Close

Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: D700 af-mf

  1. #1

    Domyślnie D700 af-mf

    Użytkownikiem D700 jestem od niedawna i powiedzcie mi proszę czy się mylę?. Nie można przyciskiem AF-ON albo Fn przełączać się pomiędzy trybami "manual" i "auto" focusa. Ale chodzi mi o takie działanie jak w aparatach innych firm, czyli naciśnięcie i puszczenie tryb "manualfocus" ponowne naciśniecie i puszczenie powrót do "autofocus"

  2. #2

    Domyślnie

    Tak jak piszesz nie można. Masz od tego przełącznik z boku.
    Illuminatio per scientia et technicae...

  3. #3

    Domyślnie

    Od biedy wszystkie szkła G prócz kita chyba mają "automatyczny manual focus" tzn. możesz ostrzyć manualnie w trybie AF za pomocą pierścienia.

  4. #4

    Domyślnie

    Dziękuję za odpowiedź. Wcześniej używałem Minolty 7D i A700 (w obu jest taki przełącznik, w miejscu AF-ON) Teraz przyzwyczajenia się odzywają i początki są trudne.

  5. #5

    Domyślnie

    Nie chce zakladac nowego watku wiec zapytam tutaj. Przy jakiej jasnosci obiektywu AF w D700 zacznie miec problemy?
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Meggido Zobacz posta
    Nie chce zakladac nowego watku wiec zapytam tutaj. Przy jakiej jasnosci obiektywu AF w D700 zacznie miec problemy?
    Sprecyzuj pytanie.
    ... ucze sie patrzec i widziec...
    i duqa z tego...

  7. #7

    Domyślnie

    Pewnie chodzi o to przy jakim otworze względnym są dostępne pola AF, w D700 to jest chyba f/5.6
    z pozdrowieniami - Krzysiek
    Nikon Z6 + Zf + Z9 + N14-24/2.8S + N24-70/2.8S + N70-200/2.8G VR II + N35/1.8S + N50/1.8S + 75/1.5 + N85/1.8S + N105/1.4E

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MstrG Zobacz posta
    Pewnie chodzi o to przy jakim otworze względnym są dostępne pola AF, w D700 to jest chyba f/5.6
    Dokladnie o to mi chodzi.
    Pozdrawiam
    Jacek
    "Skądkolwiek wieje wiatr, zawsze ma zapach Tatr"

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •