewno wygodną i początkującym PSujom w prosty sposób wyjaśnią wiele kwestii - choc według mnie uczą mechanicznego powtarzania zaprezentowanych schematów a nie samodzielnego myślenia - mam 2 pozycje tego pana)

    Nie polece żadnych książek technicznych dotyczących fotografii cyfrowej ale mam wrażenie żze gALL nie do końca zrozumiał post kolegi.

    A co do PS'a polecam Reall Life Photoshop CS / CS2 Techniki przetwarzania obrazów i przygotowania ich do druku.
    Książka sporo na wyrost. I "kobylasta" i droga. ok 150pln .. ale naprawdę warto.

    [Edit]
    Choc jeśli mają to byc podstawowe zagadnienia w dziedzinie obróbki obrazu w PS (miedzy innymi ) to faktycznie Kelby powinien na początek wystarczyc.

    Pozdrawiam.
    Ostatnio edytowane przez andar ; 20-03-2007 o 17:16 Powód: dodatkowe przemyślenia.
    Michał 'andar' Wargin :: www.andar.pol.pl
    D300, MB-D10, D70s N18-70, N50 1.8D, N70-200 2.8 VR, SB800, SC-29, torby/sakwy DOMKE

  8. #8

    Domyślnie

    Wiem o co mu chodzilo ALE nie widzialem jeszcze dobrej ksiazki opisujacej powstawanie obrazu na matrycy ani dobrego opisu jak interpretowac histogram, o tym jak wyglada RAW i tego typu rzeczy. W wiekszosci ksiazek sa tylko wzmianki o tym. Nie ma dobrej pozycji o tym traktujacej. A potem i tak wszystkie ksiazki z napisem "fotografia cyfrowa" sa podrecznikiem do programow graficznych.

  9. #9
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Daleko od szosy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez gALL Zobacz posta
    Wiem o co mu chodzilo ALE nie widzialem jeszcze dobrej ksiazki opisujacej powstawanie obrazu na matrycy ani dobrego opisu jak interpretowac histogram, o tym jak wyglada RAW i tego typu rzeczy. W wiekszosci ksiazek sa tylko wzmianki o tym. Nie ma dobrej pozycji o tym traktujacej. A potem i tak wszystkie ksiazki z napisem "fotografia cyfrowa" sa podrecznikiem do programow graficznych.
    W takim razie polecam Real World Camera Raw i Photoshop CS 2 Bruce'a Frasera.
    Jest tam więcej niż potrzebuje przeciętny użytkownik.
    Co do pytania k70 to książki Scott'a Kelby traktują raczej o obróbce niż o samej fotografii.

    Jeśli chodzi o to co napisał andar:
    "nie sądzę aby książki Kelbyego odpowiedziały mu na pytania dotyczące matryc itd. A nawet w kwestii PS'a nie są rzetelną pozycją"

    Pisanie, że książki Scott'a są nierzetelną pozycją jest nadużyciem.
    Jestem grafikiem i trochę się w tym temacie orientuję.
    Książki te są pisane prostym językiem i są idealne dla osoby która zaczyna a mam wrażenie, że kolega jest osobą początkującą.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2007
    Miasto
    Daleko od szosy
    Posty
    48

    Domyślnie

    Jeśli satysfakcjonuję Cię jakaś uproszczona książka o fotografii cyfrowej to książka z serii Szkoła Fotografowania National Geographic; Fotografia cyfrowa - Rob'a Shepphard'a być może będzie dla Ciebie dobra.

    Pozdrawiam

Strona 1 z 119 1231151101 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ksiązki do nauki Lightrooma - jaka?
    By smogg9 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 20:14
  2. Książki o fotografii ślubnej
    By sebastian.zbytniewski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 03:46
  3. materiały do nauki fotografii
    By migafka in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 22:44
  4. Książki o fotografii ślubnej
    By Floyd Rose in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •