Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie D80 i problem z Autofokusem

    Witajcie! Byłem tu wieeeeki temu!!! I wracam niestety w nienajlepszych okolicznościach... Mianowicie mój aparat przestał reagować - coś się stało i AF nie ostrzy. Sprawdzałem naszkle ze śrubokrętem i z silnikiem - na obu to samo. Sprawdzałem ustawienia w menu i aparat robi zdjecia tylko w ustawieniu AF na M (na bagnecie).

    Problem tkwi pewnie gdzieś z baterią? Możliwe? Gdy ruszyłem nią wówczas ożył wewnętrzny wyświetlacz (ten zielony w wizjerze) bo i ten przestał razem z objawami AF działać, niestety aparat nadal szuka po długości na ogniskowej (w przód i w tył) ostrości i znaleźć nie może... Jeździ w tę i we w tę. PRzy ustawieniu AUTO (program zdjęć) również nie dobiera dynamicznie pola (nie podświetla go na czerwono na siatce)

    Styki czyste, aparat nigdy nie upadł. ZAWSZE z namaszczeniem traktowany i z ostrożnością.

    Może ktoś się spotkał z takim problemem? Jestem załamany;(
    Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła

  2. #2

    Domyślnie

    Przedmuchaj gruszką czujnik AF (na dole pod lustrem i przeczyść styki obiektywu i body.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    Styki czyste - spiryt... Niestety zero reakcji wciąż... Dodam że silnik sprawny.
    Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła

  4. #4

    Domyślnie

    Gruchą przedmuchane... Nadal to samo.
    Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła

  5. #5

    Domyślnie

    Nikt nic nie wymyśli? Hmm... Chyba pozostaje jedynie serwis..
    Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła

  6. #6

    Domyślnie

    Może zawilgocenie?
    Jeżeli komora lustra czysta i nie ma możliwości aby sensor AF był zabrudzony, to usterka przez Ciebie opisana nie jest taką, którą sam mógłbyś usunąć nie demontując aparatu.

  7. #7

    Domyślnie

    Aparat dziś ląduje w serwisie... Nie ogarniam tego.
    Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła

  8. #8

    Domyślnie

    Jutro odbieram aparat po naprawie. Nie oddałem go do autoryzowanego serwisu na Postępu, a do poznańskiego speca. Diagnoza to "układ autofokusa + wyczyszczenie zawilgocenia aparatu". O ile pierwsze nawet logiczne, to na drugą część diagnozy zrobiłem oczy jak 5 złoty. Aparat NIGDY nie był w cieżkich warunkach eksploatowany - dżungla, deszcz, wilgotny las, czy choćby zwykła mgła! Od przeszło roku wykorzystywany głównie w domu lub w słoneczne dni na spacerach... ZAWSZE po pstrykaniu lądował w suchutkim, cieplutkim plecaku... Skąd więc wilgoć? Jutro się dowiem... Interesuje mnie jednak koszt jaki musiałbym ponieść za naprawę w serwisie nikona. Tutaj do zapłaty mam kwotę 295zł. Ciekaw jestem ile zapłaciłbym za Warszawę? Ktoś pomoże?
    Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła

  9. #9

    Domyślnie

    Zawilgocenie elektroniki i elektrokorozja jej elementów może powstać nie tylko przy wymienionych przez Ciebie warunkach, ale również podczas gwałtownych zmian temperatur.
    Jeżeli faktycznie autoryzowany serwis Nikona stwierdziłby zawilgocenie elektroniki, zaproponowaliby Ci wymianę uszkodzonej płyty - czyli koszta nie opłacalne (wymianę płyty zasilania w d80 dwa lata temu mojemu klientowi wyceniono na 1800zł, a jej naprawa u mnie kosztowała go 7x mniej.
    Dlatego serwis autoryzowany moim zdaniem tylko do napraw gwarancyjnych.

  10. #10

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź... Zatem nie przepłaciłem? ;]
    Nikon D80, Nikon F50, Zenit, Nikkor AF-S 24-85 mm 3,5-4,5 G; Nikkor 28-80 mm 3,5-5,6 D; Nikkor 50 mm 1,8 D; Jupiter 135 mm 3,5; Nikon SB-24 Szukam kolejnego szkła

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •