Nie znalazłem takiego tematu więc zapytam tu. Czy ktoś mi może wyjaśnić dlaczego D7000 rejestruje potwornie wielką arberrację z obiektywem/obiektywami, które nie wykazują prawie żadnej arberracji? Przykładowe zdjęcie D7000+55-200 ED (pierwsza edycja) Ogniskowa 55mm f:4 gdzie (w/g optycznych) arberracja sięga super wysokiego poziomu .... aż 0,01% ????? Arberracja występuje praktycznie z każdym obiektywem, który z D80 takiego efektu nie dawał. Jedyny wyjątek, to Vivitar 75-205, który miał straszną arberrację z D80, a z D7000 jej nie ma.
Zdjęcie
Szukaj



Odpowiedz z cytatem

Skontaktuj się z nami