Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1
    strychnina
    Gość

    Domyślnie problem z ostrzeniem

    Witam wszystkich jestem nowy więc jeżeli walnę jakąś skuchę to przepraszam.
    Mam pytanie dotyczące nikona d 7000. Puszka na początku była ok ale po paru imprezach coś się rozjechało i na trzech obiektywach tzn 35 1.8, 17-50 2.8, 17-50 2.8 aby osiągnąć graniczą ostrość w punkt trzeba na precyzyjnej korekcie AF ustawić wartość -20. Zadałem pytanie do firmy Nikon jak to reklamować no i otrzymałem odpowiedź, która mnie trochę załamała:

    "Panie ........... za nim odesłał bym Pana do serwisu to prosiłbym jeżeli jest to możliwe o przesłanie do nas przykładowych zdjęć w celu dokładniejszej analizy.

    Testowe zdjęcia proponowałbym wykonać w formacie NEF (RAW) z użyciem pojedyńczego autofokusa (AF-S) wyłączjąc w aparacie wszystkie zbędne funkcje takie jak (D-LIGHTING, wyostrzanie itp) bez żadnej wstępnej obróbki pod kątem około 45 stopni używając do tego statywu i specjalnej tabeli do testowania AF. W przypadku obiektywów o maksymalnej przesłonie (f/1.4;f/1.8;f/2) ustawiamy przesłone f/2.8
    Gdy testy będą wykonywane na obiektywach o maksymalnej przesłonie (f/2.8;f/3.5;f/4) ustawiamy przesłone f/5.6, ponieważ na takiej samej przesłonie serwis wykonuje testy pod ewentualną kalibrację. "

    Czy to jest prawda?
    Jeżeli tak to jaki jest sens kupowania lustrzanki z obiektywem poniżej f/3.5. Proszę o pomoc jak to załatwić bo zaczynam stwierdzać, że sprzęt Nikona to straszne dziadostwo (druga puszka i druga wtopa na tym samym, pierwszą sprzedałem z obiektywem kitowym i na f/5.6 było rewelacyjnie tylko trochę ciemno) i na pewno żadnemu znajomemu go nie polecę.

    Pozdrawiam

  2. #2
    strychnina
    Gość

    Domyślnie

    Czyżby nikt nie miał problemów z ostrością?

  3. #3

    Domyślnie

    Jak masz problem z aparatem, to pakuj go w paczkę i do serwisu, a nie baw się w jakieś zdjęcia.

    Jak masz aparat na gwarancji, to jedyne co mogą zrobić, to odesłać Ci z informacją, że nic nie stwierdzono.

  4. #4
    strychnina
    Gość

    Domyślnie

    no tak ale jak oni go na przesłonie 5.6 przetestują to faktycznie mogą nic nie stwierdzić. A tu chodzi oto żeby mieć ostrość na 2.8.

  5. #5

    Domyślnie

    Przesłona nie ma znaczenia czy AF trafia czy nie.

    Jak stwierdzą, że nic mu nie dolega, to nic mu nie dolega i musisz pomyśleć nad kalibracją szkieł.

  6. #6
    strychnina
    Gość

    Domyślnie

    no w te szkła to nie chce mi się wierzyć skoro wszystkie tak samo trzeba przestawiać ale sprawdzę z innym body.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •