Close

Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7
  1. #1
    Krisglab
    Gość

    Domyślnie Problem SB-600+D70

    Witam szanownych grupowiczów po raz pierwszy.
    Proszę o radę dotyczącą sprzętu z tematu.
    Wczoraj kupiłem SB-600 i nie mogę jej zmusić do poprawnego działania z moim D70.
    Wszystkie zdjęcia wychodzą "niedoświetlone".
    Piszę w "niedoświetlone" ponieważ problem nie dotyczy jednej czy dwóch przysłon.
    Lampa wcale nie daje żadnego efektu, jakby nie miała synchronizacji.
    Nie mam doświadczenia z lampami, to moja pierwsza, ale próbowałem wszystkich sposobów i zawsze to samo.
    Wyzwalany błysk jest bardzo słaby (1/64?). Cała reszta wydaję się być ok.
    Tzn. zoom lampy działa, odpięta od korpusu lampa błyska pełną mocą.
    Sytuacja powtarza się niezależnie od wybranego pomiaru światła czy trybu pracy aparatu.
    Nie ma także różnicy pomiędzy trybem TTL a TTL BL.
    Zastanawiałem się czy wina leży po stronie obiektywu (Sigma 18-200) ale z Nikorem 50mm 1.8 jest identycznie.
    Wcześniej nie korzystałem z zewnętrznych lamp, wiec nie wykluczam winy korpusu.
    O co chodzi?

  2. #2

    Domyślnie

    A nie masz w aparacie ustawionej korekty mocy na minus?
    Jakie fotki wychodzą z lampą wbudowaną w aparat?
    Pozdrawiam
    Tomek
    Puszka, statyw i negatyw - takie kiedyś były czasy, a dziś to same cyfrasy...

  3. #3
    Krisglab
    Gość

    Domyślnie

    Z wbudowana lampa wszystko jest ok. Ustawienia a aparacie na 0, a ich zmiana nie ma wplywu na prace lampy.

  4. #4
    luck29
    Gość

    Domyślnie

    Witam.

    Mam identyczny problem z Tumax-em 880. Fotki sa niedoswietlone. Chyba pojde do sklepu sprawdzic korpus.
    Chyba, ze cos robie zle. Ale w probowalem wszystkiego.

  5. #5
    Krisglab
    Gość

    Domyślnie

    Sprawa się wyjaśniła.
    Podpiąłem lampę do D200 kolegi i sytuacja taka sama, podczas gdy jego lampa z moim body działała ok.
    Czyli wina lampy na 100%. Decyzja: jadę wymienić do Saturna.
    Miły Pan z Punktu Obsługi Klienta prosi abym zaprezentował wadliwe działanie lampy.
    Podpinam, robię zdjęcia i... *%@#^*(
    ...wszystko w porządku. Wyszedłem na durnia.
    Ale jako, że moje przekonanie do lampy legło w gruzach nadal chciałem ją wymienić.
    I tutaj o dziwo spotkałem się z dziwnymi spojrzeniami trzech już wtedy Panów.
    Bo wszystko jest ok, bo nie ma podstaw, bo kierownik...
    Hola, hola chłopcy...
    Skończyło się na tym, że dopłaciłem i mam sb-800, czyli wydałem na lampę 2,5x tyle ile założyłem pierwotnie, nie mam pojęcia o połowie jej funkcji a moje body jest warte 2/3 jej ceny.
    Po prostu super...
    Mam nadzieję, że 800-ka odpłaci mi za to dobrymi zdjęciami.

  6. #6
    luck29
    Gość

    Domyślnie lama tumax

    Witam.

    U mnie tez sprawa wyjasniona. Poszedlem do sklepu z lampami, wymienilem na nowa - to samo !!! Wniosek wina lampy. Wrocilem do sklepu, podpielismy 4 szt. tumaxa-to samo. Wniosek wina aparatu. Poszedlem tam gdzie nabylem aparat, podpielismy sb-600 sb 800 i dwa metz'y - i .... wszystko ok !!! Wniosek lampa chyba nie jest mi pisana.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez luck29 Zobacz posta
    Witam.

    U mnie tez sprawa wyjasniona. Poszedlem do sklepu z lampami, wymienilem na nowa - to samo !!! Wniosek wina lampy. Wrocilem do sklepu, podpielismy 4 szt. tumaxa-to samo. Wniosek wina aparatu. Poszedlem tam gdzie nabylem aparat, podpielismy sb-600 sb 800 i dwa metz'y - i .... wszystko ok !!! Wniosek lampa chyba nie jest mi pisana.
    jest Ci pisana ale tylko sabina
    pozdrawiam
    MiNiStRy


Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •