Close

Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 334
  1. #11

    Domyślnie

    Do lampy mam aku z Lidla. Komplet 4x AA za 8 zł. Jakoś od 3 lat 3 komplety baterii chodzą, gdy GP, Sanyo i Energizer padły max po 1,5 roku.
    Tak więc tańsze zamienniki wcale nie muszą być gorsze.

  2. #12

    Domyślnie

    I kolejny zamiennik: Newell EN-EL15 za 99pln

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez joy_pl Zobacz posta
    I kolejny zamiennik: Newell EN-EL15 za 99pln
    Wygląda identycznie co fotoamigo - najwyraźniej dokładnie to samo, tylko z innym logiem.

    W najbliższych dniach powinny pojawiać się kolejne zamienniki, tzn kolejnych marek.

  4. #14

    Domyślnie

    Ja właśnie zakupiłam Newell za 99
    dziś będę odbierać a jutro wypróbuję

  5. #15

    Domyślnie

    Fotoamigo EN-EL15 podsumowanie:

    Po kilku ładowaniach akumulator zachowuje się tak samo:

    1) Nie nadaje się do użytkowania w gripie - po ok 1-2 minutach nieużytkowania aparat krzyczy że bateria rozładowana, bez znaczenia czy wyłączymy aparat czy nie.
    2) W body co jakiś czas zeruje licznik zdjęć na aku. Jak jest w gripie, a oryginał w body - nie zeruje.
    3) Czas ładowania trochę krótszy niż oryginału, żywotność zauważalnie dłuższa.
    4) Wskazania poziomu aku - nie najdokładniejsze. Dość długo trzyma się powyżej 40-50%, po czym szybko schodzi do zera, ale na jednej "kresce" dość długo wytrzymuje zanim się wyłączy/przełączy na drugi.

    Jak aku do body, czy zapasowy - jest ok. Używanie w gripie - zupełnie odpada.

  6. #16

    Domyślnie

    generalnie z Newell jest podobnie jak tu już zostało wspomniane przy innym zamienniku, że nagle pokazuje rozładowaną baterię mimo, że jest pełna.
    Wyjęcie i włożenie baterii pomaga.
    Jednak wczoraj czymś nowym mnie zaskoczył ten zamiennik...
    Pokazywało 2 kreski baterii, chcąc zobaczyć jak wyszło zdjęcie -pokazało je przez chwile na wyświetlaczu po czym wszytsko zgasło... nic się nie wyświetlało w aparacie, żadnych informacji o akumulatorze -kompletnie nic.
    Włączanie wyłączanie aparatu -nic. Wyjęcie, włożenie baterii -nic. O.o
    Już się wystraszyłam, że coś z aparatem się stało.
    Włożyłam nikonową baterię i na szczęście było ok.
    wymiennik postraszył, ale dziwne to było mega... tak nagle wszystko zgasło totalnie -bez żadnego ostrzeżenia.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ruda892 Zobacz posta
    generalnie z Newell jest podobnie jak tu już zostało wspomniane przy innym zamienniku, że nagle pokazuje rozładowaną baterię mimo, że jest pełna.
    Wyjęcie i włożenie baterii pomaga.
    Czyli jest to dokładnie to samo co Fotoamigo, tyle że prawie 2x droższy.

    Cytat Zamieszczone przez Ruda892 Zobacz posta
    Jednak wczoraj czymś nowym mnie zaskoczył ten zamiennik...
    Pokazywało 2 kreski baterii, chcąc zobaczyć jak wyszło zdjęcie -pokazało je przez chwile na wyświetlaczu po czym wszytsko zgasło... nic się nie wyświetlało w aparacie, żadnych informacji o akumulatorze -kompletnie nic.
    Włączanie wyłączanie aparatu -nic. Wyjęcie, włożenie baterii -nic. O.o
    Już się wystraszyłam, że coś z aparatem się stało.
    Włożyłam nikonową baterię i na szczęście było ok.
    wymiennik postraszył, ale dziwne to było mega... tak nagle wszystko zgasło totalnie -bez żadnego ostrzeżenia.
    Normalne zachowanie przy całkowitym rozładowaniu baterii - wszystko gaśnie, a wizjer robi się ciemny.
    Na nikonowskiej baterii dzieje się dokładnie identycznie, z tym, że bateria najpierw sygnalizuje rozładowanie, a później wszystko gaśnie.
    Na zamiennikach ten etap jest pomijany - na Fotoamigo również z 1-2 kresek robi się absolutne zero, bez momentu w którym aparat nie pozwala zrobić zdjęcia.

  8. #18

    Domyślnie

    Panowie, chytry dwa razy traci, czy nie lepiej kupić oryginał?, cena akumulatora w stosunku do aparatu niewielka, a satysfakcja i bezpieczeństwo gwarantowane.
    NIKON D3100, NIKKOR 18-55 VR II, 18-105 VR,

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez zgera Zobacz posta
    Panowie, chytry dwa razy traci, czy nie lepiej kupić oryginał?, cena akumulatora w stosunku do aparatu niewielka, a satysfakcja i bezpieczeństwo gwarantowane.
    Jak dla mnie, lepiej było kupić zamiennik:
    z normalnym użytkowaniu jedna bateria starcza, 2 potrzebne mi na nocne wypady, gdzie większość prądu idzie w zdjęcia z interwałometrem, więc "wyłączanie" się baterii nie przeszkadza, a jest wyraźnie pojemniejsza - na oko 10-15%.
    i ponad 2x tańsza.

    Już 2 razy zdarzyło mi się, że w nocy brakło prądu w oryginale, a raczej gripa na statywie nie używam, bo mniej stabilny, więc pojemniejsza bateria jak znalazł.

  10. #20

    Domyślnie

    Zobaczymy za rok czasu
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

Strona 2 z 34 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •