Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 49
  1. #1

    Domyślnie Liczba przewodnia w lampach Nikona i innych

    Jako, że nie znalazlem odpowiedniego działu, na początek przywitam sie tutaj. Jestem niezupelnie początkującym fotografem - z foto mam do czynienia artystycznie od bardzo wielu lat, ale Bóg chciał, że na ładnych parę lat zająłem sie czymś innym i najprościej mówiąc wypadłem z tematu. Niedawno postanowilem powrócić do swojej pasji w nowym wydaniu i zakupiłem nowy aparat Wybór padł na D7000. Pominę tu problemy z AF, o których dopiero dziś przeczytałem. U siebie ich nie zauważyłem.

    Do rzeczy.... Chcę dokupić lampę. W grę wchodzą 2 najwyższe modele Nikona lub coś z Metza. Pytanie, które chcę Wam zadać brzmi, dlaczego SB-910 ma liczbe przew. 34, podczas, gdy u Metza taką liczbę mają „średniaki” (najmocniejsza ma chyba aż 58 ). Czy to jest jakoś inaczej mierzone??

    Bedę wdzięczny za odpowiedzi i pozdrawiam

    ps. odpowiedź na te pytanie rodzi kolejne pytanie: Lepiej slabsza systemowa, czy może „mocniejsza” Metza?
    Ostatnio edytowane przez Pieter ; 24-10-2012 o 21:52

  2. #2

    Domyślnie

    Liczba przewodnia nie może być inaczej mierzona. Jest to odległość na której obiekt zostanie poprawnie oświetlony.

    Co LP to musisz jeszcze dokładnie przeczytać dla jakich parametrów jest to wartość...

    Metz 58 AF-2 ma 58m, dla 105mm, ale dla 35mm ma 42m.
    Metz 50 AF-1 ma 36m - więc już tylko 2 więcej od SB-910.
    SB-800 ma LP 38m dla 35mm.


    Nowe lampy Nikona są słabsze od poprzednich modeli.
    Gdy konkurencja podnosi moc lamp, Nikon mami funkcjami, które w większości przypadków są nie bardzo potrzebne - jak wzorce oświetlenia.

  3. #3

    Domyślnie

    Dziękuję. Czyli poniekąd potwierdzileś moje podejrzenia, że te 58 u Metza to nie zawsze jest 58. Ale.. i tak wychodzi na to, że porównywalnej mocy lampki u Nikona wychodzą mniej więcej 2x drożej (albo i 3 x)

  4. #4

    Domyślnie

    Nie problem zrobić mocną lampę. Problem zrobić lampę stabilną i z odpowiednimi funkcjami.
    SB-700 wychodzi niewiele drożej od Metza 50 AF-1:
    dolicz futerał, dyfuzor, stopka, filtry temperaturowe - ok 250-300 zł czyli tyle ile różnica między lampami, a i tak Metz ma mniej funkcji niż SB-700, jest tylko mocniejszy.

  5. #5

    Domyślnie

    hmm. Niby tak. Już prawie nawet bylem zdecydowany na SB-700, ale u mnie ciężko z decyzją więc szala się przechyla raz w jedną raz w drugą stronę.

  6. #6

    Domyślnie

    tak z ciekawości - YN460II ma GN=38, tania lampka i mocna.
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez militarius Zobacz posta
    tak z ciekawości - YN460II ma GN=38, tania lampka i mocna.
    Tania i mocna, ale bez TTL, bez zooma... i g**** jakość.
    Rzeczywista moc lampy ledwo co osiąga 34....

    Zawsze za ok 100 zł można kupić TUMAXa DSL880AF
    Ostatnio edytowane przez GonzoG ; 24-10-2012 o 22:35

  8. #8

    Domyślnie

    TTL must be
    Produkty takich firm nie mają u mnie lekko

  9. #9

    Domyślnie

    Też byłem przed wyborem SB-700 vs Metz 50 AF-1 - wygrał Metz, ale za cenę 460zł....
    co do wyboru:
    http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=217115

  10. #10

    Domyślnie

    Chociaż zawsze byłem fanem Metza, ale ostatnimi czasy to już zdecydowanie nie to samo, co kiedyś. Za to przekonałem się do tańszego Nissina, i jutro wyląduje u mnie druga już sztuka tej firmy (jedna kupiona do pracy po padzie właśnie Metza), czyli Di866 Mark II. Jakością wykonania może trochę ustępuje Sabinie, ale wbrew pozorom nie aż tak bardzo, za to jeśli chodzi o możliwości, tu już właściwie nie widać różnicy, za to cena zdecydowanie na korzyść Nissina.
    Kocham ludzi bez względu na kolor skóry i kraj pochodzenia.
    Dziękuję temu, kto mi da kawałek chleba.
    Nie jestem zdolny do nienawiści, umiem przebaczać i jestem tylko psem

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •