Close

Strona 2 z 119 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 1186
  1. #11
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Łyczanka
    Posty
    22

    Smile

    dzięki wielkie. widziałem Real World Camera Raw i Photoshop CS 2 Bruce'a Frasera i wydaje mi się, że jest w miarę odpowiednia dla mnie. w podstawowych kwestiach zadowoli mnie, a i jakbym się rozwinął to też będzie służyć. niemniej jednak zobaczę pozostałe propozycje i wybiotę tą najbardziej właściwą.

    dzięki wielkie

    pozdr
    k70
    Ostatnio edytowane przez k70 ; 20-03-2007 o 23:04

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Third Eye Zobacz posta
    Pisanie, że książki Scott'a są nierzetelną pozycją jest nadużyciem.
    Jestem grafikiem i trochę się w tym temacie orientuję.
    Książki te są pisane prostym językiem i są idealne dla osoby która zaczyna a mam wrażenie, że kolega jest osobą początkującą.
    Third-Eye zgadzam się może i jest to nadużycie (bo rzetelne są) ale jak napisałem podają gotowe recepty na gotowe problemy. Co zresztą podkreśliłem w mojej wypowiedzi.

    Zresztą, sam jako grafik (miło poznać kolegę po fachu) polecasz serie Real World, która, również moim zdaniem, jest najlepsza.

    Książki i tak zostały wybrane.

    pozdrawiam i miłej lektury.
    Michał 'andar' Wargin :: www.andar.pol.pl
    D300, MB-D10, D70s N18-70, N50 1.8D, N70-200 2.8 VR, SB800, SC-29, torby/sakwy DOMKE

  3. #13

    Domyślnie

    ABC fotografii cyfrowej, Tomasz Wójcik
    bardzo polecam
    Ostatnio edytowane przez matka997 ; 21-03-2007 o 15:22

  4. #14

    Domyślnie

    jeśli chodzi o PS-a to spotkałem się z programem który mniej więcej był chyba 3 płytami dvd z filmami i komentarzem do obsługi PS'a. Nazywało się to bodajże Total Training Photoshop ale nie pamiętam kto to prowadził. Osobiście nauczyłem się z tego całkiem niezłej ilości przydatnych rozwiązań jakie oferuje PS CS2.

    Co do książek o fotografii cyfrowej nie znam żadnej godnej polecenia pozycji.
    Zapraszam Michał Klimont
    Tutaj nie radzę zaglądać: Click
    [/I]

  5. #15

    Domyślnie

    Total Training Photoshop - prowadzi niejaki Dake McCalland - świetny fachowiec a materiał z TT PS CS2 naprawde sporo daje. niestety owe DVD swoje kosztują.
    Michał 'andar' Wargin :: www.andar.pol.pl
    D300, MB-D10, D70s N18-70, N50 1.8D, N70-200 2.8 VR, SB800, SC-29, torby/sakwy DOMKE

  6. #16

    Domyślnie

    Na poczatek moze "ABC fotografii cyfrowej i obróbki zdjęc" ksiazka podzielona na trzy rodziały
    I wrowadzenie do fotografi cyfrowej
    II fotografia doskonala- tajniki
    III cyfrowa ciemnia fotograficzna

    Zdjęcia robić każdy może, jeden lepiej, drugi gorzej…

  7. #17

    Domyślnie Książki

    Na rynku jest multum książek o fotografi cyfrowej, po prostu różni "pisarze" złapali wiatr w żagle...
    Prawie w ciemno można kupować książki Scotta Kelby, ten język, wiedza, a nawet dowcipy, a przede wszystkim doświadczenie i praktyka, a nie bezmyślne zrzuty ekranów. Zwróćcie tylko uwagę na podobne o PS I PS Elements tegoż autora.
    Jest jeszcze, nie pamiętam Autora, wybitna (mam ją w firmie) "Tajemnice kanionu", to już SUPER.
    Pozdrawiam
    Waldy

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andar Zobacz posta
    Third-Eye zgadzam się może i jest to nadużycie (bo rzetelne są) ale jak napisałem podają gotowe recepty na gotowe problemy. Co zresztą podkreśliłem w mojej wypowiedzi.

    Zresztą, sam jako grafik (miło poznać kolegę po fachu) polecasz serie Real World, która, również moim zdaniem, jest najlepsza.

    Książki i tak zostały wybrane.

    pozdrawiam i miłej lektury.
    mam pytanko odnośnie tych książek z serii real world, czy one sie nadają dla poczatkującego psiarza czy raczej dla sredniozawansowanego ??
    N D800|N 24-70/2.8|N70-200/2.8|N 85/1.4|

  9. #19

    Domyślnie

    Scott Kelby nie tylko pisze o PS-ie. Ja ze swojej strony polecam książeczkę pt. "Sekrety mistrza fotografii" http://www.empik.com/produkt?product...rafii_cyfrowej
    Bardzo fajna pozycja. Może nie ma dużo o matrycach i inny aspektach technicznych itp.
    D300S/1 J1 /N AF-S 35@1,8/ N AF-S 50@1,4/N AF-S 85/1,8/AF-S VR 18-200/ SB-800/ Capture NX2

  10. #20

    Domyślnie

    Przypomniałem sobie o jeszcze jednej autor BEN LONG - Fotografia Cyfrowa. Cegła, ale jest tam o matrycach, histogramach, technice itp. (sprzęt trochę nieaktualny). Nie czyta sie tak fajnie jak "sekrety mistrza fotografii", ale jest dużo więcej.
    D300S/1 J1 /N AF-S 35@1,8/ N AF-S 50@1,4/N AF-S 85/1,8/AF-S VR 18-200/ SB-800/ Capture NX2

Strona 2 z 119 PierwszyPierwszy 12341252102 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ksiązki do nauki Lightrooma - jaka?
    By smogg9 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 20:14
  2. Książki o fotografii ślubnej
    By sebastian.zbytniewski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 03:46
  3. materiały do nauki fotografii
    By migafka in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 22:44
  4. Książki o fotografii ślubnej
    By Floyd Rose in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •