Close

Strona 2 z 67 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 669

Wątek: Canon EOS 6D

  1. #11

    Domyślnie

    no jeśli to taka katastrofa świetlna, to czas 1/8000 zamiast 1/4000 nadal nie pozwoli Ci operować jedynym amatorskim środkiem wyrazu jakim jest papierowa GO.
    Z tego co wiem, f6.3 czy f8 to nadal za ciemno żeby w większości przypadków przy 50mm uzyskać kremowy, artystyczny bokeh - atyle właśnie zyskałbyś mając do dyspozycji 1/8000. Ewidentnie amatorom pozostanie oczekiwać na jakieś nowe migawki z czasami 1/64000
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  2. #12

    Domyślnie

    ja tu widze dwa rozwiazania - poczekac na hipopetycznego D5 (rumorsy az huczą od plotek ze ma miec 1/32000s albo nici z wyjazdu do bulgarii

    naprawde jak czytam te bzdury to rece opadaja
    nie wiem jakie jest slonce w bulgarii ale zakladam ze w takiej afryce moze byc mocniejsze
    w pelnym sloncu tak czy inaczej musialem zakladac filtr o 8 dzialek przyciemniajacy (fakt ze szklo bylo f1)
    wiec roznica 1/4000 czy 1/8000 jako argument duzej przewagi jest bezsensowny

    inna sprawa ze zamiast sie mordowac w pelnym sloncu warto zrobic sobie sjeste po udanych porannych zdjeciach i nabierac sile przed popoludniowymi

    no i zawsze podobno mozna skzlo przymknac
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 07-10-2012 o 15:33 Powód: "chucza"
    Road to Manila

  3. #13

    Domyślnie

    to jest raczej klasyczne forumowe robienie problemu tam gdzie go nie ma
    gro z tego typu wypowiedzi to slowa amatorow ktorych zdjecia pozostawiaja wiele do zyczenia
    wiec na tle kiepskiego warsztatu pisanie ze body kiepskie bo ma 1/4000 tylko, kiepskie bo ma 11pkt AF a nie 50, ze robi 5 a nie 10 klatek na sek
    i tysiac innyc ******* ktore przy kazej nowej premierze wychodza

    nie wiem na ile to szukanie sobie alibi zeby ukryc slabosc wlasnej fotografii a na ile oderwanie rozwojenie swiata forumowego od rzeczywistego
    Road to Manila

  4. #14

    Domyślnie

    Wracając do 6D to mam wrażenie, że Canon wydał bardzo fajny aparat.
    Właściwie to taki chciałem u Nikona.
    Rozsądna wielkość matrycy, podobno rewelacyjny AF na centralnym. Wbudowany GPS i Wi-Fi.
    Metalowa obudowa tam gdzie się ją trzyma i przyczepia obiektyw a nie tam gdzie się patrzy.
    W miarę lekki. Trochę szkoda, że nie ma wbudowanej lampy.

    Moim zdaniem to to jest wymarzony aparat dla krajobrazowca.

    Kupując od nowa system to miałbym zagwozdkę.
    Pozdrawiam,
    Tomek

  5. #15

    Domyślnie

    A tak bliżej tamtu wontka – trochę mi żal zagorzałych Kanonierów, bo mimo, że 6D samo w sobie z pewnością nie będzie jakimś szczególnie kiepskim aparatem, to jednak w bezpośrednim porównaniu z D600 może u wielu budzić pytanie "co ja jeszcze $%^&*!@ robię w tym systemie?"
    I'm one of those bad things that happen to good people

  6. #16

    Domyślnie

    6D jest kierowane do grupy semi-profi, z której Canon wyłączył, dotychczas pozycjonowane 5D. 5DII było semi-profi, 5DIII juz nie jest.
    6D ma wszystko, czego potrzebuje lepszy amator, oraz wszystko, co potrzebuje przeciętny/średni profesjonalista. Wg specyfikacji jest aparatem dużo lepszym od 5DII, który zanim pojawił się 5DIII był chetnie kupowany przez profesjonalistów. Teraz, jak wiadomo 5DII przestał robić zdjęcia i juz się nie nadaje.

    Argumenty jakie tu przeczytałem i czytam od dłuższego czasu na CB, o braku czasu wyżej niż 1/4000s wykraczają poza moją wyobraźnię. Mam wrazenie, że osoby piszace, że koniecznie muszą używać 1/8000s, bo GO, bo za duzo światła, bo inne sraty-draty-pierdaty, nigdy nie robiły zdjęć z czasem powyżej 1/2000s. W innym przypadku, ich zainteresowanie sięgałoby po aparaty klasy 1Ds, 1Dx i 1D. A w kierunbku 6D nikt by nawet nie spojrzał. Tak jak kierowca F1, żeby się ścigac w F1, nie patrzy na gokarty.

    Między 1/4000s a 1/8000s jest odległość dokładnie 1EV.
    Ludzie, jeśli jedna działka przysłony robi Wam taką wielką różnicę w GO, że Wasze zdjęcia przystają sie do czegokolwiek nadawać, to nie kupujcie tego aparatu, a wydajcie jego równowartość na lekcje o fotografi. Niech ktoś Wam wytłumaczy, z czego składa się dobre zdjęcie, bo mam wrażenie, że cały Wasz warsztat opiera się na popularnej niegdyś serii książek "(umiejętność) w Weekend". tutaj chyba była "Fotografia w Weekend". Wyjdzie to Wam i światu dookoła duzo bardziej na zdrowie, niż posiadanie nowego, bezuzytecznego - jak się okazuje - cacka.

    Chętnie wezmę do ręki 6D. Spodziewam się, że AF w stosunku do mojego, bardzo dobrego 5DII, będzie dużo lepszy. Mam nadzieję tylko, że cena jednak będzie niższa, za niedługo.
    Ostatnio edytowane przez mirekkania ; 26-09-2012 o 12:45

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Teraz, jak wiadomo 5DII przestał robić zdjęcia i juz się nie nadaje.
    Kolega mówi za siebie
    A tak na poważnie...
    Cytat Zamieszczone przez mirekkania Zobacz posta
    Chętnie wezmę do ręki 6D. Spodziewam się, że AF w stosunku do mojego, bardzo dobrego 5DII, będzie dużo lepszy. Mam nadzieję tylko, że cena jednak będzie niższa, za niedługo.
    ... to zgadzam się w 100%
    Gdybym teraz stał przed wyborem 5II czy 6 - podejrzewam że pomimo tak żenująco niskiego czasu rzędu 1/4000 s. nie wybrałbym inaczej jak 6D.
    Pozdrawiam Rysiek
    EOS
    PICASA

  8. #18

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rysib Zobacz posta
    ... to zgadzam się w 100%
    Gdybym teraz stał przed wyborem 5II czy 6 - podejrzewam że pomimo tak żenująco niskiego czasu rzędu 1/4000 s. nie wybrałbym inaczej jak 6D.
    Zalecam ostrożność, kontrola jakości wszędzie nieco osłabła.

  9. #19

    Domyślnie

    Cena rzędu 1600$ to pewnie kwestia miesięcy, w przyszłym roku będzie spokojnie do kupienia za 6 kafli nówka. Nikon D600 chyba jednak nie stanieje tak szybko, wydaje mi się że będzie lepiej trzymał cenę.

    Cytat Zamieszczone przez qbic Zobacz posta
    Zalecam ostrożność, kontrola jakości wszędzie nieco osłabła.
    Nie osłabła tylko przeniesiono ją na nabywców, niestety...
    Ostatnio edytowane przez FHR ; 07-10-2012 o 15:36 Powód: łączenie postów
    Świat jest pełen niezwykle ostrych, technicznie doskonałych lecz gówno wartych zdjęć
    D750+M50

  10. #20

    Domyślnie

    ciekawe czy w końcu będzie można wyciągać 4EV z cienia bez bandingu, w 5dmk2 to lipa była

Strona 2 z 67 PierwszyPierwszy 12341252 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •