Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 19
  1. #1
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2012
    Miasto
    Głogów / Zielona Góra
    Posty
    8

    Domyślnie File does not contain image data - problem z d70s

    Witam, od dłuższego czasu mam problemy z nikonem d70s; najpierw zepsuł się wyłącznik (nie da się wyłączyć aparatu), jakiś czas temu pojawiły się problemy z robieniem zdjęć - na górnym wyświetlaczu pokazują się jakieś błędy typu "cha", "err" i nie pamiętam co jeszcze... Niezwykle frustrujące, bo chcę wykonać zdjęcie w danym momencie - naciskam spust i nic, patrze na wyświetlacz: "cha" i trzeba wyciągać baterię... Teraz przyszedł czas na niemniej frustrujący problem: po wykonaniu iluś zdjęć, włączam podgląd i zamiast obrazków na niektórych widnieje komunikat: "file does not contain image data". Po prostu pliki się zepsuły, tylko nie mam pojęcia w jaki sposób bo kupiłem markowy (nie chiński) sprzęt, nowy, dbam o niego, nie wgrywałem jakichś firmwareów, nie rozkręcałem, nie grzebałem, aparat ani razu mi nie upadł, nie używam jakichś zamienników baterii, karty mam SanDiska. Od czasu do czasu je formatuje ale to nie pomaga. Zdjęcia zawsze zgrywam kablem usb bezpośrednio z aparatu.

    Proszę pomóżcie, co może być przyczyną wyżej wymienionych problemów i jakie są ewentualne rozwiązania bo zaczynam żałować, że związałem się z marką kupując lampę pod nikona... Nie wymagam Bóg wie czego, a skoro aparat nie może spełnić podstawowej funkcji do jakiej został stworzony to już chyba o czymś świadczy.

    Z góry dziękuję za pomoc

  2. #2

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rutki Zobacz posta
    Zdjęcia zawsze zgrywam kablem usb bezpośrednio z aparatu.
    Specjalistą nie jestem, ale albo właśnie w tym jest problem (jakieś przebicia napięcia czy jak to się fachowo nazywa uszkodziły elektronikę), albo to po prostu starość. Ale obstawiałbym to pierwsze rozwiązanie, bo nikomu z moich znajomych wciąż używających d70s nic się nie popsuło - zresztą i u Ciebie to raczej elektronika niż mechanika. I to wygląda, jakby uszkodzenia się kumulowały.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rutki Zobacz posta
    Witam, od dłuższego czasu mam problemy z nikonem d70s;
    1.najpierw zepsuł się wyłącznik (nie da się wyłączyć aparatu),..
    2.jakiś czas temu pojawiły się problemy z robieniem zdjęć...
    3.Teraz przyszedł czas na niemniej frustrujący problem: po wykonaniu iluś zdjęć, włączam podgląd i zamiast obrazków na niektórych widnieje komunikat: "file does not contain image data"..
    4.zaczynam żałować, że związałem się z marką kupując lampę pod nikona...
    5.Nie wymagam Bóg wie czego, a skoro aparat nie może spełnić podstawowej funkcji do jakiej został stworzony to już chyba o czymś świadczy.
    -poczekaj jeszcze, az się spali płyta główna
    -kupiłeś lampę zamiast wysłać aparat do serwisu ??
    -aparat nie spełnia podstawowej funkcji bo o niego nie dbasz (j/w) to już chyba o czymś świadczy...
    Cytat Zamieszczone przez creep Zobacz posta
    I to wygląda, jakby uszkodzenia się kumulowały.
    Ostatnio edytowane przez barb ; 01-10-2012 o 08:52

  4. #4
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2012
    Miasto
    Głogów / Zielona Góra
    Posty
    8

    Domyślnie

    Dzwoniłem kiedyś do serwisu Nikona, po długiej rozmowie stwierdzono, że problem z wyłącznikiem to wina elektroniki, koszty naprawy byłyby większe niż koszt korpusu. Powiedziano mi też, że w niczym to nie przeszkadza i można robić zdjęcia, o jakim więc nie dbaniu piszesz ?

    I proszę bez sarkastycznego tonu, jeśli ktoś nie ma nic rzeczowego do powiedzenia to proszę się nie udzielać.

  5. #5
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    To wygląda jak totalne padnięcie elektroniki na pysk. Masz aparat od nowości? Jeśli nie, to ciężko przewidzieć co poprzedni właściciel nawywijał. Co dalej? Zależy jaki masz budżet. Jak cienko z kasą, możesz spróbować namierzyć gdzieś płytę główną do D70s, sama wymiana dla średnio utalentowanego elektronika to pół godziny. Nie ma jednak gwarancji, że to płyta leży i może się okazać, że wyrzuciłeś pieniądze.

    Jeśli masz większy luz z kasiorą, celuj w używane D80, a najlepiej D90. Jak kupisz zadbany model, będziesz baaardzo zadowolony, zwłaszcza z D90. D70s to już zabytek, szkoda nerwów.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  6. #6
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    01 2012
    Miasto
    Głogów / Zielona Góra
    Posty
    8

    Domyślnie

    Tak jak napisałem aparat kupiłem nowy. Kurcze gdyby nie satysfakcjonowała mnie jakość zdjęć czy obsługa tego zabytku to chętnie celowałbym w coś nowszego, ale zarówno te 6 mln pixeli, wygoda obsługi jak i użytkowania są dla mnie bardzo ok, wręcz lepiej trzyma mi się d70siątkę niż np d90 No i nie ukrywam, że aspekt finansowy też przemawiałby za wskrzeszeniem d70s.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    D70s to już zabytek, szkoda nerwów.
    Fakt że naprawa tego modelu może być nieopłacalna ale pisanie że zabytek i szkoda nerwów to nie fair
    Ja tam przy D90 traciłem nerwy zwłaszcza jak przyszło 35tkę założyć i w coś dalszego niż 2m trafić
    Może zabytek ale zdjęcia pomijając bardzo trudne warunki super można zrobić a użytkowanie to sama przyjemność - pliki małe ale wystarczające nawet do całkiem dużych powiększeń... po prostu gość ma pecha że mu się popsuł...

  8. #8
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Pisałem to w kontekście ewentualnych napraw. Sam mam m. innymi dziadka D50.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #9

    Domyślnie

    Jeżeli to występuje na posiadanych i używanych kartach, to ja bym jeszcze spróbował z kartą inną (nową lub pożyczoną) niż te które posiadam.
    D300 N18-200VR N35 1.8 S10-20 N 180/2.8 AF N 105 2.8D N 70-210 AF 1:4

  10. #10

    Domyślnie

    Sorki za odkop ale w moim D70s pojawił się problem częściowo podobny do opisanego w pierwszym poście. Mianowicie chodzi o napis "File does not contain image data" na niektórych zdjęciach na podglądzie w aparacie. Oprócz tego pojawiło się kilka zdjęć jak na obrazku: https://imageshack.com/a/img924/6650/4Ed0Gc.jpg Na karcie pojawiło się też kilka "zdjęć" w rozmiarze 130 mb zamiast większej ilości zdjęć które zrobiłem. Przebieg aparatu to 44,5k pstryknięć

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •