Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20
  1. #1

    Domyślnie Fotografia produktu - srebrne powierzchnie odbijające.

    Witam,

    Mam problem z fotografowaniem antyków z zaokrąglonymi powierzchniami jak łyżki, misy, wazy etc ... Posiadam trochę sprzętu i miejsca ale nie za bardzo wiem jak ogarnąć temat żeby zdjęcia wychodziły dobrze. Przedmioty z fakturą i nieregularną powierzchnią robi się w miarę łatwo ale np łyżki w nieatrakcyjny sposób odbijają aparat, fotografa, pomieszczenie i wszystko co naokoło ...

    Dysponuję dwoma speed lightami i trzema lampami studyjnymi. Mam beauty disha, softboxy i tym podobne. Jest tu ktoś z doświadczeniem w tego typu fotografii kto mógłby pomóc? Materiałów instruktażowych w necie za bardzo nie mogę znaleźć ...

    Póki co osiągam taki efekt. Zdjęcia z minimalną obróbką. Obiekty stoją na szybie a tło jest przepalone dwoma lampami z softboxami. Z boku od góry świecę octą.

    1

    2

    3

  2. #2

    Domyślnie

    http://www.fotopolis.pl/index.php?n=9928 polecam przeczytać , jest rodział o fotografowaniu przedmiotów metalowych i jak zaświecić do tego
    Coś tam, coś tam .... i jeszcze troszkę ....

  3. #3

    Domyślnie

    Jeżeli chodzi o zdjęcie łyżki to wydaje mi się, że namiot bezcieniowy trochę pomoże.
    || 5D + 85 1.8 || R+600 + YN622C ||
    Zapraszam - https://www.facebook.com/photo.kf

  4. #4

    Domyślnie

    Pyra001 nie wiesz może czy można tą książkę kupić w postaci pdf? Niestety nie mogę czekać tygodnia na wersję drukowaną ...

    militarius też tak podejrzewam z tym że nie jestem pewien. Jeśli ma ktoś z tym doświadczenia to proszę o jakieś konkrety - zamówię na przyszłość bo już któryś raz z kolei trafia mi się podobne zlecenie.

  5. #5

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Flux Zobacz posta
    Pyra001 nie wiesz może czy można tą książkę kupić w postaci pdf? Niestety nie mogę czekać tygodnia na wersję drukowaną ...

    militarius też tak podejrzewam z tym że nie jestem pewien. Jeśli ma ktoś z tym doświadczenia to proszę o jakieś konkrety - zamówię na przyszłość bo już któryś raz z kolei trafia mi się podobne zlecenie.
    Niestety nie posiadam takowej wiedzy, mam tę książkę i wiem że jest tam bardzo dokładnie wszystko opisane i rozrysowane, wszystko w etapach i z opisem co i jak należy poustawiać aby otrzymać założony efekt, i nie jest to tylko kwestia samych lamp, ale także softboksów, zastawek, i innych podobnych "zabawek"
    Coś tam, coś tam .... i jeszcze troszkę ....

  6. #6

    Domyślnie

    Ja takie produkty robię tak:


    Oświetlenie z tyłu przez duży softbox. Dodatkowo zmiękczam światło dużą blendą przeźroczystą rozłożona nad produktami. Sztuka likwidacji odbić w główce łyżki polega na odpowiednim kącie pod jakim ustawiasz światło, blendę i aparat.
    1. światło z tyłu lekko z góry
    2. blenda między softem a produktem z góry
    3. aparat z góry przed produktem.
    Canon, Sony, Nikon, Samsung... i tak najważniejsze jest światło

  7. #7

    Domyślnie

    m-a-r to co pokazałeś jest wręcz genialne! Dokładnie takie coś chodzi mi po głowie. Myślisz, że to się uda z przedmiotami leżącymi na szybie i prześwietlonym tłem? Kombinowałem na wszystkie sposoby. Zbudowałem nawet małe pomieszczenie na wzór namiotu ciemniowego i niestety nie wychodziło mi to jak powinno. Mam taką blendę, pokombinuje jak piszesz.
    Ostatnio edytowane przez Flux ; 07-10-2012 o 17:58

  8. #8

    Domyślnie

    te upierdliwe rzeczy z wzorkami podejrzewam ze najlepiej bedzie focic robiac kilka fot i skladajac je do kupy

  9. #9

    Domyślnie

    Kolego Flux proponowałbym robić takie zdjęcia na czymś innym niż szklany blat. Bezcieniowo wyglądają jakby były zawieszone w powietrzu Proponuję jakąś powierzchnię lakierowaną, która nada charakteru zdjęciom.

  10. #10

    Domyślnie

    RAFAL_PAWLEWICZ To co piszesz niewątpliwie ma sens z tym, że nie jestem w stanie przekonać klienta do tego aby nie rezygnował z cieni jakie rzucają przedmioty. Poza tym mi osobiście brak cieni też nie spędza snu z powiek - pozwala jeszcze bardziej skoncentrować się na samym przedmiocie, jego wzorach, fakturze etc. To są antyki na sprzedaż.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •