Close

Strona 1 z 34 12311 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 334
  1. #1

    Domyślnie EN-EL15 (zamiennik)

    Witam

    No to chyba już mamy zamienniki tego aku.
    Jeden to: Fotoamigo EN-EL15 o pojemności 1900mAh i cenie 89 zł (+6 przesyłka)
    Drugi to: HAHNEL HL-EL15 o pojemności 1650mAh i cenie 166 zł (+8 przesyłka)

    Trafiłem na nie dziś na popularnym portalu aukcyjnym, czy ktoś z was miał z nimi kontakt?

  2. #2

    Domyślnie

    Dobra informacja...

    Co prawda ten Hahnel, to raczej mało ciekawy - oryginał kosztuje 180zł, ale ta za 89zł (85 w sklepie) ciekawa propozycja. Jak się sprawuj będę wiedziała za kilka dni, bo właśnie ją zamówiłem.

  3. #3

    Domyślnie

    Hahnela w stosunku do oryginału nie opłaca się kupować, za mała różnica w cenie... Ciekawe czy w ogóle będą działać :P
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  4. #4

    Domyślnie

    Bateria doszła i pierwsze spostrzeżenia po pierwszym ładowaniu:

    1) bateria przyszła całkowicie rozładowana, co raczej przy Li-ion nie powinno mieć miejsca
    2) ładowanie trwało 1 h 40 min - czyli krócej niż oryginał, który zazwyczaj ładuje mi się ok 2-2,5h
    3) aparat dobrze rozpoznaje baterię
    4) minus - nie bardzo można stosować w gripie (mam Meike), bo jak się włączy aparat po więcej jak ok 1min od wyłączenia, to krzyczy, że bateria w gripie rozładowana i trzeba wyciągnąć (i ewentualnie ponownie włożyć), aby aparat działał. Jak jest w body, nie ma żadnych problemów.

    Na razie tyle. Co do żywotności (pojemności) więcej info będzie jutro.

  5. #5

    Domyślnie

    Cholera, przydałaby się ta za 85. Że też muszę kupić szkło nowe...

  6. #6

    Domyślnie

    A co masz zamiar za jednym razem 500 fotek strzelić?
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  7. #7

    Domyślnie

    Test baterii fotoamigo c.d.

    Po nocnej sesji (w sumie ponad 1,5h naświetlania zdjęć) wygląda, że bateria trzyma porównywalnie lub lepiej niż oryginał - pozostało ponad 60% , gdzie oryginał byłby już o okolicach 30%. Tylko nie wiem, na ile dokładnie wskazuje.
    Brak jakichkolwiek problemów. Jest tylko jeden mały minus - to co powoduje, że w gripie bateria wyskakuje pusta, w body objawia się zerowaniem licznika zdjęć na baterii (w menu "Informacje o zasilaniu"), więc aby powiedzieć ile w rzeczywistości zdjęć wytrzymała, będę musiał nie wyłączać aparatu.

    Jak się będzie sprawować w dłuższym czasie - nie wiem... pożyjemy zobaczymy. Na razie jestem zadowolony.

  8. #8

    Domyślnie

    ehh Panowie, po takich "surprajsach" na samym poczatku (nikt nie wie, jak to się sprawdzi i co wyjdzie później), nie bawiłbym sie z podróbkami (szkoda zdrowia), ile na tym zaoszczędzicie? przecież oryginalne akku kupuje sie raz na całą żywotność sprzętu w Waszych rączkach (moje 4-letnie En-El3e ma 0% zużycia)

    nie tak dawno chciałem zaoszczędzic na akku do kompakta,.. wytrzymał 6mies.,..skończyło się na oryginale i tak to własnie "oszczędziłem"
    Ostatnio edytowane przez rotor ; 04-10-2012 o 13:18

  9. #9

    Domyślnie

    Tu bardziej chodzi o to by mieć coś awaryjnie, nie koniecznie do użytku ciągłego. Żeby nie martwic się czy mi bateria wystarczy czy nie.

  10. #10

    Domyślnie

    przy ograniczonej wydajności En-El15 i filmikach w puszkach, nie wiesz tak naprawdę, na ile Ci wystarczy energii, (dla mnie w tej sytacji, posiadanie dodatkowej, pełnowartościowej baterii - to podstawa) ale to ja...

Strona 1 z 34 12311 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •