Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Domyślnie Baterie. Formatować - nie formatować

    Jak w temacie. Formatujecie? 12h 3 razy? Jak uważacie?
    D90 + N 35 f1.8 + N 18-105 f3.5-5.6 + Sam 8mm fish + SB-700

    If you only walk on sunny days, you'll never reach your destination.

  2. #2

    Domyślnie

    Formować, nie formatować.
    Nie bardzo jest jak uformować akumulator do D90, bo ładowarka sama odcina prąd ładowania po jego zakończeniu. Zatem nie, nie formować. Jedyne co to pierwsze kilka ładowań, przeprowadzałbym po tym jak aparat zacznie jojczeć o braku energii w aku.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #3

    Domyślnie

    To dobrze wiedziec, ze odcina prad... Czekac 12h jest strasznie (druga bat. Jeszcze nie dotarla). Dzieki
    D90 + N 35 f1.8 + N 18-105 f3.5-5.6 + Sam 8mm fish + SB-700

    If you only walk on sunny days, you'll never reach your destination.

  4. #4

    Domyślnie

    Z tym prądem to też tak nie do końca. Użyłem skrótu myślowego. Po zakończeniu ładowania, ładowarka pozostaje na tzw. podtrzymaniu. Podaje niski prąd podtrzymujący stan naładowania aku. Dłuższe zostawienie w tym trybie, jest bardzo destrukcyjne dla aku. Były na tym forum posty o tym, że ludkowie zostawiali aku przez tydzień w ładowarce i po tygodniu takie aku było do utylizacji.
    Na noc bez problemu można zostawić, nie trzeba czekać, aż dioda skończy mrugać, ale najlepiej jest wyjmować aku z ładowarki, zaraz po naładowaniu.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #5

    Domyślnie

    czasy kiedy trzeba było robić takie códa z bateriami dawno minęły....!!!!
    Uczę się... Dobry sprzęt, kijowe umiejętności

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez paparazzi89 Zobacz posta
    czasy kiedy trzeba było robić takie códa z bateriami dawno minęły....!!!!
    Niby tak, ale pytac nie zaszkodzi, a jak z glupoty mam wydac 250zl na nowy aku po pol roku to wole sie dowiedziec
    D90 + N 35 f1.8 + N 18-105 f3.5-5.6 + Sam 8mm fish + SB-700

    If you only walk on sunny days, you'll never reach your destination.

  7. #7

    Domyślnie

    Przy obecnych ładowarkach dedykowanych do konkretnych akumulatorów nie wiele zdziałasz, ze względu na wspomniane wyłączenie się po naładowaniu baterii do pełna.
    NIKON D750+MB-D16, N50 1.8G, N85 1.8G, N16-35 VR, N24-120 VR, N70-200 VR, N105 2.8G micro, SB-700, Helios 44M, Jupiter 37A

  8. #8

    Domyślnie

    Ja zawsze po prostu korzystam z aparatu rozładuję się do końca aż się wyłączy ładuje i tak ciągle i baterie w aparatach są jak nowe
    Sabinki dwie, Nikony dwa ,nikkory dwa ,tamrony dwa i ryba

    WWW-makro widoki itd [/COLOR]

  9. #9

    Domyślnie

    Fakt, z tymi aku i ładowarkami dzieją się różne cuda. Właśnie dzisiaj padła mi ładowarka, a niewiele formatowałem
    Tutaj jest... podpis

  10. #10
    mirek.regiel
    Gość

    Domyślnie

    jak kupiłem moja d90 też zastanawiałem się nad tym i baterie zużywam do końca i ładuje do pełna, mam już go 2 lata i działa ok.

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •