Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie pilna prośba o radę...

    Witam,
    Koledzy, wiem że był podobny post już na forum, ale dotyczący porównania dwóch modeli body - na zasadzie - co lepsze.
    Ja mam inne pytanie, mianowicie czy warto pozbyć się dwuletniego d3000 i dołożyć ok 500 zł do nowego body d3100?
    Czy np. nie zauważę żadnej różnicy w jakości zdjęć i taka zamiana nie ma sensu...?
    Mam do tego szkła widoczne w stopce postu...

    Po co mi to? - chodzi mi o polepszenie jakości zdjęć - zwłaszcza krajobraz i architektura, możliwość robienia zdjęć nocą...
    Zauważę różnicę?

    Czy np. lepiej dołożyć kolejne 500 (razem 1000) i kupić d5100 lub d3200? Czy rożnica między nimi a d3100 jest warta kolejnych 500 zł?

    Dzięki wielkie za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Zauważysz dość znaczną różnicę przy wysokim ISO. Przy ISO do 400 różnicy raczej nie będzie.
    Nie usunięto podpisu, ponieważ użytkownik nie posiadał linku do strony komercyjnej.

  3. #3

    Domyślnie

    ja bym zmienial
    zyskasz wszystko.

    D5100 da super mozliwosci.
    Jak masz kase to doplac.
    Jak nie masz, to d3100. Nie czekaj az dozbierasz, bo wyjdzie w koncu nowy model, a zdjecia uciekaja

    D3100 nie mialem w reku, ale zmiana bedzie na pewno ogromna na plus.
    Ostatnio edytowane przez d90 ; 11-10-2012 o 22:23
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez d90 Zobacz posta
    Jak nie masz, to d3100. Nie czekaj az dozbierasz, bo wyjdzie w koncu nowy model, a zdjecia uciekaja
    Nowy model już wyszedł. Zwie się D3200.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bk2x Zobacz posta
    ...
    Po co mi to? - chodzi mi o polepszenie jakości zdjęć - zwłaszcza krajobraz i architektura, możliwość robienia zdjęć nocą...
    Zauważę różnicę?
    Jedyne w czym zauważysz różnicę to mniejsze szumy na czułości. W jakości zdjęć - raczej nie, a jeśli nawet, to nie będzie to zasługą matrycy, bo CCD w D3000 daje przyjemniejsze kolory niż CMOS w D3100.

    Co do jakości zdjęć - robisz zdjęcia w JPEG czy RAW ?? jeśli RAW to czym wywołujesz >>

    Cytat Zamieszczone przez bk2x Zobacz posta
    Czy np. lepiej dołożyć kolejne 500 (razem 1000) i kupić d5100 lub d3200? Czy rożnica między nimi a d3100 jest warta kolejnych 500 zł?
    Jak zmieniać, to już rzeczywiście na D5100 lub D3200, tu możliwe, że zobaczysz różnicę w jakości zdjęć, pod warunkiem ich odpowiedniego obrobienia, bo zdjęcia prosto z puszki będą niemal jednakowe... ba, ja po zmianie D60 na D7000 miałem wrażenie, że D7000 robi gorsze zdjęcia.

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez GonzoG Zobacz posta
    Co do jakości zdjęć - robisz zdjęcia w JPEG czy RAW ?? jeśli RAW to czym wywołujesz >>
    głównie RAW i do tego zabawa PS CS5...

    Kurcze, chyba jednak zdecyduję się na 3100 na razie... szkoda mi kasy, którą chyba lepiej będzie do jakiegoś szkła makro dołożyć...

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bk2x Zobacz posta
    d3000 i dołożyć ok 500 zł do nowego body d3100?
    Możesz się nieźle rozczarować, po za mniejszymi szumami na wyższych iso jakością raczej nie będziesz zachwycony
    D600 / Tamron 17-35 2.8-4 DI OSD / N70-300 VR IF ED / N35 1.8 ED
    Olympus E500 / Sigma EX 30 1.4 / Zuiko 14-42 /

  8. #8

    Domyślnie

    Napiszę tak:
    Nowe nie zawsze musi być lepsze, czasami może rozczarować, w tym przypadku korpus praktycznie ten sam, różnica zasadnicza to matryca.
    D3100 CMOS
    D3000 CCD
    Obydwie mają wady i zalety, wybór zawsze należy do kupującego.
    Znalazłem ciekawy artykuł: Chęć posiadania nowego sprzętu chyba i ja muszę się leczyć.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bk2x Zobacz posta
    szkoda mi kasy, którą chyba lepiej będzie do jakiegoś szkła makro dołożyć...
    To zostaw korpus i inwestuj w szkła

  10. #10

    Domyślnie

    Na plus D3100 zaliczyłbym ponadto co napisali koledzy Live View którego nie posiada D3000, a co może się okazać pomocne przy fotografii kraobrazowej i architektury.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •