Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6
  1. #1

    Domyślnie Nikkor AF-S DX 55-300mm f/4.5-5.6G ED VR

    Co sądzicie o tym obiektywie? Czy jest on dobry czy zły. Słyszałem, że poprzednia wersja miała coś z VR, że się psuł. I teraz nie wiem czy powinno się go kupować? Czy jest on ok?

  2. #2

    Domyślnie

    Przeczytaj:

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=210503

    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=161592

    o tym obiektywie jest mnóstwo informacji na forum (użyj szukajki). Sam kupiłem ten obiektyw w tym tygodniu. Jestem zadowolony, ale więcej będę mógł powiedzieć po dłuższym czasie użytkowania.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szymon Nowak Zobacz posta
    Co sądzicie o tym obiektywie? Czy jest on dobry czy zły. Słyszałem, że poprzednia wersja miała coś z VR, że się psuł. I teraz nie wiem czy powinno się go kupować? Czy jest on ok?
    Jest tylko jedna wersja tego obiektyw, więc nie możliwe, aby poprzednia się psuła.

    Co do samego obiektywu - mniejszy, lżejszy i gorszy brat 70-300 VR, ale też 2x tańszy.
    W centrum kadru ostry dla 70 do ~220mm, poza centrum gorzej, kręci mordą i ma kiepską osłonę przeciwsłoneczną, powooolny AF. Dobra stabilizacja - VR II.

    Czy warto - za 300 zł więcej jest Tamron 70-300 USD - który ma trochę lepszą budowę, możliwość pełnej manualnej regulacji ostrości i chyba lepszą jakość optyczną. Jest za to większy i wyraźnie cięższy.
    Dodatkowo ma 5 lat gwarancji.
    Musisz sobie odpowiedzieć, czy warto dopłacać do tych różnic.

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Jest tylko jedna wersja tego obiektyw, więc nie możliwe, aby poprzednia się psuła.

    Co do samego obiektywu - mniejszy, lżejszy i gorszy brat 70-300 VR, ale też 2x tańszy.
    W centrum kadru ostry dla 70 do ~220mm, poza centrum gorzej, kręci mordą i ma kiepską osłonę przeciwsłoneczną, powooolny AF. Dobra stabilizacja - VR II.

    Czy warto - za 300 zł więcej jest Tamron 70-300 USD - który ma trochę lepszą budowę, możliwość pełnej manualnej regulacji ostrości i chyba lepszą jakość optyczną. Jest za to większy i wyraźnie cięższy.
    Dodatkowo ma 5 lat gwarancji.
    Musisz sobie odpowiedzieć, czy warto dopłacać do tych różnic.
    Co do tego, że 70-300 VR jest tańszy się nie zgodze, 70-300 to raczej lepszy/droższy brat 55-300VR (przynierzałem się do niego ale mnie nie stać)
    Nie za bardzo niestety chce wchodzic w Tamrona.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Szymon Nowak Zobacz posta
    Co do tego, że 70-300 VR jest tańszy się nie zgodze, 70-300 to raczej lepszy/droższy brat 55-300VR (przynierzałem się do niego ale mnie nie stać)
    Nie za bardzo niestety chce wchodzic w Tamrona.
    EDIT; Żle zrozumialem i poprostu mnie na 70-300VR nie stać gdyż ja chciałem wziąść D7000+18-105 KIt+ 70-300VR ale mnie nie stać gdyż wychodzi około 6.2k PLN

  6. #6

    Domyślnie

    Witam, jeszcze istnieje coś takiego jak rynek wtórny gdzie 70-300 można wyrwać za 1200 zł, ale oczywiście można dopłacić 1000 zł i mieć nowy co nie znaczy, że ma się w czymś różnic od używki jeśli wiemy co kupujemy i od kogo
    puszka i kilka oczek do niej

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •