Close

Strona 69 z 119 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 681 do 690 z 1186
  1. #681
    sidthar
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Borkowski Zobacz posta
    zna ktoś z was te pozycje?
    1. POZA KADREM. ŻYĆ FOTOGRAFIĄ, ŻYĆ Z FOTOGRAFII
    2. MODELOWANIE ŚWIATŁEM. FOTOGRAFIA PORTRETOWA W PRAKTYCE

    opłaca się kupić?
    Ad 1 - wlasnie ja przeczytalem. Mysle, ze ksiazka warta swej ceny. Wiele wskazowek, przyjemnie sie czyta. Dodam, ze duChemin niedawno przeszedl na nikona

    Pozdrawiam,
    Tomek

  2. #682

    Domyślnie

    dla meni wszystko jedno czy ktoś foci canonem nikonem czy sonym, ważne zeby treść byłą warta uwagi
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  3. #683

    Domyślnie

    Może ktoś polecić książkę która będzie uzupełnieniem albo rozwinięciem książek Patersona ?
    FX
    Drupta Druoflex1 f6,3 75mm l Zeiss Ikon Ercona Novonar Anastigmat f4,5/ 110mm

    tu są moje zdjęcia

  4. #684

    Domyślnie

    ale dokładniej, chodzi ci o rozwiniecie tematu ekspozycji, portretu kreatywności czy czego?
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  5. #685

    Domyślnie

    Mam wrażenie że Paterson opisuje wszystko tak "łopatologicznie" żeby było łatwe do przyswojenia przez to trochę pobieżnie chodzi mi o książkę lub książki które traktują te tematy bardziej dogłębnie.
    FX
    Drupta Druoflex1 f6,3 75mm l Zeiss Ikon Ercona Novonar Anastigmat f4,5/ 110mm

    tu są moje zdjęcia

  6. #686

  7. #687

    Domyślnie

    Szczerze mówiąc mnie książki Petersona jakoś nie kręcą. Przeczytałem, żeby nie było że nie wiem o czym mówię. Mam w domowej biblioteczce "Ekspozycję...", "Czas naświetlania..." i "Kreatywną fotografię bez tajemnic". Dostałem jako prezent. Bez wątpienia facet ma dorobek i warsztat wyniesiony na podstawie lat doświadczeń. Ale wykorzystanie światłosilnych obiektywów od poziomu f/5.6 - tłumacząc to chęcią wyizolowania obiektu z tła, a pozostałej reszty w zasadzie najczęściej przy f/8 - f/16, jest dziwne co nieco. I jeszcze to ciągłe wspominanie bez czego nie mógłby się obyć... W jednym rozdziale jest to statyw, w innym obiektyw 35-70, w innym 17-35, a jeszcze innym filtr szary. Książki Petersona są dla początkujących i amerykanów, pisane bardzo powierzchownie, żeby nie powiedzieć czegoś mocniejszego. Dużo tekstu to po prostu zapychacze tworzące odpowiednią liczbę wierszówki.

    Nie mówię, że nie warto tego czytać, bo nic nie wnosi. Wyrażam tylko swoje zdanie na ich temat.
    Ostatnio edytowane przez panoramix ; 10-01-2011 o 21:01

  8. #688

    Domyślnie

    Dzięki za propozycje na pewno skorzystam. Książki Patersona potraktowałem jako bardziej obszerną instrukcje obsługi i dowiedziałem się z nich bardzo dużo polecę każdemu początkującemu. Jedno co się też powtarza zawsze to jego "piękna żona" na którymś zdjęciu w książce o portrecie jest zdjęcie na którym aż bije sztuczność jej piersi
    FX
    Drupta Druoflex1 f6,3 75mm l Zeiss Ikon Ercona Novonar Anastigmat f4,5/ 110mm

    tu są moje zdjęcia

  9. #689

    Domyślnie

    Sporo by czytać co napisaliście wcześniej :P ode mnie mogę polecić dla rozpoczynających przygodę z cyfrówką, całkiem niezłą książkę wydał Nikon Polska czyli: Radość fotografowania. Przewodnik po świecie obrazu" dodawany do kitów. Książka opisuje rzecz jasna całe dobrodziejstwo Nikona ale zwraca uwagę na podstawowe zasady w fotografii, jest ładnie wydana, ciekawe zdjęcia i jak zwykle mnóstwo tematów typu: "jak zgrać zdjęcie" :P ale jak mówię dla początkujących fajna bo raczej ZACIEKAWI niż zrazi.

    Poza tym polecam, dla bardziej zaawansowanych:

    - Światło w fotografii. Magia i nauka: Fil Hunter, Steven Biver i Paula Fuqua (wyd. Galaktyka);
    - oczywiście cała "wszelkość" Scotta Kelbyego;

    pozdro;

  10. #690

    Domyślnie

    Czy ktoś jest już w posiadaniu:
    "Światło w fotografii. Warsztaty ze Scottem Kelbym"
    czy warto?
    Szczególnie chodzi mi o zawartość CD.

Strona 69 z 119 PierwszyPierwszy ... 1959676869707179 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ksiązki do nauki Lightrooma - jaka?
    By smogg9 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 20:14
  2. Książki o fotografii ślubnej
    By sebastian.zbytniewski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 03:46
  3. materiały do nauki fotografii
    By migafka in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 22:44
  4. Książki o fotografii ślubnej
    By Floyd Rose in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •