Close

Strona 33 z 34 PierwszyPierwszy ... 2331323334 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 321 do 330 z 334
  1. #321

    Domyślnie

    Tylko obydwa! Jeśli wymienisz jedno to drugie też już może być na granicy wytrzymałości i będziesz miał dodatkową robotę. A dodatkowo nie zaleca się używania ogniw o różnych parametrach a na pewno nie kupisz takiego samego.

  2. #322

    Domyślnie

    Masz rację, akumulatory są lutowane szeregowo i muszą być takiej samej pojemności i kondycji. Bateria w ładowarce wykazywała błąd i dioda migała z dużą częstotliwością. Mam nadzieję , że układ elektroniki jest sprawny, ale to okaże się potem. Dobry akumulator ma 4,2 V
    Teraz próbowałem akumulator uszkodzony reanimować podłączając go do ładowarki przystosowanej do ładowania ogniw każdego z osobna, może uda mi się doładować jednakowo obydwa ogniwa i zobaczę wtedy jak elektronika zareaguje, czy wyskoczy błąd ładowania.
    Nie mam drugiego pakietu uszkodzonego bo bym się pobawił, tak dla samej ciekawości. Lubię dłubać, sprawia mi to przyjemność.
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  3. #323

    Domyślnie

    A ja mam akumulator ze sprawnymi ogniwami w których padła elektronika. Nie są one już zbyt dobrej kondycji ale do twoich testów będę się nadawać. Mogę Ci je dać za free.

    EDIT: Oczywiście jak je znajdę i jeszcze nie padły od tego leżenia odłogiem przez pół roku.
    Ostatnio edytowane przez Zbyszek ; 08-12-2019 o 23:17

  4. #324

    Domyślnie

    Chętnie przygarnę, wysłałem PW
    Wojtek: Trochę sprzętu jest, ale mało czasu.

  5. #325

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez royal90 Zobacz posta
    Już jest po sezonie i dla pomniejszych zleceń wystarczy mi jedna bateria przez co drugą mogę rozebrać. I nawet już zacząłem tak robić, nie wiele się pomyliłem, tak jak wyżej pisałem w środku siedzą dwie 18-490 (a nie jak wcześniej strzelałem 18450). Baterię rozcinamy wzdłuż linii łączącej z każdej ze stron oprócz frontu na którym znajdują się piny (tam jest płytka którą można uszkodzić).
    Poniżej załaczam foto, teraz czeka mnie drugi etap - jak to zespolić z nowymi aku 18650 które są mega popularne i tanie bo po 5 do 8 zł mamy olbrzymią pojemność w jednej parze.

    Baterie oddzielone od płytki (zgrzewy trzeba oberwać inaczej się nie da) Swoją drogą ciekawe jaką będą miały pojemność (zmierzyłem ~1400mAh) te stare aku jeśli oryginały mają po 1900, druga sprawa jeśli oryginały mają 1900mAh , a sama tylko jedna 18650 litokali ma 3400mAh i to jaka to jest różnica. No rozrzut pojemnosciowy będzie ogromny (jeden przerobiony aku na 2 wesela ? )
    No i dobra. Teraz wycinamy dziury w obudowie aku na dłuższe baterie. Po ich przymiarce wygląda to jak wygląda poniżej, mój zestaw lutowniczy lekko zdarty już więc nie bardzo miałem czym robić. W następnej kolejności oczywiście lutowanie, później przeróbka tylnej części blaszki bo wiadomo była za krótką wiec obciąłem ją i dolutowałem kabelki.

    Próba w aparacie? 0 rezultatów. no myślę spaliłem płytkę z elektroniką bo robiłem wszystko bez rękawiczek i jakiś tranzystor padł. No to co to do ładowarki - w ładowarce błąd, dioda migała. Ale myślę włożę baterię najpierw a potem podłącze do gniazdka i poszło. 3 godziny ładowania i 100% naładowania wskazało. to co to do aparatu PYK i? DZIAŁA!
    To co to teraz aby dopasować do gripa. oczywiście nie pasuje no to co robimy? Rzeźba! Lekka docinka, demonatrz przycisku PUSH zwalniającego blokady wysuwu akumulatora i siedzi jak ulał. Jeszcze tylko pokleić opakowanie na aku, wystającą część baterii okleje taśmą izolacyjną no i dopracować mocowanie aku w gripie aby się nei wysuwało (bo jeszcze nie wiem czy oryginalne zapadki blokują wysów)


    Aha, no i jeszcze jedno: Opłacalność takiej modyfikacji może i jest średniawa (chociaż koszt aku to dajmy 16zł w porównaniu z kolejnym nołnejmem newella za 60zł czy oryginałem za prawie 300zł to jest nic) to cały zachód bardziej w wygodzie. Jeśli to rzeczywiście teraz tyle bedzie w stanie działać to praktycznie całe jedno wesele (9rano fryzjerka poprzez kościół i za oczepiny do 2 rano) ~4000 RAWów zrobię na tylko tym jednym aku. Bez obaw i stresu, przekładania baterii, rozkręcania Gripa, szukania gniazdek. Zobaczymy.
    Dajcie znać czy wam się podobał mój poradnik RZEŹBIARZA i czy rozpowszechniać to gdzieś dalej

    Załącznik 32582Załącznik 32583Załącznik 32584Załącznik 32585Załącznik 32586Załącznik 32587Załącznik 32588Załącznik 32589Załącznik 32590Załącznik 32591Załącznik 32592Załącznik 32593Załącznik 32594Załącznik 32595Załącznik 32596
    Zapomniałem powiedzieć.

    Na tak zmodyfikowanym aku robię 3 tysięce RAWów - dziękuję dobranoc. Ma ktoś na oddanie zepsutą baterię? - bym sobie drugą zrobił

  6. #326

    Domyślnie

    Jeśli mam oryginalny EN-EL15 i wymienię w nim oba ogniwa to zmieni się jego wskaźnik zużycia ? Jak teraz jest 4 to wzrośnie chociaż do 3 albo 2 ?
    D750 + D7500 +D3300 + trochę słoiczków i światełek

  7. #327

    Domyślnie

    Cześć. Polecicie jakiś niedrogi zamiennik współpracujący z Z5?

  8. #328

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez royal90 Zobacz posta
    Już jest po sezonie i dla pomniejszych zleceń wystarczy mi jedna bateria przez co drugą mogę rozebrać. I nawet już zacząłem tak robić, nie wiele się pomyliłem, tak jak wyżej pisałem w środku siedzą dwie 18-490 (a nie jak wcześniej strzelałem 18450). Baterię rozcinamy wzdłuż linii łączącej z każdej ze stron oprócz frontu na którym znajdują się piny (tam jest płytka którą można uszkodzić).
    Poniżej załaczam foto, teraz czeka mnie drugi etap - jak to zespolić z nowymi aku 18650 które są mega popularne i tanie bo po 5 do 8 zł mamy olbrzymią pojemność w jednej parze.

    Baterie oddzielone od płytki (zgrzewy trzeba oberwać inaczej się nie da) Swoją drogą ciekawe jaką będą miały pojemność (zmierzyłem ~1400mAh) te stare aku jeśli oryginały mają po 1900, druga sprawa jeśli oryginały mają 1900mAh , a sama tylko jedna 18650 litokali ma 3400mAh i to jaka to jest różnica. No rozrzut pojemnosciowy będzie ogromny (jeden przerobiony aku na 2 wesela ? )
    No i dobra. Teraz wycinamy dziury w obudowie aku na dłuższe baterie. Po ich przymiarce wygląda to jak wygląda poniżej, mój zestaw lutowniczy lekko zdarty już więc nie bardzo miałem czym robić. W następnej kolejności oczywiście lutowanie, później przeróbka tylnej części blaszki bo wiadomo była za krótką wiec obciąłem ją i dolutowałem kabelki.

    Próba w aparacie? 0 rezultatów. no myślę spaliłem płytkę z elektroniką bo robiłem wszystko bez rękawiczek i jakiś tranzystor padł. No to co to do ładowarki - w ładowarce błąd, dioda migała. Ale myślę włożę baterię najpierw a potem podłącze do gniazdka i poszło. 3 godziny ładowania i 100% naładowania wskazało. to co to do aparatu PYK i? DZIAŁA!
    To co to teraz aby dopasować do gripa. oczywiście nie pasuje no to co robimy? Rzeźba! Lekka docinka, demonatrz przycisku PUSH zwalniającego blokady wysuwu akumulatora i siedzi jak ulał. Jeszcze tylko pokleić opakowanie na aku, wystającą część baterii okleje taśmą izolacyjną no i dopracować mocowanie aku w gripie aby się nei wysuwało (bo jeszcze nie wiem czy oryginalne zapadki blokują wysów)


    Aha, no i jeszcze jedno: Opłacalność takiej modyfikacji może i jest średniawa (chociaż koszt aku to dajmy 16zł w porównaniu z kolejnym nołnejmem newella za 60zł czy oryginałem za prawie 300zł to jest nic) to cały zachód bardziej w wygodzie. Jeśli to rzeczywiście teraz tyle bedzie w stanie działać to praktycznie całe jedno wesele (9rano fryzjerka poprzez kościół i za oczepiny do 2 rano) ~4000 RAWów zrobię na tylko tym jednym aku. Bez obaw i stresu, przekładania baterii, rozkręcania Gripa, szukania gniazdek. Zobaczymy.
    Dajcie znać czy wam się podobał mój poradnik RZEŹBIARZA i czy rozpowszechniać to gdzieś dalej

    Załącznik 32582Załącznik 32583Załącznik 32584Załącznik 32585Załącznik 32586Załącznik 32587Załącznik 32588Załącznik 32589Załącznik 32590Załącznik 32591Załącznik 32592Załącznik 32593Załącznik 32594Załącznik 32595Załącznik 32596
    Niezły hardcore! ale jak mieści się w gripie, a ładowarka zdoła obsłużyć ten wynalazek to ok.
    Nikon, Nikkor, Sigma, Zenit, Helios, Elfo, Manftorro, Eizo i inne

  9. #329

    Domyślnie

    Zamiennik od SmallRig, z ładowaniem przez wbudowany port USB-C.




    Obrazek jest linkiem do sklepu SR.

    Są też do Canonów, Fuji, Sony czy różnych LEDów/monitorów/etc., gdyby ktoś potrzebował.
    Zabawy forumowe
    Fotografia Miesiąca.
    Tematyczne
    KretoRAWki
    Weź udział.
    Nie wymiękkaj.

  10. #330

    Domyślnie

    I odważnie deklarują kompatybilność z Z8
    35mm: Praktica VLC2; Pentacon 28; Pancolar 50; Pentacon 135
    DX: Z fc; Z DX 16-50; TTArtisan 50/1.2
    FX: Z8; V 24; N 35; N 40; N 50; Meike 50/1.2; N 85; N 14-30; N 24-120; T 70-210

Strona 33 z 34 PierwszyPierwszy ... 2331323334 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •