Close

Strona 102 z 119 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 1186
  1. #1011

    Domyślnie

    Koledzy polećcie jakąś książkę do nauki posługiwania się lampą błyskową, myślałem o zmianie body nowsze z lepszym używalnym ISO ale chyba taniej będzie póki co nauczyć się posługiwać lampą którą już mam Dzieki z góry.
    D90 + Sigma 17-50 + Nikkor 35 + YN-685;
    Fujifilm X-T20 + Fujifilm 15-45 + Fujifilm 27 2.8

  2. #1012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dho'ine Zobacz posta
    Koledzy polećcie jakąś książkę do nauki posługiwania się lampą błyskową, myślałem o zmianie body nowsze z lepszym używalnym ISO ale chyba taniej będzie póki co nauczyć się posługiwać lampą którą już mam Dzieki z góry.
    Neil Van Niekierk - Lampa błyskowa w fotografii ślubnej (tam nie ma niemal nic o fotografii ślubnej ale jest wszystko o lampie)

    Neil Van Niekierk - Fotografia z lampą błyskową w praktyce (dużo o strobingu)

  3. #1013

    Domyślnie

    + Bryan Peterson "Lampa błyskowa bez tajemnic" (http://www.empik.com/szukaj/produkt?...Peterson+Bryan),
    Joe McNally "Z pamiętnika lampy błyskowej" (http://www.galaktyka.com.pl/product,,384.html),
    oraz Mike Hagan "The Nikon Creative Lighting System" (po angielsku, niestety).

  4. #1014

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kadziu55 Zobacz posta
    Myślę, że to będzie coś dla Ciebie:
    http://allegro.pl/sztuka-pozowania-w...139078934.html
    Z kolei ja mam pytanie o fotografię portretową w plenerze raczej w naturalnym świetle
    Odpuść sobie tą pozycję => 95% to opisywanie, życia i osób zajmujących się fotografią.

    Praktycznych porad to na palcach jednej dłoni można znaleźć => to jest moje zdanie po przeczytaniu tej książki. Może ja tylko tyle znalazłem ;/
    "Nikon"

  5. #1015

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Gwynbleidd Zobacz posta
    Z tego co się zorientowałem to profil tematu jest troszkę inny, ale wole spytać tutaj niż zakładać nowy:
    Jakie książki o fotografach polecacie? Chodzi mi o biografie, opowiadania i tego typu rzeczy.
    Coś jak "Zawód: fotograf" Niedenthala czy "Nasierowska" wydawnictwa Marginesy.
    Właśnie przeczytałam "Nasierowska fotobiografia" w poszukiwaniu jakiś fajnych kobiecych wzorców i jestem mega rozczarowana. Książka ma w zasadzie tylko powiedzieć "Nasierowska wielką fotografką była" a jak się szuka czegoś konkretnego to cisza... nic w tej książce nie ma oprócz tego że jest ładna i ma sporo obrazków też ładnych. Zero informacji szczegółowych, zero czegokolwiek, co by było ciekawe, tylko i wyłącznie przesłodzona biografia i ukazanie Nasierowskiej przez pryzmat gwiazd polskiej TV, które fotografowała... Nuda, nie mam pojęcia czemu dostała jakąkolwiek nagrodę, chyba dlatego że jest kilka cytatów sławnych osób mówiących dobrze o fotografce.
    Mam nikona i nie zawaham się go użyć.... zenita też )))
    Moja radosna twórczość -> FB

  6. #1016

    Domyślnie

    Coś o fotografach? bardzo proszę. Przeczytałem obie i mogę polecić:
    Chris Niedenthal. Zawód: Fotograf
    Artyści mówią. Wywiady z mistrzami fotografii
    N

  7. #1017

    Domyślnie

    Witam

    Moja dziewczyna jest filologiem angielskim i dostała w tym roku kilka godzin tygodniowo w technikum fotograficznym - już tłumaczę o co chodzi.

    Poszukuje książki o fotografii najlepiej wraz z ćwiczeniami w języku angielskim. Chodzi o "szlifowanie" języka angielskiego zawodowego (w zawodzie fotografa naturalnie). Byłoby ekstra jeśli książka będzie rekomendowana przez MEN (Ministerstwo Edukacji Narodowej).

    Z góry dzięki

  8. #1018

    Domyślnie

    jestem w technikum foto i niestety takich ksiazek nie mamy, nie wiem czy wgl istnieją
    x-pro2 + xt-10 | 23 2.0 + 35 1.4 + 50 2.0 <3
    www.ma-foto.pl

  9. #1019

    Domyślnie Książka

    Cytat Zamieszczone przez Marcin Borkowski Zobacz posta
    jestem w technikum foto i niestety takich ksiazek nie mamy, nie wiem czy wgl istnieją
    Oj, ciężko, myślę, że w Polsce ani jednego egzemplarza takiej książki. Gdzie indziej nie wiem.

  10. #1020

    Domyślnie

    Czy coś z poniższych książek biorąc pod uwagę zawartość merytoryczną i cenę jest warte zakupu?

    Inspirujące fotografie. Warsztaty fotograficzne | Lynne Eodice
    Czarno-biały kadr. Kreatywna fotografia | Harold Davis
    Nagi obiektyw. Sztuka fotografowania aktów i obróbka zdjęć | Kay Michael Kuhnlein, Harald Heim
    Zen i sztuka fotografii. Od inspiracji do obrazu | Wayne Rowe
    Perfekcja w fotografii. Od inspiracji do obrazu | George Barr
    Fotografia przyrodnicza. Techniki pracy najsłynniejszych fotografów natury | Chris Weston
    Światło w fotografii. Warsztaty ze Scottem Kelby | Scott Kelby
    Mistrzowskie ujęcia. Tim Grey o perfekcyjnej obróbce zdjęć | Tim Grey
    Technika HDRI w fotografii. Od inspiracji do obrazu | Christian Bloch


    Książki widziałem w jednym z dużych marketów z cenie 12zł, wszystkie z wydawnictwa Helion.

Strona 102 z 119 PierwszyPierwszy ... 25292100101102103104112 ... OstatniOstatni

Podobne wątki

  1. Ksiązki do nauki Lightrooma - jaka?
    By smogg9 in forum Obróbka zdjęć w PS, LR itp. Tutoriale
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 17-02-2016, 20:14
  2. Książki o fotografii ślubnej
    By sebastian.zbytniewski in forum Ludzie - fotografia okolicznościowa i albumowa
    Odpowiedzi: 35
    Ostatni post / autor: 11-10-2015, 03:46
  3. materiały do nauki fotografii
    By migafka in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-12-2013, 22:44
  4. Książki o fotografii ślubnej
    By Floyd Rose in forum Fotografia - tematy ogólne
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 06-11-2010, 23:07

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •